• Western

Den patriotů (2016)

Konské dávky pátosu a rolu nezvládajúci Wahlberg v kombinácii s fantasticky natočeným napínavým pátraním, zobrazením policajnej práce a asi najlepšou filmovou prestrelkou za posledné roky.

Cesta (2014)

Austrálsky film v žánri "austrálsky film". Postapo púšť, zaprášené autá a špinaví zarastení chlapi, ktorí sa strieľajú do hláv. Guy Pearce famózny ako v poslednej dobe v čomkoľvek.

Já, padouch 3 (2017)

Po výbornej dvojke strmý pád dolu. Napriek tomu hodnotím ako priemer, lebo to má výborného zloducha. Toho z 80. rokov. Plus obstojné finále.

Transformers: Poslední rytíř (2017)

Asi hodinu je to pekelne nudná sračka, ktorá nedáva žiadny zmysel. Ale od príletu do Anglicka tomu začne šéfovať Hopkins, ktorý pôsobí dojmom, že ho už dobrých 15 rokov nič nebavilo viac než táto scenáristická žumpa. K tomu sexica Laura Haddock, vtipný robotický komorník a neopísateľné trikové orgie, ktoré vyzerajú dvakrát drahšie ako celý Avatar. A tak sa stalo, že som z kina odchádzal so spokojným úsmevom.

Válka proti všem (2016)

Buddy krimi ešte celkom nezdochla, len musela vypratať kiná, aby tam blbli komiksoví buzíci. Toto je správne nahláškované a nekorektné, celé to dáva zmysel a je tam primerane akcie. Spokojnosť väčšia ako u posledného počinu Shanea Blacka.

T2 Trainspotting (2017)

Prázdny a skrz-naskrz zbytočný film, z ktorého si už na druhý deň po projekcii nepamätám nič, čo by stálo za zapamätanie. Možno okrem novej verzie "choose...", ale to bolo tiež iba také fňukanie. Posunutá generačná výpoveď? Ani náhodou, len úbohosť, ktorá si pre vyvolanie nejakého pocitu musí pomáhať flashbackmi z prvého dielu.

Mumie (2017)

Hm, tak teda nie. Škoda. Múmie s Brendanom Fraserom mám rád, ale toto sa na ne v žiadnom prípade nechytá. Dokonca ani na tú čudnú čínsku trojku. Má to pár momentov, hlavne úvod v štýle Uncharted, zopár scén s hororovým nádychom a súboj Toma Cruisa so zombíkmi, ale celkovo je to nemastná-neslaná, nenápaditá, zdanlivo lacná a tmavá (aby nebola vidieť slabšia kvalita trikov) zlátanina. Film postupne upadá až do úplnej otravnosti, vtipy nefungujú a Russell Crowe je v "hulk" móde dosť trapas. Plus teda mám dojem, že by tomu dark univerzu s klasickými monštrami stokrát viac pristala zvyčajná viktoriánska éra.

Wonder Woman (2017)

Nič mi tam nevadilo, dokonca ani digitálne finále. Možno preto, že sa DC prestali hrať na "temné a realistické osudové drámy" a konečne natvrdo okopčili marvelovský odľahčený štýl (konkrétne prvého Kapitána, ktorého je WW skoro doslovný remake, akurát s obrátenými pohlaviami ústrednej dvojice). Je to svižné, zábavné a má to cool komiksové momenty (najmä nástup zo zákopov a následný boj o dedinu). Pine je sympaťák a Gal Gadot sa so svojím "hereckým" výkonom do úlohy naivnej divožienky v skutočnosti perfektne hodí. Nehovoriac o iných jej prednostiach a zadnostiach. Spokojnosť.

Plíživý měsíc (1968)

Skôr thriller o súboji so zdanlivo nezastaviteľným psychopatickým vrahom. Akurát vo westernovom balení a s hrdinami, ktorí sa dokážu brániť. Výborné napínavé finále.

Piráti z Karibiku: Salazarova pomsta (2017)

Aj keby tam nebolo nič okrem geniálneho fóru s gilotínou, furt je to tučných 8/10 a rozhodne najlepšie pokračovanie skvelej jednotky. Našťastie je tam aj veľa iných zábavných scén a sympatických postáv. Jack je spočiatku otravný, ale postupne si naňho človek zvykne a sem-tam dá aj slušnú hlášku.