Červená světla (2012)

Nejlepší film, co se paranormálních jevů týče, jaký jsem doposud viděl. Skvělé obsazení jde ruku v ruce s perfektními hereckými výkony, pomalu gradující atmosféra, inteligentní scénář a režie. Velmi mi to připomínalo Dokonalý trik. Je sice faktem, že závěrečná třetinka filmu odbočí od rozehrané partie, respektive stylu vyprávění, ale je třeba vzít v potaz, že se prostě stále jedná o film, zábavu, nikoliv dokument o paranormálních jevech. S tím souvisí i samotný závěr, který sice není nikterak originální, ale troufám si říct, že většině diváků to díky šikovné režii nedocvakne. Pro mě jedno z největších překvapení roku. Pokud bych nedal hodnocení nejvyšší, měl bych černé svědomí.

Vikingové II (2008)

Mix filmů Vetřelci, Vikingové a Hvězdná pěchota? WTF?! Relevantní béčko, kterému odklepli áčkový rozpočet? WTF?! A víte co? Je to docela fajn:D Rozhodně mnohem lepší než nedávní Kovbojové a Vetřelci, kteří dopadli nesrovnatelně hůře. Pokud máte zkrátka náladu na nějakou oddechovou blbost, rozhodně Outlandera zkuste.

Urban Explorer (2011)

Vzhledem k tomu, že tohle dílko vzniklo v Německu, musím krapet nadhodnotit:) Urban Explorer je velmi zručně natočený horor v poměrně atraktivním prostředí (úžasná práce se světlem!), s několika fajn scénáristickými zvraty a více logickým chováním (sympatických!) hrdinů, než bývá v tomhle žánru obvyklé. První polovina je velmi podobná filmu Pád do tmy, tj. velmi hustá atmosféra, prozkoumávání neznáma atp. Druhá půlka je pak již klasickým "good vs. evil battlem", ale s dobře zvoleným záporákem. Škoda jen, že se pak již nepracuje s prostředím, které nabízelo ještě hodně potenciálu. Velmi dobrý zástupce žánru, se kterým si nezadá ani většina hollywoodské produkce.

Pach krve 4: Krvavý počátek (2011)

Na to, že jde už o čtvrté pokračování, rozhodně spokojenost. První polovička snímku je sice slabá (vyjma úvodních několika minut), ale poté vypukne stará dobrá "porcovačka", na kterou jsou fanoušci série zvyklí. Dokonce i ona nadsázka, která je pro Wrong Turn tak typická, zůstala vrchovatou měrou zachována. K tomu příjemná změna prostředí a "koule" mají tentokrát hlavně holky. Je podstatné, zda-li žánru holdujete či nikoliv a zda-li dokážete vidět tu porci nadsázky, kterou s sebou film nese - pokud ne, jednu až dvě hvězdy uberte.

Uvězněni v čase (2007)

Ke španělským filmům mám slabost, ale tohle je špatný vtip. Časová smyčka je už sakra otřepané téma - to by vůbec vadilo, kdyby měl tento počin JAKOUKOLIV přidanou hodnotu. Jenomže ji nemá - nezajímaví herci, hudba i formální stránka filmu. Kdyby alespoň ten děj působil přirozeně z hlediska akcí a reakcí postav, ale bohužel. Někdy mi dokonce přišlo, že sleduji parodii (ústřední herecké duo se chová jako Patt a Matt). K tomu jsem měl z filmu feeling, jako kdyby se natočil již někdy v sedmdesátých letech. Prostě nevkusná a ohraná nuda.

Oběť zla (2007)

Relativně zajímavý námět klasicky potopený velmi špatným scénářem. Přesto je to koukatelné béčko a příjemná žánrovka.

Expendables: Postradatelní 2 (2012)

Dvojka už netrpí tolika neduhy jako předchozí díl - akce je lépe sestříhaná a film se bere méně vážně, tj. je zde více trefného humoru (Chuck Norris rules!). Navíc padouch ztělesněný Van Dammem je velmi cool! Snad první jeho film, kde bych si skutečně dovolil říct, že hraje - sice na stará kolena, ale přece. Pokračování zkrátka předčilo "mamku". Skoro bych řekl, že se těším na třetí díl...:)

Červený trpaslík - Série 10 (2012) (série)

Kecy... POVEDLO SE!! První díl série skutečně přirozeně navazuje na staré dobré řady - jak humorem, tak pojetím. Kluci si zkrátka dali opět záležet a je to znát. Upřímně musím podotknout, že jsem už něco takového nečekal. Jestli se nám splní sen, uvidíme sice až s dalšími díly, ale... Už teď vím, že ANO!

Hunger Games (2012)

Veskrze dost slabé a příliš přepísklá stopáž. Zajímavá mi přišla místy akorát výprava a hudební doprovod, možná i lehce mysteriózní atmosféra. Vlastně i ta Jennifer, ačkoliv se mi zpočátku moc nezdála, byla fajn. Co je to ale platné, když myšlenka není ničím nová a scénář je klasické béčko. Sečteno a podtrženo - o dost slabší Battle Royale, který, přestože byl natočený již před 12 lety, je mnohem originálnější, realističtější (svým způsobem samozřejmě) a drastičtější (jak po psychické, tak po "gore" stránce). A to měl rozpočet, za který by tvůrci Hunger Games pořídili tak akorát kostým hlavní hrdinky.

Walker, Texas Ranger (1993) (seriál)

Naprostý souhlas s Micro41CZ. Hodnocení tohoto "Chuckova eposu" se může pohybovat od jedné do pěti hvězd. Zatímco dospělí se budou smát a chytat se za hlavu, děti se budou dobře bavit. Navíc jsem přesvědčený v tom, že seriál má výchovnou hodnotu, a že to byl z části skutečně záměr. Walker je "posel dobra", záporáci jsou "poslové zla" - to vše zabalené v kabátku morálních hodnot. Pro svou cílenou skupinu je to zkrátka dobré! Nebo aspoň bylo.