Zlo si umí počkat (2023)

Pár hysterických argentinců, démon stěhovavý, něco málo nechutných scének a dohromady ukrutná nuda. Byla by to hodina a půl ztraceného života, kdybych někdy prostě jen nepřetáčel. Tohle byl fakt horor, ale vůbec ne proto, že bych se u něj bál.

Zabiják (2023)

Hodně silný tři hvězdy. Tak nějak se toho moc neodehraje, ale vyprávění hodně přidá na tempu. Celé zpracování příběhu hodně dalo. Tahle režie by dokázala povýšit o pořady Jaromíra Soukupa.

Expend4bles: Postr4datelní (2023)

Asi by to nebyla špatná "akčňárna", KDYBY. Kdyby nešlo o pokračování jednoho obrovského kultu. KDYBY v hlavních rolích nebyly hvězdy akčních filmů - i když vesměs to bylo o princi Jasoňovi. KDYBY se SLY na velkou část filmu nezdekoval. KDYBY se to celé neodehrálo vlastně jen v jednom prostředí. Takhle mi to prostě přijde, že se jen šetřilo, přičemž reputace Postradatelných šla rapidně dolů.

Parťačky (2023)

Cool hlášky a konverzace, které probíhají od začátku se z očekávaného klišé změní v chvíle plné chemie, které podtrhuje hodně sympatické obsazení. Nechybí akce a i když si vyústění celého děje musí divák vyložit sám, moc to vlastně nevadí.

Sly (2023)

Pro fandy SLYe povinnost. Trochu rekapitulace, nějaký to moudro, hodně Sylvestra. Pomohla asistence Arnieho. Uvítal bych delší scény z filmů a ještě o něco víc z jejich natáčení, ale snad jindy...

Obchodníci s bolestí (2023)

Hodně se tu objevuje Vlk z Wall Street, jako inspirace. Je pravda, že některé scény jsou podobné, ale na druhou stranu bez samotného Vlka by tak vlastně nevyzněly. Tvůrci evidentně počítají s tím, že si divák bude filmy automaticky propojovat. Hlavní motor - chamtivost po penězích tady nakonec šlape podobně naplno. Přece jen ale chybělo málo a mohlo by to být o hvězdu lepší dílko. To je ale často nevýhoda filmů, co se chtějí držet skutečných příběhů.

Insidious: Červené dveře (2023)

Hezká forma s nulovým obsahem plným vztahových keců a těch největších klišé a to i přes snahu o nějakou tu originalitu. Bohužel veškerá "originalita" je tak špatně udělaná, že je celá podívaná jen ztrátou času. To nejhezčí je snad soundtrack u závěrečných titulků...i když i v tomhle případě je lepší originál od Shakespears Sister.

V/H/S/85 (2023)

V tomhle pokračování už to je víc VHSkového šumu, než obrazu, který se váže k ději. Samotné příběhy potom zbytečně natahované a doslova bezpříběhové. Za mě asi nejslabší VHSka.

The Mill (2023)

Výborný. Tyhle malý, velký filmy prostě žeru. Chyběl mi trochu rozvedenější závěr, ale tvůrci chtěli asi nechat dveře pro divákovu fantazii otevřený. Každopádně filozofický rozměr pro všechny workoholiky by tu byl:)

Blue Beetle (2023)

Nenadchne, ani neurazí. Druhý díl si to sice zaslouží, ale Marvel rozhodně nemá co závidět. Fajn byl troch komediálně rodinný rozměr, ale jinak z toho ze mě modrý bobky fakt nepadaj.