Perníkový táta (2008) (seriál)

Nejlepší seriál, jaký jsem kdy viděl... Period.

Predátor (1987)

Výborný film. Skvělá koncepce; standardní akční film, který se překlopí v nestandardní slasher. S týmem veteránů, který by si Michaela Myerse podával jako oběživo. V mnoha ohledech anti-Commando, a podle mě jeden z nejlepších Arnieho filmů, který (na rozdíl od mnoha dalších) nefunguje jen jako guilty pleasure. A ta hudba!

Batman v Superman: Úsvit spravedlnosti (2016) odpad!

Čekal jsem málo, přesto mi to vyrazilo dech. Scénář nedává smysl, stejně jako motivace postav. Střih je šílený, Luthor je šílený. Temný rytíř je vrah. Je to prázdné, nudné a hloupé. Zdráhal bych se tento slepenec více či méně navazujících scén nazvat filmem. P.S.: Ten "film" není temný. Je tmavý. A to je sakra rozdíl!

Muž z oceli (2013)

Je to smutné, ale třetí trailer je (z mnoha důvodů) v zásadě mnohem větší zážitek, než výsledný film. Zacku, prosím, nech Batmana na pokoji...

Jménem krále (2009)

Nemá cenu rozepisovat se o tom, co všechno je na filmu špatně. Je to otřesné po všech stránkách. Scénář nefunguje, režie je špatná, dokonce i výběr některých interiérů je na facku. A když už neumím natočit souboj (resp. natrénovat alespoň nějakou choreografii souboje), tak ho do filmu sakra necpu!

Iron Man 3 (2013)

Skvělý start (a nejprolhanější trailerová kampaň) letní sezóny.

Smrtonosná past: Opět v akci (2013)

Nemá to pořádný děj, není to bůhví jak dobře natočené. McClane je v hajzlu, a zbyl jen otravný a otravně neprůstřelný Willis.

Hobit: Neočekávaná cesta (2012)

Jackson dostal příležitost natočit "heroic fantasy" ve stylu společenstva; nakonec z toho vyšla spíš docela zábavná pohádka, jejíž děj je místy nekompaktní, což je nejvíce cítit v pasáži mezi opuštěním kraje a příchodem do Roklinky. Nemůžu se zbavit dojmu, že ze scény se zlobry šlo „vytřískat“ víc, a Radagast svoji existenci také neobhájil. Scénář a dramaturgie Hobbita tak určitě nezastíní letošní TOP blockbustery, jako Skyfall nebo Dark knight rises. Ale myslím si, že Hobbit funguje, a celkový dojem je jednoznačně kladný. (Po Bůhvíkolikátém shlédnutí): zraje jak víno :)

Skyfall (2012)

Nádherný důkaz toho, že nové moderní pojetí sluší i Bondovi "starého střihu". Dokonalost.