Boku wa tomodači ga sukunai - NEXT (2013) (série)

Oproti prvej sérii neskutočné zlepšenie, Yozora nemá toľko miesta(je nudná a tupá), ostatné postavy sú prekvapivo vtipné keď sa im nechá priestor a prvých 8 častí som sa bavil bez námietok. Posun príbehu je vcelku fajn až príde posledná časť a tam skončili všetky moje nádeje, totálne posraný koniec, mal som chuť zahodiť to do koša a dať 2*... ALE - po prečítaní mangy to je lepšie, a aj keď je Kodaka strašný blbec a Yozora desne nudná, ostatné postavy to ťahali dobre... 4*

Boku wa tomodači ga sukunai (2011)

Ten koniec to vystihol "čo si o tom budú ľudia myslieť keď v prvej časti hlavné hrdinky grcajú prúdom", nemám čo dodať :D

Boku wa tomodači ga sukunai - Season 1 (2011) (série)

Nečakal som od toho absolútne nič, len pár vtipov a to som aj dostal. Strašný, nevýrazný priemer. Postavy sú hlboko nevýrazné, jedine yozora je troška výraznejšia a odlišnejšia ale tú som neznášal zo všetkých najviac, kvôli jej správaní k Sene, to nebola sranda ale týranie... Pôvodne som chcel dať dve * ale tak dám tri... Kvôli Sene ;)

No Game, No Life (2014) (seriál)

Prvé dve časti načrtli príbeh a prostredie ktorého som sa zľakol (to hranie kariet máchnutím spoza hlavy... to robím keď mám tri promile...) ale neskôr sa to veľmi pekne vyvinulo. Posledné časti sú znovu slabšie aj keď na konci sa všetko vysvetlí ale nič to nemení na tom že som sa posledné časti nudil. Celkovo však prekvapivo dobré. 4*

Sword Art Online (2012) (seriál)

Príbeh sa dá ale mne ako skúsenému hráčovi MMO (rpg, rts, fps) mi tam dosť vecí vadí, hlavne tie "boss fighty". Celkovo je prvá časť vo svete SAO celkom dobrá, je to zaujímavé, rozmanité, farebné a vcelku vtipné. Žiaľ druhá časť Alfheim je dosť veľký bordel, jediné čo to ako tak drží je novo nájdený vzťah so "sestrou". O jednu hviezdu vyššie to (ale len u mňa) vyťahuje vzťah s Asunou, v dobe ecchi harémoviek je takáto láska príjemná zmena.

Clannad - After Story (2008) (série)

Po prejdení dvoch noviel od Key-u a videní všetkých ich anime komentár musím upraviť. Hlavne si treba uvedomiť že novela má veľa možných koncov a aby sa človek dostal k finálnemu "true endingu" musí prečítať aj tie zlé. To že budete mať vysvetlený príbeh AS na nejakom obrázku vám nepomôže, je potreba si to prejsť. Kvality Clannadu a AS myslím netreba veľmi rozpisovať, ak existuje niečo kvôli čomu si dám tú prácu a zmením niečo na sebe a svojom živote, tak je to práve AS. Sountrack(najlepšie priamo z novely) je jedna z najhranejších vecí v mojom playliste.

Clannad (2007) (seriál)

Po dlhom rozmýšľaní dávam 3*, nebolo to zlé ale strašne priemerné... Oproti Kanonu sklamanie. Absolútne žiaden nový nápad a to že okazaki skončil s tým, s kým skončil bolo jasné a pevne dané už od začiatku... Uvidíme čo ponúkne AS ale po tomto už teda veľa nečakám... Po AS mám lepší pocit, všetko nadväzuje už od začiatku.. Takže zvyšujem po treťom pozretí. 5*

Ore no imóto ga konna ni kawaii wake ga nai - Season 2 (2013) (série)

Očakávania sa splnili a prekonali, nemám tomu absolútne čo vytknúť. Výborne(a v rámci normy aj pre detského diváka), na rozdiel od väčšiny broXsis anime kde je ten incest fakt sila a tá posledná časť... vážne krása. Prial som si aby to skončilo inak aj keď viem že inak to skončiť nemohlo... ale veď to je anime tak prečo nemohlo? (T.T) Možno je to nespravodlivosť oproti iným anime ale u mňa to je jasných 5*

Ore no imóto ga konna ni kawaii wake ga nai - Season 1 (2010) (série)

Neviem prečo nikto nemá Kirinu rád, je úplne dokonalá tsundere(možno pre niekoho až moc), je pekné sledovať ako sa mení, aj keď len veľmi jemne (95% tsun, 5% dere :D) Nakoplo ma to dokonca k záujemu o Visual novely, čo asi musím hodnotiť kladne. Postoj Kirininej kamarátky k jej koníčku je zobrazený veľmi pekne a myslím že človeku na ktorom mi záleží a nevedel by ma pochopiť by som možno aj ukázal práve týchto pár častí. Rozmýšľal som o hodnotení, ale keď som zistil že anime má DVA možné konce (aj keď v princípe sa na konci nelíšia) tak je to obrovský pokrok, aspoň pre mňa a 5* si za to zaslúži... Keby nebolo tých dvoch častí (pred a predpredposledná), tie to ťahajú na 4, ale som vážne rozpoltený... Najväčšie sklamanie je že som na konci čakal "niečo viac" ale hádam si to nechávajú na druhú sériu :)

Suzumija Haruhi no júucu (2006) (seriál)

Mne to asi nejak nesadlo, pozeral som to hlavne kvôli vysokým hodnoteniam ale úprimne som sa pri tom nenormálne nudil a musel som sa prekonávať aby som prišiel vôbec na 9 častí... Vďaka Zíze a Yennovi za ušetrené hodiny nudy ;)