Predator Dark Ages (2015)

Na fanúšikovský film celkom slušné. Škoda len že všetky postavy okrem moslima boli totálne trápne.

Takamiya Nasuno desu! (2015) (seriál)

Tak nakoniec z toho nebolo nič zaujímavé, tvorcom dochádza dych už pre Teekyuu! a oni ešte začnú ďalší seriál...

Danna ga Nani wo Itteiru ka Wakaranai Ken - 2 Sure-me (2015) (série)

Zaujímavé je že nad väčšinou z toho som už rozmýšľal, ako môj život ovplyvní pozeranie anime. Nie že by som bol ako Hajime (chlap) ale to všetko anime čo mi prešlo rukami na mne nechalo hlbokú jazvu v duši a určite sa to premietne keď budem starší... Uvidíme.. Hádam dovtedy vyjde aj tretia séria :3

Non non bijori - Repeat (2015) (série)

Pokračuje to v šľapajách prvej série. Viac k tomu netreba. Pribudne pár postáv, niektoré som si obľúbil ešte veiac ako v prvej séri (Candy Store, milujem ju). Kto vie pochopiť o čo v seriáli ide, bude spokojný. 5*

Bikini Warriors (2015) (seriál)

Keď konečne vyjde niečo čo skvele paroduje RPGčka tak sa to stretne s nepochopením, ale také "Is It Wrong to Try to Pick Up Girls in a Dungeon?" sa páči? Bikini warriors je určite zábavnejšie, a tých 5 min z neho robí aj omnoho záživnejšie dielko. 3*+

Little Busters! - Refrain (2013) (série)

Základ je prejsť novelu. V anime ma viacero postáv priam odpudzovalo, viacero scén bolo nedoriešených alebo vyznelo hlúpo. Názov Refrain nieje tak celkom pravdivý, refrain sám o sebe začína až siedmou časťou, dovtedy je len EX(zbytočnosť) a Rinina route(cesta) pri ktorej nieje tak celkom doriešený koniec(chýbajú tak dve hodiny materiálu). Rinina route mala byť však riešená na konci obyčajných Little Busters, tu to príliš nedáva zmysel, smrdia tu vedľajšie postavy ktoré by tu byť nemali lebo nič užitočné nerobia. Ale aj napriek tomu sa oproti prvej sérii poučili a zapracovali na väčšine nedostatkov, príbeh pokračuje krásne plynule, bez zbytočných kecov. Veľmi však chýbajú myšlienky hlavných aktérov a dôvody ktoré ich viedli k ich činom. Taktiež hlas hlavného hrdinu je dosť mučivý, keby som si naňho nezvykol už v novele asi by ma to poznamenalo. Čo sa týka zmiznutí na konci tak s tými s Angel Beats nemajú spoločné absolútne nič, ak sa pochopí príbeh ktorý vôbec nieje zložitý, tak je všetko krásne zapadá. Takže nakoniec - na novelu to v žiadnom prípade nemá ale pre aké-také pochopenie príbehu bez väčšej hĺbky a väzbám k postavám to stačí.

Dungeon ni deai o motomeru no wa mačigatteiru no daró ka? (2015) (seriál)

Obstojný SAO konkurent? Určite, len či sa to vôbec dá vziať ako kompliment. Tož, Kirito má aspoň väčšie gule. Bell je slabá postava, stále "musím byť silnejší" a nič iné.... Hestia, podradný člen rodu Oppai-Loli, nie prvá, nie posledná, a nedajbože ani zaujímavá, napísaná presne na "obľúbenú postavu". Blondínka bola fajn. RPG mám rád, ale bez zbytočných drístov a ešte zbytočnejších postáv. 2*

Little Busters! - Season 1 (2012) (série)

K anime som sa dostal až po prejdení novely ktorá je VÁŽNE výborná. Po Clannade najlepší príbeh od Key-u. Problém anime je že aj keď má 26 častí, sústredí sa na všetky dievčatá rovnako čo znamená že všetko sa nechá otvorené a je z toho len hlúpa háremovka. Každá z ciest v novele má zaujímavý koniec a je treba prejsť všetky aby sa odomkla finálna cesta, ktorá má... veľmi smutný koniec. Na to však zase nadväzuje Refrain, ktorý skĺbi hrdinove snaženie, podobne ako v Clannade a zapojí Key-ovskú nadprirodzenosť aby sa dosiahlo to čo je potreba. Snáď porozumiteľné vysvetlenie príbehu, anime však nemá šancu (a ani sa nepokúša) tento 50+ hodinový príbeh pokryť. Je tu však aj anime Little Busters : Refrain, ktorý odvádza vcelku dobrú prácu. Neodporúčam pozerať, Refrain sám o sebe stačí. Rovnako ako pri Clannade: After story sa všetko dôležité udeje až v druhej sérii. (V prípade záujmu skôr siahnuť po novele)

Kin'iro Mosaic - Season 1 (2013) (série)

Snaha bola, ale je to slabé, príliš slabé... Postavy sú nevýrazné a Karen s Ayou to neutiahnu. Nemôžem si pomôcť ale keď to porovnám s Ichigo Mashimaro tak Kiniro mosaic tomu nesiaha ani po päty. Pre mňa zbytočne zabitý čas