Hitman: Agent 47 (2015)

Tak hele, na vodpad to není, ani vomylem, Pepíci ártoví. Ruprt to válí solidně, naučeno to má z Homelandu. Má to spád, nenudí, prostě béčko jak poleno. Co více chtít. Lepší než minulý počin s Oplyphantem, nebo jak se ten plešatý chobot jmenuje. Průměr, 3*.

Kurýr: Restart (2015)

Ale, no tak, zase tak špatný to nebylo. Chyběl Jason, to je jasný, ale Skerin to dal solidně, na to scénaristické peklo, co mu napsali. Ale komu tady jde o děj, kurňna chlapi? Kundy, Audi, kopance, pěsti, pěkné lokace, 96 minut, nějaký to pivko k tomu, a lepší než poslouchat starou, co bylo na Nově v Ordinaci. Zasložené 3* v rámci béčko-idního braku.

Sicario: Nájemný vrah (2015)

No, tak nevím, nad čím tady někteří tak onanujou blahem. Absolutně průměrný film. Nebýt zvučných jmen , které ale hovno hrají, bublina by splaskla někde na 2 *, alespoň za mně. Tu pitku Bluntovic, měli sejmout hned po titulcích, a byl by to o něco lepší film. Pojďme to rozebrat : hudba jak z Predátora, pár sušených těl mělo navodit hrůzu, no nevím komu. Výbuch ala Asylum, a ejhle, záběr na utrženou končetinu, no hrůůůůza. Pak projedeme městem, kde visí pár těl, no hrůůůza, na mostě sejmeme pár cigošů, absolutně obyčejnou akcí ala Kobra 11, něco málo mučení vodou které nevidíme, no ale určitě bylo hroznééé, pak si pitka Bluntovic málem zapíchá až k smrti, a hurá do blbýho tunelu, kde ani nevidíme, na koho střílej. Pak málem, už konečně sejmou tu piču Bluntovic, ale buhužel pro film ne. No a pak excelentní finále, hlavní hrdina, pomstí smrt své manželky a dcery postřílením1 zkorumpovaného poldy ale hodného otce, 3 goril, dvou malých cigošů a jejich mámy a táty bose Mexického karetelu. Ovšem nějak mimo záběr, není vidět ani hovno, a napínavé to není už vůbec. No hrůůůza, husí kůže, akorát ne u mně. No a nakonec potřetí ta piča Bluntovic mohla natáhnout brka, ale nakonec podepsala, a to je konec, toho velice napínavého, dramatického, artového kousku. Jo a ještě je tam pár uměleckých záběrů na místní krajinu, oblohu, písek a pár záběrů ze satelitu a noktovizoru. Za ty dávám ty 3 *.

Osmý smysl (2015) (seriál)

Audio vizuální orgie. Wachovští jsou zpět, a to, co od Matrixu nebylo z jejich tvorby uz nic moc, zde nabralo nový dech. Plných 5 *.

Fotograf (2015)

Srhující Roden, strhující děj, každá minuta filmu plně využitá, žádné hluché místo. Trampoty geniálního prasáka jsou natočeny více než dobře a spolu s vynikajícím Rodenem a způsobem vyprávění příběhu se jedná o jeden z nejlepších českých filmů tohoto žánru od Kuvajtu napadení. Tak jak byl excentrický, náladový a přímý sám Jeník, takový byl i způsob podání filmu divákovi, čímž dal zlehka ochutnat živočišnou touhu, přímočarost projevu, citu a pudu v teatrálním, leč osobitém podání. Genialita jde mnohdy ruku v ruce s šílenstvím a dělí je opravdu tenká hranice. Analní básnička neměla chybu, a chechtali jsme se tak, že jsme přišli o následující minuty filmu. Paráda. Troško, takhle se dělají filmy, které baví.

Socialistický Zombi Mord (2014)

No, nesdílím zdejší velké nadšení, je to amatérský film, a zejména neherecké výkony a zejména dementní hlasové projevy některých neherců, byly příšerné. Jinak ale nutno pochváli velice zdařilou výtvarnou stránku filmu, skvělé kostýmy, rekvizity, exteriéry a dále postavu jebnutého pana školníka. Nápad se záměnou toxického plynu s dýmovnicí, na branném cvičení v době socialistického zřízení, byl výborný. Dvě hlavní roštěnky v mini byly pěkné baby, mohly to ještě více rozbalit. Gore a masky velice solidní. Skvělé záběry, práce s kamerou, využití prostoru, bylo vidět, že tvůrci mají nakoukáno a zdárně aplikují. Dojem z filmu však hodně srážel způsob zabití zombí, který nebyl promyšlený a řekl bych, že přímo odfláklý. Každý fanoušek přece ví, že zombí nejde zabít bodnutím do břicha, ale totální devastací mozku či dekapitulaci celé hlavy. Zde stačilo párkrát bodnout do břicha, a bylo po něm. A to byl největší a zásadní problém celého dílka, který jej degradoval o level níže. Za snahu, za dobrou až možná výbornou kameru, za skvělé interiéry a kostýmy, dávám poctivé 2 *. Rozhodně zábavnější než poslední počiny páně Trošky. Jen tak dál, a fandím Vám.

Raluca (2014)

Na české poměry, lepší průměr. Zápletka byla sice průhledná jak křišťálová studánka, ale film si držel lehce napínavé tempo, spějící k předvídatelnému konci. Cesta to však byla vcelku zábavná, dobře zahraná i zrežírovaná. Na českou filmovou produkci posledních let, opravdu nadprůměrné. Ale do kina bych na to nešel, ostatně na žádný český film bych nešel. Proč? No když jsem to porušil, byl jsem spravedlivě potrestán, filmem samotným. No a já nejsem masochista, abych platil za utrpení.

Sejmi prezidenta (2014)

Tak trapně infantilní film, jsem už dlouho neviděl, a ten dětský představitel s mongoloidním vzezřením, to byla třešnička na dortu. Modlil jsem se, aby tu jeho odpornou hlavu někdo trefil, a bylo po něm. Nestalo se. Dokoukal jsem to, ale jen tak z povinnosti. Katastrofální, solidně obsazená sračka s nablblým scénářem, mongoloidním parchantem, pěknými exteriéry a směšnými triky ala Asylum. Jedna jen za exteriéry a pár známých herců.

Avengers: Age of Ultron (2015)

Očekávaný digi marasmus. První akce ve filmu byla zklamáním. Laciná animace (jako by ji dělalo Asylum, zbytek filmu už byl OK, což nechápu), schizoidní střih, vybledlý mlhavý vizuál.atd.. Pak přišlo asi hodinu kecání a plkání, že jsem málem usnul, a to myslím vážně. Probrala mně až scéna o pokus Avegersů o zvednutí Thorova kladiva, to bylo závavné. No a pak to chytlo drajv, a akce střídala hlášky až do samotného konce. Já byl spokojen,dostal jsem to, co jsem očekával. Paul Bettany byl pro postavu kterou představoval výbornou volbou. Nebýt té slabší první hodinky, dal bych 5*.

Ex Machina (2014)

To zase byla kokotina, předvídatelný nablblý film, který se bere moc vážně, přitom je nedomyšlený až hrůza. Počítačový magnát, stvořitel umělé inteligence, ovládající svým prohlížečem 96 % internetu, bydlící uprostřed ničeho, kam vrtulník letí 2,5 hodiny, který svůj software, hardware, výtvor, dům, bezpečnost a vše ostatní zabezpečí přístupem na jednu přístupovou kartu, bez jakého koli dalšího jištění. Ha, ha. No a pilotovi vrtulníku asi bylo fuk, že přiletěl s chlapem, a odletěl se ženskou. Nudné, předvídatelné. Ty dvě dávám za technickou stránku filmu, interiéry, exteriéry a šukézní robo asiatku.