George Harrison: Living in the Material World (2011)

Jsem rád že se Scorsese ujmul tohohle dokumentu. George Harrison byl a pro mě vždy bude jeden z největší a nejlepší umělec všech dob. Proto sem rád nahlédnul i do jeho soukromí od jeho začátků s Beatles až po jeho sólo kariéru. Experimenty s lsd i jeho rozpolcenou povahu která během balancování mezi duchovnem s čistou myslí a světem bohatství a slávy. Možná i díky tomu je jeho hudba a texty tak silný zážitek. Dozvíte se že to byl skromný člověk co držel kapelu po hromadě a i přes svůj ohromný talent se moc neprosazoval. Možná je to škoda ale na druhou stranu možná si to všechno šetřil a proto když dostal možnost složit písničku i když třeba jen jednu z alba stal se zní okamžitě hit číslo jedna(here comes the sun,something, while my guitar gently weeps). Lennon i ostatní si toho byly moc dobře vědomi proto když George nahrál skladbu rozhodli se vydat jí jako singl i když jí nezpívá Frontman. Nejlepší dokument o jednom z nejlepších hudebníků všech dob

Život je krásný (1997)

Roberto není žádný produkt Hollywoodu a neřadím ho ani mezi přeborníky řemesla. Je to průměrný Italský herec a komik. Přesto dokázal vytvořit něco co se nedá slovy skoro ani popsat. Když sem film viděl poprvé absolutně sem netušil o co jde, možná proto byl můj zážitek ještě o něco silnější. První polovina filmu mě přišla milá když si vtipálek Guido namlouvá Doru.Říkal sem si krásný tak zajímavě italsky srandovní. Druhá polovina s nějakým časovým (dějovým)posunem už není tak krásná, spíš vůbec ale Guido se snaží aby alespoň pro jednoho člověka byl život i za daný situace stále krásný. film netlačí emocionálně na pilu a přesto na úplném konci pláčete. Roberto Benigni není hvězda hollywoodu . Roberto Benigni je génius s krásnou duší který vytvořil Krásný film navíc s nádhernou hudbou. Nejkrásnější film

Pulp Fiction: Historky z podsvětí (1994)

Zmizíš z tohohle města.Hned teď. Když zmizíš, budeš zmizelej. Nebo tě zmizím já ! K tyhle kultovce už není co napsat. Neumím si bez tohodle filmu představit život.

Věčný svit neposkvrněné mysli (2004)

Může být film umělecké dílo? Charlie Kaufman dokázal že ano..Kráska Kate Winslet s barevnými vlasy se my nedokáže vymazat z paměti stejně jako Joelovi (Jim Carrey). jeden z nejlepších filmů co sem v životě viděl. Dokonalost sama. Nevím co víc napsat. Moji oblíbení herci (Carrey,Wood) a herečky (Winslet,Dunst) s dokonalým scénářem a kamerou stvořili něco víc než film. Toto je umění...

Predátor: Evoluce (2018)

Po pravdě trochu zklamání. Adrien Brody v Predátorech (2010) nasadil laťku asi moc vysoko. Takoví průser to zase není ovšem při srovnání původního predyho s Arnoldem nebo již zmíněné pokračování z roku 2010 fakt težký průměr. Světlé momenty to má a já jako velký fanda predátora jsem to hrdině dokoukal. Snaží se to být moc vtipný ale fakt zbytečně moc. Průměrný béčko.

Z Paříže do Paříže (2017)

Na tohle téma už je natočeno tolik krásných filmů. Tento však nenutí diváka zavírat oči protože neobsahuje brutální scény i když se bez nějakého toho násilí prostě neobejde. Zdá se mi že je natočený pro všechny generace a můžou si ho tedy vychutnat i celé rodiny včetně dětí. Skvělé obsazení a výborný scénář. Film není zbytečně dlouhý. Plný počet dávám hlavně za pěknou kameru a hlavně za úžasnou hudbu.

Živí mrtví - Evoluce (2018) (epizoda)

tahle série je zatím nejlepší za poslední tři roky. Už jsem si zvykl že tvůrci se nebojí zabít sebevíc oblíbenou postavu. Ale v tomhle dílu mě zabili tu nejoblíbenější. Těším se na druhou polovinu devátý série. Těším se na pokračování šeptačů a na Negana který objevil svojí novou oblíbenou hračku.