47 róninů (2013)

Mám vážne rád japonskú kultúru a japonsko všeobecne, tak som do tohoto filmu šiel, aj keď holywod nepozerám. najviac ma zdesilo že všetci japonci rozprávajú po anglicky, čo je pre mňa veľké sklamanie, ale dalo sa to čakať s ohľadom na pôvod filmu, ´MURICA je lenivá na titulky. Postava Kenau Reevsa a celkovo Reeves mi medzi japoncami strašne vadil, hlavne keď som si prečítal, že v príbehu vôbec nemal byť. Hudba bola dobrá a efekty tiež, aj keď na ne si nepotrpím.Fantasy prvky zobrali filmu vážnosť ale aspoň vyplnili nudu prvej polovice. Suma sumárum : Inšpirácia legendou, o ktorej som ešte nepočul a je dosť uznávaná 2*, japonská kultúra 1*, vcelku dobre natočený film 1*,netradičný koniec 1*, japonci spíkujú anglicky -2*, Kenau Reeves a postava miešanca -1* takže dokopy lepšie 2* s prihliadnutím na tých bájnych 47 róninov, určite si pozriem japonskú adaptáciu.

Elfen Lied (2004) (seriál)

Ak to porovnám s inými anime, Elfen lied je asi najpreceňovanejšie anime vôbec. Áno, Nyuu je zlatá ale zúfalo nudná, polovicu seriálu sa dokopy nič nedeje ale stále ma to bavilo viac ako druhá polovica kde sa vysvetľuje prečo je Lucy psychopat. 3* Ak ste to pozerali kvôli kozičkám, odporúčam Highschool DxD, to prekonáva elfen lied vo všetkom, hlavne v príbehu ;)

Seitokai jakuindomo - Seitokai jakuindomo (2010) (série)

Príjemný, nenáročný seriál ktorý pobaví. Postavy ale niesú nijak moc prepracované, vtipy sa po čase opakujú. Množstvo úchylností je nadmieru veľké čo je jediné veľké plus inak by to bol priemer. 4* EDIT: Po dopozeraní musím jednu * strhnúť, od polky to bolo fakt zúfalé, vtipy sa opakovali (a to boli dokopy asi štyri) ... 3*

Kore wa zombie desu ka? - Of the Dead (2012) (série)

V porovnaní s prvou sériou menej nezmyselných bojov a viac srandy, trochu ma sral ten školský festival či čo to bolo, to bola trochu nuda (ale scéna keď sa Yuu pýta na Ayumuho fantázie o nej je neprekonateľná ) Prvý diel je pastva pre oči a celkovo sa je naco pozerať, dúfam že bude aj tretia séria nech sa dorieši Yuu/Ayuumu a ostatné možné kombinácie. Ending podľa mňa veľmi dobrý, 90% S odstupom času a po niekoľkých iných anime to už nie je také úžasné ale proste je to srdcovka :)

Kore wa zombie desu ka? - Season 1 (2011) (série)

Keď som videl náhodne jeden diel, okamžite som si musel stiahnuť celú sériu. Chytľavý, nenáročný seriál v ktorom sa je na čo pozerať ( :D ) Prvá séria má ešte aj nejaký náznak príbehu, čo hodnotím kladne. Celú sériu som pozrel za jednu noc pretože sa od toho fakt nedalo odtrhnúť. A aj keď všetci na ending nadávajú, mne sa páčil. Eu/Yuu je nenormálne zlatá + Ayumuho predstavy, 90% Moja brána do hlbšieho sveta Anime

Power Rangers Mystic Force (2006) (seriál)

Má to príbeh, má to akciu a keď ste decko je to najlepšie čo môže byť(alebo čo pochopíte) Nevravím že je náučný ale bolo to to najlepšie na čo sa dalo pozerať na gauči po príchode zo školy popri šlofíku

Hobit: Neočekávaná cesta (2012)

Keby sa to volalo "ako išiel Bimbo na vandrovku" tak by si to zaslúžilo aspoň 4* ale s názvom Hobit je to čo predviedol Jackson prostá úbohosť. Snažil som sa nájsť nejaké plusy ale od nepodarilo sa, nie som divák ktorého ohúria špeciálne efekty a nič hlbšie v tom nebolo. Dúfam že sa Jackson váľa na svojej kope zlata väčšej ako mal smaug a páli ho svedomie za to čo zničil

Ghost in the Shell (1995)

Podľa recenzií som čakal niečo úžasné ale nestalo sa. Anime milujem ale tá kombinácia s kyberpunkom mi nesadla tak isto ako mi nesadol Blade runner. Melancholická, ťažká atmosféra, skoro žiadna akcia len dlhé vykecávanie. Aj keď veľmi chcem, 3* sú maximum čo môžem dať ale nevzdávam sa a idem na dvojku, možno potom zmením názor :)