Gekkan šódžo Nozaki-kun (2014) (seriál)

Vážne som veľmi prekvapený, už dlhšiu dobu som nevidel seriál ktorý by bol takto vtipný a to úplne bez pomôcok ako moe a ecchi... Ako fanúšik Slice of life žánru som sa cítil ako v raji. Postavy sú skvele prepracované, nápad výborný. Niektoré vtipy po čase omrzia, napríklad keď niekto povie niečo ako "jéj to je krásne, to si určite urobil kvôli mne" tak je pravidlo že to kvôli nej nebolo, aj keď to vždy vyjde vcelku vtipne. Sakury mi bolo ľúto celý seriál, ale smutné je že také tupelo ako Nozaki vážne môže existovať :) (známy) Keď sa chcete zasmiať na niečom s celou (s anime oboznámenou) rodinou, Nozaki je dobrá voľba. Vážne som sa niekedy váľal od smiechu! 4*

Úsvit planety opic (2014)

Chvályhodný počin. Príbeh vinikajúci, kontrasty s ľudstvom geniálne. Jasné, skoro všetko sa dalo čakať (Koba bol zradca už podľa ksichtu :D) ale ono to nejak pasuje a na dobré opičky sa pozerá veľmi príjemne, hlavne keď sa strhne revolúcia ale aj tak som nejak vedel že to skončí dobre (pochyboval hádam niekto o tom že Ceasar prežije?)Ja som Úsvitu planéty opíc podľahol. A v tejto dobre keď frčia samé zombie apokalypsy... Zombie sú nič... Čo môže byť horšie ako opica na koni s M27? :D

Spalovač mrtvol (1968)

Hrušínskeho životná rola, takto si ho budem navždy pamätať. "Nikdo už nebude trpět, spasím je všecky" Neviem prečo sa s nim musím stále porovnávať.

Rokudžóma no šinrjakuša!? (2014) (seriál)

Jediná zaujímavá vec na celom seriále? Yurika. Roztomilá, nešikovná, sama, nikto jej neverí... Žral som ju od začiatku a bol to vlastne jediný dôvod prečo som seriál pozeral. Inak je to bordel, piate cez deviate. Občas sa človek zasmeje, inak trpí drísty. Bolo by to tak na jednu a pol ale Yurika... Yurika to ťahá na tri, špeciálne časti kde sa to točí viac okolo nej majú dokonca nábeh na viac. Ale tvorcovia jej to nedoprajú, ešte aj v divadle musí hrať koňa :D 3*

Na hraně zítřka (2014)

Časová slučka? Nič nové pod slnkom, videl som ju už v lepších prevedeniach a Tom Cruise tomu nepomáha. Zase ďalší americký film kde sú emzáci len nejaké potvory so "spoločným vedomím" a ktorí ničia svety "lebo sa im chce" Potešilo ma že som nevidel žiadne americké vlajky ale tie drísty typu "kto sme? Vojaci, čo chceme? Vyhrať" sú fakt zúfalé... Pre mňa celkom neoriginálny a nudný film, zase si niekto myslel že jedna dobrá myšlienka a Cruise spasia svet...

Bez soucitu (2010)

Travoltova držka zachraňuje čo sa dá. Bez neho by to bolo zúfalé.

Boku no Pico (2006) odpad!

Obľúbené anime všetkých trollov na internete. Ak sa vás niekto nabudúce spýta na nejaké anime, povedzte Boku no pico! Chudákovi potom zmrzne úsmev na tvári :) Najhoršie je že neznalec bude chvíľu považovať Pica za nejakú loli... a to už je potom gól :P Zíza si za popis zaslúži potlesk ;)

Final Fantasy VII: Advent Children (2005)

Totálne úchvatná, nádherná, premakaná, akčná, a graficky neodolateľná jazda. A viete čo? Tá naháňačka bola stále realistickejšia ako nejaká sračka "rýchlo a zbesilo".

Gekidžóban Fate/stay night: Unlimited Blade Works (2010)

Síce efektné ale úplne zbytočné a prázdne... Táto cesta je v novele najhoršia, trochu to síce vyvažuje Rin ale radšej mám tú silnú Rin. Ľuďom čo videli len Zero/Stay night a nehrali novelu silne neodporúčam.

Sword Art Online - Season 2 (2014) (série)

Po 14 dieloch (ukončenie jednej dekády) No poďme si to zhrnúť : Začiatok celkom dobrý, pár zaujímavých vecí, potom turnaj, šesť TOTÁLNE zúfalých častí a potom trochu lepší koniec. Zas a znovu naše obľúbené plačky a búchanie sa do hrude... Vážne mi je zle, takýto kentus som už dlho nevidel a to bolo prvé SaO celkom dobré. Kirita už poznáme, vieme že vždy dostane világoš, poplače si ale potom nejakým zázrakom vyhrá. Ale jediná fajn postava(hlavne rozumovo) z celého SaO - Asuna je odsunutá na bok? A namiesto nej príde Sinon, ktorá má zase "veľmi dôležité a neriešiteľné psychické problémy"? Velebnosti, du blejt. 1*