Tenkrát v Hollywoodu (2019)

Naprosto bezkonkurencne nejhorsi film Quentina Tarantina. Naprosto nevyuzity potencial mit v jednom filmu Pitta a DiCapria. Dve hodiny se vubec NIC nedeje. Neexistuji zadne vytribene dialogy se skvelou pointou, pripadne stupnujici se tenzi, ktera vyvrcholi nejakym masakrem. V prvni hodine jsem v kine normalne usinal. Az do druhe hodiny jsem uvazoval o dvou hvezdach, maximalne trech. Nejlepsi v teto pasazi byla zrejme scena z rance, ktere nechybelo napeti, ale opet se tam NIC extra nestalo. Posledni ctyricetiminutovka byl uz ale klasicky Tarantino a ja se rehtal jak malej Jarda. Konec byl celkem predvidatelny a nijak zvlast me neprekvapil. Ale stacilo to, aby se to v mych ocich dostalo na 4 hvezdicky. Je to ale hodne tesne od trech.

Captain Marvel (2019)

Velice dobre jsem se pobavil, coz jsem po Aquamanovi necekal. Dost tomu pomohl soundtrack (i ten puvodni) a vtipne momenty vyuzivajici obdobi devadesatek a jednu kocku. Omlazeny Jackson paradni, feministka v hlavni roli snesitelna. Problem je, ze vse ostatni uz bylo k videni stokrat. CGI fighty bez gravitace, CGI vybuchy, origin story, kdy se z noumy najednou stane zbran hromadneho niceni. Na jeden zabavny vecer ale dostatecne zrucne osmazeny filmovy fast food.

Aquaman (2018)

Nudná generická hovadina, u které jsem dvakrát usnul a teď jsem si pouštěl final fight znovu, který jsem prospal. Naprosto nedoporučuju a už to v Hollywoodu s těma komiksovejma hovadinama vzdejte. Thor z Lídlu, v přímém srovnání s Thorem Ragnarokem je toto naprostej džouk. Hvězdička navíc za Lundgrena.

Avengers: Endgame (2019)

Tri hodiny uz je moc na film, ktery uz jsem v ruznych variacich videl dvacetkrat predtim. Asi nejlepsi a nejvic emoci ma hned prvni scena filmu s Hawkeyem. Nic lepsiho uz tam pak snad ani neni. Jeste byl celkem vtipnej Thor s pivnim pupkem. To bude asi to jedine co si z tohoto filmu (plus jedna smrt) budu pamatovat. Kdyz se pak clovek zkousi logicky zamyslet nad zapletkou, zjisti, jak je tohle logicky odpad. Dva priklady? Primarnim ukolem filmu bylo ozivit padle z predesleho dilu pomoci rukavice co to umi. Jak toho dosahnout? Sestrojime stroj casu a znicime rukavici because of logic. Vazne by tam neexistoval jednodussi zpusob? Napriklad vzit jeden diamant a prenest ho do soucasnosti, cimz by se alespon oddalila katastrofa? Na to primo navazuje dalsi logicke rany, kdy napriklad Thor si v minulosti vezme do soucasnosti kladivo a najednou ma kladivo i sekyru, coz neni logicky mozne, protoze jestli kladivo v minulosti zmizelo, sekyra by nesla vytvorit. Kdyz to v tomto univerzu jde, cela ta mise za znicenim diamantu nedava smysl, protoze by Thanos mohl mit klidne dve rukavice, podobne jako Thor ma dve kladiva (jedno pretaveny na sekyru). Proste filmovy ekvivalent BigMacu ve svete restauraci.

Zelená kniha (2018)

Prijemne prekvapeni. Cekal jsem dalsi prumernou sracku typu Moonlight opevovanou jen kvuli cernosstvi, ale dostal jsem skvely feel good road trip, kde jsem s tim cernochem dokazal soucitit jako snad v zadnym jinym filmu. Co mi na tomhle filmu nejvic vadi je, ze byl vykreslovan jako "cernoch s bilym rasistou" jedou v aute. Hlavni bila postava Vigga Mortensena ale pritom cernou postavu Mahershala Aliho respektuje od prvniho setkani a na zacatku cesty ho oznacuje za genia, pomerne rychle se ho zastava v diskriminujicich potyckach a nikdy ho neopomene oznacit jeho titulem doktor. Kolem hlavnich postav opravdu rasismus neni, naopak sledujeme, jak mezi nimi vznika hluboke pratelstvi. Kdyby to nebylo tak prvoplanove, tak bych sel snad i na pet.

Na špatné straně (2018)

Zahler se u me definitivne zarazuje mezi rezisery, u kterych napjate cekam na jejich dalsi pocin. Prvni polovina je spise zamerena na konverzace, v Tarantinovskem stylu nam vykresluje duo hlavnich hrdinu. S prichodem Jennifer Carpenter na scenu ale zacina opet dalsi brutalni masakr ve stylu Cell Blocku 99. Mel Gibson predvedl naprosto strhujici herectvi, Vaughn se uz snad zcela vymotal ze skatulky herce ze stupidnich komedii a Melovi zdatne sekundoval. Bomba.

Alita: Bojový Anděl (2019)

Formalni vrchol Rodriguezovy tvorby. Tezko tomu neco vytknout z technickeho hlediska. Samozrejme je to cistokrevnej popcorn udelanej pro co nejsirsi masy, takze brutalitu a hlasky z Rodriguezovych predeslych filmu tady urcite nehledejte. Desperado a Tenkrat v Mexiku jsou tak porad celkove nejlepsi Rodriguezovy bijaky, ktere uz asi vyspely Rodriguez s dveste milionovymi rozpocty a nazhavenymi producenty funicima za zady tezko nekdy prekona. Tohle je ale urcite top cyberpunko destopicko teenagersko cool film poslednich let a nebal bych se ho zaradit vedle nejnovejsiho Blade Runnera nebo Matrixu. Vyzdvihl bych hlavne prijemne potemnelou atmosferu a propracovanost zdejsiho sveta, ktera podobnym bijakum (Labyrint, Divergence atd.) uplne chybi. Urcite si zajdete do kina. Mel jsem nulove ocekavani a byl prijemne prekvapen.

22. míle (2018)

Povedena old school polobeckova vecicka, ktera udrzuje solidni napeti po vetsinu stopaze. Jauwais predvedl par akrobatickejch triku, pada jeden headshot za druhym. Spoluprace Wahlberga a Berga me neprestava bavit.

Venom (2018)

Ničím nevybočující homix na jedno použití jedoucí podle ohrané šablony. Člověk si ho pustí, zkonzumuje podobně jako Venom hlavu, zabaví se a použitý ho může vyhodit pryč a zapomenout na něj.

Tvář vody (2017)

Moc hezky film, ktery se neboji byt svuj a je z nej citit, ze je presne takovy, jaky ho reziser chtel mit. A to se dneska jen tak nevidi. Rezie, herecke vykony, nekolik paradnich dialogu, efekty a mimozni sceny (prisera v kine, napustena koupelna, muzikalova vsuvka) posouvaji film do slusneho prumeru a originalita do to zene do nadprumeru. Primhourim oko nad vylozenymi nelogicnostmi v deji, napriklad, ze se uklizecky muzou bez dozoru motat kolem supertajneho objektu, a dam tomu ctyri hvezdnicky.s odrenejma usima. Oscary take nechapu, zas tak skvele to nebylo.