Půjčovna masa (2018) (seriál)

Do tohoto seriálu jsem se přemlouval hodně dlouho. V podstatě nějakého půl roku. Pořád jsem se tomu vyhýbal, protože jsem se bál, že se to bude brát pekelně vážně, a že to bude sice něco zajímavého, ale nudného. Díky bohu, že jsem se jednoho dne odhodlal a prubnul první díl. Okamžitě si mě totiž tento seriál získal. Né jenom opravdu skvostnou vizualizací, jejiž úrovně nedosahují ani mnohé holywoodské bijáky, a sympatickým hlavním hrdinou, ale také parádní zápletkou, výbornou akcí a výborně napsanými a zahranými postavami. Altered Carbon je pro mě osobně překvapením roku. Škoda jen komornějšího finále, do kterého toho mohli vecpat trošku víc. 5* 92%

Úžasňákovi 2 (2018)

Po hodině a půl neuvěřitelné nudy konečně odhalili identitu záporáka a začalo se něco dít. Bohužel já tu identitu odhalil asi po dvaceti minutách. Žádná velká šifra to vskutku nebyla. Bohužel závěrečná akce je velice podobná té ze začátku filmu a její řešení je v podstatě totožné. Co považuji za obrovské mínus je nevyužití Dashe, který ve filmu neudělal vůbec, ale vůbec nic. Jeho straši sestra Violet se taktéž moc nepředvedla. Bohužel celý film se vůbec nenese v duchu jaký byste očekávali. Místo akčního superhrdinského filmu tu máme film o hlídání malého Jack-Jacka, který je sice vtipný a jeho schopnosti jsou povedené, ale dvacet minut by stačilo. Bohužel z jeho hlídání se stala hlavní zápletka filmu. Kamkoliv totiž Úžasňákovi šli, vždy jim ten malý prďola utekl a oni ho naprosto nesmyslně naháněli po celém okolí. Celou dobu sledování jsem čekal na nějakou zapamatovatelnou scénu nebo akci. Bohužel nic takového nepřišlo. Místo toho jsem sledoval souboj Jack-Jacka a vačice, protože dítě co se mlátí s vačicí a u toho vše svými schopnostmi ničí, je asi hrozně cool nebo já nevím. Jedno z největších kino zklamání vůbec. Hodně zoufalé 2* 35%

Mission: Impossible - Fallout (2018)

"What is done is done. When we say it's done." Tom Cruise a jeho parta opět dokazují proč jsou, již několik let, na špičce akčního filmového průmyslu. Z toho filmu je opravdu cítit každičký náraz, každičký výstřel, každičký úder. To vše ještě umocňuje nejen opravdu zatím nejlepší M:I soundtrack, ale i to, že se používá minimum CGI. Místo toho se tu sází na praktické reálné triky a fakt, že většinu scén herci točí bez kaskadérů. Vždyť Tom Cruise se kvůli tomuhle filmu naučil pilotovat vrtulník. Po herecké i scénáristické stránce se jedná o velice kvalitní film a musím pochválit i skvělou kameru. Co mě trošičku mrzí je, že si tvůrci vybrali jako téma filmu kombinaci zápletek čtvrtého a pátého dílu. Možná, ale jen kvůli tomu, u mě pořád nejvíce boduje 3tí díl. 5* 91%

Mission: Impossible (1996)

První Mission Impossible ještě nesází ani tak na akci, ale spíše na komorní a mysteriózní zápletku. Film se točil z větší části v Praze. Záběry právě z ní, jsou ty nejtajemněji natočené. Po mysteriozním úvodu agent Ethan Hunt vyráží na nemožnou misi s cílem pomstít se za smrt svých přátel a očistit své jméno. Tato mise je na svou dobu velmi dobře a napínavě natočená. Už jen kvůli ní, stojí za to film vidět. Po ní už pak vše směřuje k poměrně očekávanému odhalení a celkem šílenému finále. I přesto, že je film o dost starší než jeho mladší sourozenci (Kdy naposledy jste něco kopírovali na diskety? :D ) a rozpočet taktéž není kdo ví jak vysoký, tak film nedělá sérii vůbec žádnou ostudu a jeho sledování jistě nebudete litovat. 4* 73%

Mission: Impossible II (2000)

Rozhodně nejhorší a nejnudnější díl série. První hodina filmu je téměř nekoukatelná, tím jak moc je natahovaná a nudná. Než se ve filmu vlastně začne něco dít, tak už pomalu končí. Ten film je devádesátkovej, až běda. Všemožné béčkové záběry, divný střih, rádoby cool zpomalovačky a příběh jak ze slabšího filmu se Segalem. Mission impossible to připomíná maximálně maskami na obličeji a herci jinak nic moc ničím. Přesto všechno má film pár plusů. Krásnou Thandie Newton a některé skutečně velmi dobře udělané záběry či akční pasáže. Není jich mnoho, ale třeba závěrečná bitva je v kombinaci s opravdu vynikající rockovou hudbou a upravenou znělkou výborná.Za vypichnutí určitě stojí jedna z nejlepších scén v sérii a sice scéna s "vycákáním děla" a tím co pak následovalo, která je opravdu libová! Celkově trošku slabší 3* 55%

Policie v akci (2017) (pořad)

Určitě to není zlé jak zde někteří říkají. Ano všechno je to nahrané, některé věci se opakují a některé případy a reakce lidí jsou tak pitomé, až bych řekl, že se jedná o samotnou parodii. Třeba, když policistovi mladík tvrdí, že nemá doma zvíře a nakonec se přizná, že teda má psa a oni pak vstoupí k němu do bytu a policista řekne, že tam má misku a vodítko, že asi nějaké zvíře má. :D Ale to větší je to někdy zábava. Každopádně příjemně se u toho objedvá takže ty 2* si to určitě zasllouží.

The Death of Superman (2018)

Tenhle film je esencí všeho co na DC tak miluji! Bez váhání 5* 95%

Ohnivý kuře (2016) (seriál)

Ohnivé kuře 1 (88 dílů) bylo super. Výborní herci, kvalitní zpracování, velmi dobrý scénář s dost dějovými linkami. Ohnivé kuře 2 (116 dílů) však šlo po několika dílech hodně dolů. Neustálé natahovaní čím dál tím víc stupidních dějových linek (některé neustálé točení v kruhu a žádný dějový posun trvalo více jak 4 měsíce a možná i více), mě přinutilo seriál přestat sledovat někdy 3-4 měsíce před jeho koncem. Pustil jsem si, až poslední dvě epizody, abych se podíval na to co mi říkal kamarád, který to sleduje, a sice že děj absolutně negradoval a vůbec nic nenasvědčovalo tomu, že by to už mělo skončit. Co se posledního dílu týče tak vypadá jako každý jiný průměrný díl a uzavírat se to začne asi až v posledních 15 minutách. A samozřejmě i v něm jsem se dočkal neustále stejných řečí jaké postavy měly celý seriál. Jak kdyby se seriál zasekl v časové smičce a postavy neudělali vůbec ale vůbec žádný posun. Do toho se začali všichni chovat jak totální idioti. Třeba Veruna co za boha nechtěla rozdělit výhru mezi spoluhráče ze soutěže a tvářila se jak poslední spravedlivá (Tahle linka vydržela, až do předposledního dílu :D). A vůbec to nejstupidnější je finále. To jak to dopadlo s Robim a Rorejsem je jeden z největších výsměchů fanouškům seriálu. Rozhřešení mezi Klárou a Mikem taktéž možná ještě více... Dobře i ta svatba byla úplně debilní... No vlastně všechno bylo... První Ohnivé kuře bylo tak za 4* do druhé zezačátku šlo, ale pak to šlo tak neuvěřitelně dolů, že je to na odpad. Celkově hodnotím 3*

Proč? 13x proto - Série 2 (2018) (série)

OBSAHUJE SPOILERY: Po třetí epizodě jsem si myslel, že toho po první sérii měli nechat. Že tohle analyzování problému víc do hloubky možná přinese na celou problematiku nějaké odlišné pohledy, ale ten příběh na tom podle mě hodně ztratí. No k mému překvapení jsem byl celkem daleko od pravdy. Je to totiž ještě horší než jsem si myslel. Neberte mě zle pořád se na to kouká celkem hezky a příjemně a děje se tam pár zajímavých a mysteriózních věcí, občas se tam najde pár zajímavých myšlenek nebo hlodů, která člověka přinutí se zamyslet, ale ty stejně v posledních dvou epizodách vyšumí jak pára nad hrncem. Za celou sérii se tu nestalo vůbec nic překvapujícího nebo šokujícího. Celý soudní proces je jedna velká fraška. Je pouze tak zajímavý jako člověk co zrovna vypovídá a těch zajímavých bylo skutečně málo. Navíc všem dopředu musí být jasný verdikt, protože to co tam řeší jsou absolutní nesmysli. Když se ohlídnu za těmi 13ti epizodami tak si vzpomenu pouze na jednu epizodu, která mě opravdu bavila. Bohužel zrovna tato epizoda popírá a odporuje všemu co jsme viděli v první sérii a to je epizoda se Zachem. Takovýchto věcí, které vůbec nepasují do příběhu se tu ukáže víc. Kdyby to aspoň mělo nějaký smysl, ale ve finále to celé vůbec k ničemu nevede. Co mě však skutečně sere je, že Bryce se z toho dostal. Policie měla k dispozici svědectví, Haniny kazety, jeho doznání, minimálně dvě holky co byli znásilněny a dají mu 3 měsíce podmínku. To je skvělý příklad pro lidi, pro které byl seriál točen. A sice lidi, kteří mají podobné problémi se šikanou a dalšími věcmi na střední škole, že se nemají bát a mají vyjít s pravdou ven. Takže proč neukázat všem, že jim to stejně všechno projde a je vlastně zbytečné bojovat. Clayovo vidění Hanina ducha sice seriálu dalo určitý zajímavý pohled na probírané události, ale je to totální volovina od začátku, až do konce. Navíc se s ní baví jak, kdyby okolo nebyli lidé a neposlouchali je. Několikrát byl přichycen a nikomu nepřišlo divný, proč si povídá sám se sebou. Ten pohřeb v poslední epizodě už byl taky moc. Zaprvé to trvalo více jak půl roku než se ji dostal obřad? Za druhé těch patetických a sluníčkářských keců tu už bylo strašně moc. Každý si musel popovídat s každým o tom jak je teď jeho život lepší. Bylo toho už zkrátka příliš. A nakonec se vyjádřím k tomu co se stalo na konci. Tak zaprve Jessica a její vyspání se s Justinem... to jako vážně? Kde v tu chvíli byl Alex (btw ten je nejlepší postavou druhé série)? Za druhé celé to, že teď když všichni spojí síly můžou Tylera zachránit... Taková skvělá práce rychlé roty. Blíží se sem střelec s několika zbraněma, ale ne nebudeme volat policii, ani všechny nevarujem a neutečem pryč, postavíme se mu. A ke všemu mu ještě zařídíme odvoz co nejdál od policie, která k místu činu houkala skoro 5 minut. A nakonec ho odveze Tony, který tu celou dobu říká jak je v podmínce, a že ho nesmí vidět, ani s fěťákem? :D Jako nezlobte se na mě, ale mě poslední dvě epizody skutečně urazily, tím nejstupidnějším způsobem. A absolutně netuším o čem chtějí dělat třetí sérii, protože dělat ji jen o Tylerovi a jeho ozbrojené chůzi po chodníku je absolutní nesmysl.