The Zero Theorem (2013)

Asi první film Terryho Gilliama, který jsem dokoukal do konce. Jedná se o klasický narkovýplach, přičemž mou pozornost musely udržovat dva špeky, které jsem v první hodině odpálil. 12 opic jsem v posledních deseti letech zkoušel cca 5x, ale vždy usnu v průběhu první hodiny, takže zde jsme se znatelně posunuli dál :P

Češi proti Čechům (2015) odpad!

Další z řady tendenčních "politicky korektních" dokumentů tohoto již známého neomarxistického agitátora, jehož výtvory jsou sponzorovány ze začleňovacích strukturálních fondů globálního prediktora a jeho sociálních inženýrů, kteří se nám tradičně snaží vštěpovat myšlenku, že češi jsou postkomunistický nemyslící plebs s fašizoidními tendencemi, neboť zde odmítáme nadále živit parazitické etnikum ždímající náš sociální systém, a protože zde odmítáme živit i jiné parazitické národy ze zemí třetího světa, které se momentálně do Evropy valí po statisících, aby se mohly následně přisát na sociální systémy bohatých evropských zemí a šířit zde své totalitní nereformovatelné náboženství, prostřednictvím kterého se v budoucnu pokusí vytlačit tradiční křesťansko-ateistickou kulturu z tohoto kontinentu. Je to zkrátka věčný boj konzervativců a národovců, kterým záleží na osudu tohoto státu, potažmo celého kontinentu, s naivními liberály a humanisty, kteří preferují morální kodex a humanistickou doktrínu, neboť jde o tzv. pilíře evropských hodnot, které se ovšem momentálně bortí pod náporem invaze vypočítavých netáhel ze zemí třetího světa. Zkrátka, již i ortodoxní liberálové z řad českých havlistů a z řad mladých studentů humanitních oborů VŠ začínají chápat, že jde o sebedestruktivní politiku, nicméně i nadále je tu snaha globálních elit vytvořit z české omladiny nemyslící stádo, které zde bude bezmyšlenkovitě vítat muslimské ekonomické parazity a pomáhat se začleňováním nezačlenitelných. Tento permanentní mediální brainwashing podporují vlády západních evropských zemí, mainstreamová media, neziskové organizace a významně se přičiňuje i multikulturní výchova žáků, jakožto součást školních osnov. To je ten důvod, proč zde kdejaký stádovitě uvažující mladý rádoby inteligent, po vzoru newspeaku, hlásá bludy o nebezpečných xenofobech a fašistech a kolektivně "hejtuje" pana prezidenta a ostatní, kteří se neschovávají za politickou korektnost a dokáží aktuální problém nazvat skutečným jménem. Jen hloupá ovce může tomuto sebedestruktivnímu multikulti brainwashingu důvěřovat a dokonce ty bludy ještě veřejně hlásat.

Poslední lovci (2010)

Dokumenty na ČT 2 sleduji z oblibou, ovšem v poslední době se takříkajíc roztrhl pytel především s muslimy a různými černošskými národy třetího světa (příprava na probíhající islamizaci EU) takže pozorovat bandu ostrovních kofol kdesi z indonesie, kde činnost dospělých spočívá ve vesnických veselicích, prc*ní černošek a několikaměsíční vylehávání na houpací síti a čekání na proplouvající stáda nebohých abnormálně inteligentních kytovců, které následně harpunují na své dřevěné bárce a jejich tuk a sušené maso pak prodávají na místním trhu, díky čemuž mohou následně pořádat právě ony vesnické veselice přičemž se celý cyklus znovu opakuje, tak to vše je nesmírně poučné a jen mě to utvrzuje v přesvědčení, že občané ze zemí třetího světa (jakožto ekonomičtí migranti) nemají Evropě co pohledávat.. Mezi tím vším nás dokument mimojiné seznámí se zábavou místních dětí, kteří vyhulují čvaňhára už v pěti letech, na malém provázku tyranizují želvu či malého ptáčka, předtím než je snědí, krunýř stoleté želvy využijí jakožto malířské plátno, nebo zrovna vydloubávají oči polomrtvým rybkám, protože jsou prý "nejšťavnatější". Ne děkuji. Přepnul jsem to ve chvíli kdy stádo vorvaňů proplouvalo okolo ostrova a banda ostrovních kofol zrovna harpunovala tak padesátiletého samce, který čekal na svou celoživotní partnerku, aby jí chránil.

Vlčí bouda (1986)

Hodnotím z pohledu osmiletého kluka, který to krátce po revoluci viděl v noci u babičky. Pamatuji si hlavně scény, kde se instruktoři "pelešili" ve sněhu ve zrychlených záběrech. To mi jako dítěti nahánělo strach. Každopádně jsem byl po celou dobu filmu opravdu napjatý a při závěrečné scéně na lanovce jsem studentům fandil:) Současní osmiletí kluci co mají od malička smartfouny a tablety s připojením na net by se tomu filmu stoprocentně vysmáli, ale v době svého vzniku to byl zcela jistě nadprůměrný a do té doby neviděný český "horor". Nedávno jsem si to z nostalgie pustil, a více jak jednu hvězdu bych tomu nedal.

Muž se třema rukama (1991)

Jak píše Paldini=D Ten večer si pamatuji jako včera. Bylo nám někdy v polovině devadesátek okolo deseti let, když mě a kamaráda nechali rodiče na silvestra samotné doma. Téměř celý večer jsme pařili na kompu slavnou strategii "Dunu 2" , bo alkohol ještě nepřipadal v úvahu a někdy uprostřed noci si sedli k televizi. To co jsme viděli nás celkem poznamenalo=D V první řadě nás jako děti (v době kdy nebyl internet) rozhodila scéna na smetišti s popeláři a jimi nalezenou mrtvolou mladé dívky..z toho jsme vydedukovali, že se film nyní začne otáčet okolo vyšetřování oné vraždy. Ovšem ve chvíli, kdy začal popelář té hnijící mrtvole olizovat bradavky, bylo nám jasné,že ve tři ráno na silvestra nepustili na Nově zrovna obyčejnou kriminálku=D Tento film jsem viděl naposledy právě jako dítě, ale dodnes si pamatuji pár extrémních scén, jako byly třistakilové kurvy popelářů, eventuelně svačinka Billa Paxtona, když si vyndal kuře z lednice. Extrémní záležitost=D

Harbinger Down (2015)

Co si budeme nalhávat, je to šílená sračka....až mi bylo mého oblíbeného herce Lance Henriksena líto, ale podle všeho si uvědomoval, že je to jen levný "céčko" od fanoušků oldskůlových sci-fi, takže si tu roli ve svých letech laxně odříkal a nijak se tím hlouběji nezaobíral=D..

Infini (2015)

Fanouškovská snaha byla, ale nesedlo mi to, i přesto že se jedná o můj neoblíbenější filmový žánr . Navíc tam neustále všichni hystericky vyřvávali a šíleli. Z nějakého důvodu mi to ve filmech vadí..O_o