Non non bijori (2013) (seriál)

Ďalšia perla Slice of life žánru. Vidiecke prostredie pôsobí ešte viac relaxačne, nikto po sebe nekričí, stačí sa len usadiť a odpočívať. Niekedy mi to síce pripadalo ako večerníček ale je tu veľa vtipných momentov, vcelku dobré postavy a Ren-chon, kawaii školáčka s vlastným, "veľkým" rozumom ktorý každého zabaví. Odporúčam pozrieť, po dlhých a náročných dňoch je to veľmi ukľudňujúce (ako celý Slice fo life žáner) Nyan-pasu!!!

Casshern: První samuraj nového věku (2004)

Málokedy sa stane že ma film tak nudí aby som bol nútený pretáčať ho... Chápem že to je z roku 2004 ale tie efekty a prostredie ma bude strašiť najbližší týždeň. Casshern má peknú otepľovákovú kombinézu, skoro ako ja keď som mal 10 a brázdil som kopce na sánkach. Dokonca tú máme nejaké spodobnenie Quasimoda čo len divne vreští a kúľa očami. Jediná dobrá vec bol Mitsuhiro Oikawa, prišiel mi veľmi sympatický záporák, jediný pôsobil že vie čo vôbec robí... Ako, keď Japonci chcú, vedia hrať. Vedia spraviť dobrý film. Tu však asi nechceli. Film som pozrel len kvôli anime Casshern sins ktoré ma zaujalo a bolo mi ľúto hodnotenia ktoré som mu dal (stále však na ňom trvám), snažil som sa nájsť niečo viac. Film Casshern však neodporúčam nikomu kto sa nechce nudiť celý čas a tých pár "efektných" bojových scén nestojí ani za mak. 1*

Toradora! (2008) (seriál)

Nieje to na plné 4*, ale ak to porovnám s inými háremovkami tak z toho Toradora vychádza celkom dobre, + má Taigu (loli, pettanko, tsundere) Aj po dlhšom čase mám Toradoru stále v živej pamäti... Oba openingy a prvý ending stáli za prd, druhý sa celkom podaril. Začiatok podľa zaužívanej predlohy, ale milý. Druhú tretinu dochádza dych, dej sa skoro neposúva a rieši sa Taigina láska ku Kitamurovi ktorého som neznášal z hĺbky duše. Koniec to zachraňuje, a aj keď je to všetko veľmi predvídateľné, vážne ma potešil. Scéna na/pod mostom je najkrajšie vyznanie lásky ktoré som v anime zatiaľ videl. A jedna dobrá rada na záver, posledných 4-5 častí odporúčam pozerať sám, v noci a s balíkom vreckoviek, naposledy som takto reval pri Clannade ;)

Casshern Sins (2008) (seriál)

Od Casshern sins som očakával niečo ohromné, možno aj preto som na konci taký sklamaný. Na začiatku to vyzerá krásne, depresívny svet kde vládne Rozklad a Casshern je sám nesmrteľný. Postupne to prechádza na niečo ako Malý princ. Nevinný (v podstate) stretáva ľudí a robotov, každý mu povie o svojich snoch a nejak ho ovplyvní, tak ako ovplyvňuje on ich, a ich vyrovnanie s Rozkladom. Myšlienka sveta robotov nebola zlá ale bolo tam toľko nejasností že si to kľudne mohli odpustiť. Po troch štvrtinách seriálu kde sa príbeh pohol o kačací krok príde pár posledných častí kde všetko vezmú hopom čo je pre mňa nepochopiteľné, keby to rozdelili rovnomerne, bolo by to oveľa záživnejšie. Koniec ma celkom prekvapil, mal som kopu teórií a ani jedna mi nevyšla. Nechcem tu rozpisovať všetko do detailov ale vážne mi na seriáli vadilo nespočetne vecí a niekedy som len užasle krútil hlavou. Casshern sins nieje zlý seriál, ale rozhodne nieje pre každého a aj tí čo sa do toho raz pustia nemusia dôjsť do konca tak vytešení ako Subjektiv. Pre mňa teda sklamanie, aj keď si to zaslúži svoje uznanie, s ničím podobným som sa nestretol. Po DLHOM uvažovaní 3* , uvidíme s odstupom času./// Odstup času prišiel, a zaslúži si to niečo viac. Ale 5 proste ndám.

Astarotte no omoča! (2011) (seriál)

Fuj. To bolo horšie ako španielska telenovela (nebudem písať spoilery, kto to videl vie prečo... Toto by bol možno dobrý námet na hentai ale takto... je mi vážne zle) Jediné čo by sa na tom dalo ako tak pochváliť je malá Lotte, ale len pre to že mám slabosť pre typy ako ona. Inak je to jedno desné, hnusné a choré anime. Ako, ecchi a fanservis mám rád ale toho bolo proste celé zle. A ten hlas hlavného hrdinu ktorý znel ako štvorročné dievčatko po vdýchnutí hélia bol zo všetkého najhorší. 1*

Inó Battle wa ničidžó kei no naka de (2014) (seriál)

Začiatok nič moc, hrozná nuda ale štvrtá časť bola nadpriemerná a piata celkom šla (až na ten záver) potom sa to zvrhne na úbohú háremovku bez nápadu. Nechám to otvorené ale šanca že sa k tomu vrátim je dosť malá, zajtra si ani nespomeniem že som niečo pozeral. 2*

K-ON! (2009) (seriál)

Slice of life je môj najobľúbenejší anime žáner a tu sa ukazuje v plnej kráse. Je to len o tom ako s "hlúpym, napoly zasneným" úsmevom sledujem pár dievčat ako robia každodenné veci ktoré sú však nečakane vtipné. Slice of life nie je o príbehu. Nie je inteligentný. Je len o tom že sa vie veľmi príjemne dostať pod kožu a pôsobiť relaxačne. K seriálu - Nikdy by som nebol povedal že sa niečo dokáže vyrovnať Lucky star-u. K-on však Lucky star v niektorých veciach prekonáva, aj keď sú si vlastne veľmi podobné. Na začiatku som sa bál že tu bude priveľa hudby ale členky klubu kupodivu prdia na celé skúšanie a len sedia a pijú čaj, so všetkým čo ku tomu patrí. Z postáv mi k srdcu prirástla Mio a neskôr Azu-nyan, nie len kvôli kawaii výzoru. Yui je mi až príliš podobná, a to vo všetkom... až mi to bolo niekedy čudné. Teším sa na druhú sériu. 5*

Sono hanabira ni kuchizuke wo: Anata to koibito tsunagi (2010)

Najlepšie yuri čo poznám :3 Ono to bude asi preto lebo toho yuri zas tak veľa nieje, ale to nič nemení na fakte že Sono hanabira je proste klasika. Odporúčam novelu, tam je príbeh celkom uspokojivý. Celkovo je noviel 15, zakaždým s iným párom takže si myslím vyberie každý. (Mai x Rea je tretia s poradí)

Grisaia no kadžicu (2014) (seriál)

Po tom čo spravili s mojou milovanou Michiru nemám chuť sa na to ďalej pozerať... Aby niekoľko desaťhodinový príbeh vopchali do dvoch častí, to nemali vôbec robiť anime. A ako sa dá predpokladať, Amane bude main route a bude až na konci takže toto anime dropnem. Nemá zmysel pozerať niečo čo sa vám snaží nanútiť cudzí názor, pritom Michiru má oveľa viac fanúšikov ako všetky ostatné dokopy... Ale Amane má zase "kozy" tak je to jasné... :( 2* ......EDIT: Špeciály sú celkom fajn, hodnotenie trocha vylepšujú.

Ore, Twintails ni narimasu. (2014) (seriál)

Nadšenie z prítomnosti copíkatých bojovníčok po chvíli opadne a neostane nič len nekonečné a nezmyselné boje spolu s trápnymi vtipmi. 2*