Jumanji: Vítejte v džungli! (2017)

Na původní verzi se to sice nechytá... kvalitní děj vystřídal digitální svět, ale konec konců, má to své kouzlo. Dwayneovi role sedla, dokázal rozesmát. Jack Black je ikonická hvězda humoru, Karen je sexy ozdůbka a Kevin rozhodně neurazil - ba naopak, tahal tam, kde ostatní sténali. Celkově vzato povedená rodinná komedie na vzdálené motivy původního filmu. Někdy se na to možná podívám znovu, což u většiny nových filmů říct nemůžu, takže nadprůměrné 4*.

Jumanji (1995)

Legendární film mého mládí. Robin W. v nezapomenutelné roli "Tarzana" a i mladá Kirstenka zde rozjíždí svou hereckou kariéru. Rodinný film ještě z dob před vulgaritou a trapným "humorem", který bych se nestyděl pustit svým dětem. Ve zkratce, kvalitní rodinná zábava s akcí, zápletkou a originálním příběhem.

Valhalla: Říše bohů (2019)

Překvapivě lepší podání Thora a jeho bandy, než jaké předvádí pohádkový Mrdvel. Chyběli mi tam lepší efekty, ale na druhou stranu příběh byl docela poutavý a realističtější vyobrazení těchto postav jsem již dlouho neviděl - jestli vůbec. Občas jsem v tom vyloženě viděl LotRa, ale vzhledem k rozpočtu po převýšilo očekávání. S ohledem na jednoznačné trumfnutí Mrvelu se přikloním k slabším 5*.

Úplně debilní zprávy (2018) (pořad)

Za 80% nám Sonia vyvede kozy na procházku. S odstupem, jedná se o vyváženou a velice svižnou zábavu. Rozhodně se na to dá koukat lépe, než na reálné zprávy, to jsem vzdal již před dekádou. Proti feministkám zde táhnu do boje plnou polní.

Útok mutantních mravenců (2017)

Každé pořádné béčko se neobejde bez dvou věcí. Neuvěřitelné nadsázky a sexy slečnách v pohlavních rolích! Pro fanoušky metalu je to plné klišé a trendových narážek, já však fanouškem tohoto hudebního žánru moc nejsem. Osobně jsem se dobře pobavil, jednou dokonce i lekl a hlavně jsem se pořádně nasmál. Víckrát už to vidět nemusím a vlastně ani nechci, ale vzpomínku na doslova vybuchující mravence si ponechám na vždy. Při scénkách, které se neobejdou bez efektů je krutě znát rozpočet. Na druhou stranu, tohle mělo nějaký děj a vcelku to dávalo smysl. S trochou nadsázky to za tři stojí.

Star Wars: Klonové války (2008)

Překvapivě dobrý děj, zapadající do skutečného Star Wars vesmíru. Žádná sračka typu filmů 7+, která ždímá prachy a nebojí se popřít fungování vesmíru do té doby. Možná díky animaci nebylo třeba řešit dilema, zda nabrat neherce správné barvy a pohlaví (opět, jako v 7+), nebo vzít někoho vhodného k roli. Oproti filmům 7+ jsem nezaznamenal ani žádný trapný "humor"... prostě ano, tohle je Star Wars v dobách svižnějších, kdy se agresivně vyjednávalo a až po té počítali mrtvoly. :) Příjemná změna k lepšímu. Pokud je kvalita zasazení do vesmíru Star Wars rozpočet a barvičky, ok, tak to beru. Lepší, než brečet hanbou u těch nových "celovečeráků".

Rogue One: Star Wars Story (2016)

Prakticky jediné koukatelné Star Wars od reinkarnace filmové série. Vážně... doporučuji, jediné, které nepopírá fungování Star Wars vesmíru původní trilogie... žádné trapné hlášky jako v 7+, netrpí to na nabírání neherců kvůli barvě, pohlaví a podobně... prostě to dostali herci pasující na roli bez ohledu na rasu či pohlaví. A ono to funguje. Už jsem nevěřil, že ještě uvidím hraný Star Wars, který by nebyl jen o efektech a prznění Star Wars vesmíru. I přes mnohá klišé v první polovině a tradiční nesmrtelnosti ("oklepatelnosti" hlavních hrdinů) konec filmu vše vynahrazuje. Ona ta zmíněná klišé jsou problémem posledních dvaceti let prakticky všude, takže tento úpadek musíme brát spíš jako úpadek náročnosti diváka, než problém konkrétního filmu. Naopak takto epický konec jsem skutečně nečekal, naprosto mne navrátil do mládí ke čtvrté epizodě, kterou jsem musel ihned znovu z kouknout. Doporučuji a možná lehce přechvaluji, ale musím - laťka je teď brutálně nízko.

Pokémon: Detektiv Pikachu (2019)

Krásný návrat do pubertálních let, precizní animace, ale tím to končí... nejzajímavější scéna, která mne navrátila do minulosti byla na počátku filmu - lovení pokémona. Ihned jsem zadoufal, že film se bude ubírat tímto směrem, ale nestalo se tak. Zhruba v polovině byl takový záblesk soubojů v turnaji, ale i to byla jen chvilková kulisa příběhu. Příběh sám o sobě byl až velice neoriginální a poměrně jednoduchý - připisuji to cílové skupině, tedy dětem. Ale co mne velice mrzí je ten do očí bijící rasismus. Celý film jsem musel sledovat afroameričana jako klaďase, hromadu asiatů, míšenců atd a sem tam v pozadí projít bělocha bez příběhového charakteru. Další běloch je hlavní záporák a jeho debilní syn, který přestože má výsadní řízení nad firmou a k dispozici přehled nad jejími aktivitami, je natolik blbý, že přehlédne zvěrstva svého velice nápadného otce. Korunu všemu nasadí otrc Tima, který bílý jako stěna dává jasně najevo, že když si běloch splodí spratka s ženskou černou tak, že ji bavlna sama skáče do nůše, jejich dítě je plně po ní. Takže míšení je v pořádku, běloši jsou represivní, hloupí a záporáčtí. Asiati a Afroameričané jsou majoritou a navíc klaďasové. Pohádka končí, milé děti. Za ty fakt dobře namodelované Pokémony zasloužená hvězda. Škoda nevyužitého potenciálu, neoriginálního příběhu a rasistického podtextu v celém filmu. How. PS: V kinosále jsem byl jen já s ženou... :D

Focus (2015)

Relativně klišovitý scénář zachránila hvězdná dvojce Willa s Margot. Na druhou stranu Focus dokázal pár scén vypíchnout a vrýt do paměrti - rozhodně scéna s Asiatem, která má problém se sázením. Rozsekal mě hamyžný fotr na konci filmu a několik dalších, originálně vtipných scén. Profesionální přípravu k autonehodě jsem ve filmu také viděl poprvé - zajímavé. Nestárnoucí Will a v pravdě sexy Margot následně, jak jsem již nastínil na začátku, vytáhli průměrné béčko do výšin mírně podprůměrného aáčka. Nicméně, tento film mě nenechal usnout ani po třetí dvanáctce a proto si své čtyři hvězdy zaslouží, děj je svižný a kupodivu dává smysl.

Mr. Bean (1990) (seriál)

Stará, věrná klasika. Hlavně ještě kdysi v historii na ZŠ nám to p. učitelka pouštěla vždy, když potřebovala vyplnit své hodiny. Takže pokaždé, když již neměla co k látce dodat, zapnula TV a pan Fazole nám zpříjemnil den. S odstupem času musím doplnit, že některé scény byli skutečně slabší, ale celkový dojem s nostalgií v zádech pod čtyři hvězdičky nejde.