• Thriller

Sharktopus (2010) (TV film)

Pokud čekáte horor, u kterého budete hrůzou křičet, strachy si zakrývat oči a bát se ve vaně, tenhle film si rozhodně nepouštějte. Pokud se chcete výborně pobavit či dokonce někdy vřískat smíchy při pohledu na zmutovanou příšeru, která se jen tak prochází po kamenech, není nic lepšího! Ač jsem se na snímek dívala za účelem strachu a napětí, což vůbec nesplnil, musím tu jednu hvězdičku za ty návaly smíchu prostě dát:)

Babovřesky (2013) odpad!

A to se jako točí další? Mám pocit, že větší odpad než tohle už natočit nelze. Ale dosti lidem (pro mě bohužel) se to líbí, což tedy nechápu.

Bez dechu (2011)

Jedna alespoň za Sig, která mě potěší všude jinak nemůžu/nechci hodnotit...

Julie a Julia (2009)

Obě hlavní protagonistky zvládly svoje role skvěle, vedlejší herci v čele se Stanleym jim skvěle sekundují, krásná Francie, můj oblíbený New York a nenáviděné i milované vaření. Nic světoborného to není, přesto před Norou smekám.

Schindlerův seznam (1993)

Co k tomu říct? Spielberg bude vždycky můj nejoblíbenější režisér a tento film bude vždy můj nejoblíbenější od něj. Film, který na mě silně zapůsobí pokaždé, když si ho pustím.

Sophiina volba (1982)

Silný film, který vás nenechá spát od začátku do konce. Naprosto zasloužený Oscar pro Meryl. Být v kůži Sophie bych nepřála ani největšímu nepříteli, neboť když si představím tu bezmoc matky, která musí rozhodnout v podstatě to, které své dítě má radši, mám slzy v očích.

Láska nebeská (2003)

Lásku nebeskou mám spojenou především s Vánoci. Na obrazovce může běžet cokoli a nechám si to ujít, ale Lásku nebeskou nikdy. Nejradši mám dějovou linku Emmy Thompson a Alana Rickmana(jak jinak). Pohodlně se usadit na gauč v ruce s nějakým dobrým občerstvením, při svitu vánočních světýlek sledovat strom romantických, tragikomických příběhů a nechat se unést vánoční atmosférou.

Madisonské mosty (1995)

Můj nejoblíbenější s Meryl. Závěrečnou scénu, kdy se Francesca rozhoduje, zda opustit rodinné zázemí a dát přednost Robertovi, nebo má odolat jeho kouzlu a ač nešťastná a s nesplněnými sny zůstat se svými blízkými, považuji za jednu z nejlepších scén kinematografie.Zkrátka jedno oko nezůstalo suché:) Nevidím pro role někoho lepšího než Meryl a Clinta, který se skvěle zhostil i režie.

Fotři jsou lotři (2010)

Jeden z důkazů, že třetí pokračování takovýchto filmů už většinou nejsou nic povedeného. Dvojka byla ještě fajn, i tady byly chvílemi vtipné momenty, ale další Fotry už raději ne. Plus za přítomnost Harveyho K. a již zmíněné vtipné momenty, mínus za Albu, kterou já prostě nemusím.