Tři oříšky pro Popelku (1973)

Těžko napsat něco nového.Každý vnitřně Popelku cítí po svém a zřejmě více méně kladně.Já též.K filmu není co dodat,jen je škoda podle mne trochu slabšího Trávničkova výkonu.

Spalovač mrtvol (1968)

Pozorně jsem četl opravdu mnoho příspěvků.Pokud to uděláte také,tak pochopíte ,že objevovat ameriku nemá smysl.Za všechny ZuzkaZ.Děkuji

Pension pro svobodné pány (1967)

Dal bych tak 3+.Na tomto filmu je zajímavé ,že ačkoli takřka o ničem není,tak přesto mě nějak láká.Bude to asi kouzelnou Janžurkou...

Šíleně smutná princezna (1968)

No tak tato pohádka mne nedostala.Přes všechnu snahu o humor,který se jakž takž daří jen pánům Kemrovi a Vostřelovi + občas nějaký náznak,je příběh opravdu prostinký a příliš čitelný.Tvůrci dosadili do hl.rolí tehdejší národní poklady Vondráčkovou s Neckářem,čímž ji asi zajistili jakousi "lepší společnost."Ty uvozovky jsou ale opravu obrovské,nevím jestli to dokonce nebylo nějaký gesto (politické ),protože tak atypickou mileneckou dvojici jsem od té doby neviděl.Nic méně,mne ale nedostali.Hvězdička pro Kemra a Vostřela.

Divá Bára (1949)

Divá Bára je pomali zapomenutým dílem.Já už téměř taky zapomněl,nic méně je to to lepší s té doby.3+*

Jan Žižka (1955)

Ano komunisté udělali z husitů komunisty.Dnes už se ví,že husité byli docela tvrdí týpci,nic méně snad historie ještě něco prozradí.Co pak zbývá s filmu jsou bojové scény,které v našem filmu už jen těžko něco překoná.

„Čtyři vraždy stačí, drahoušku“ (1970)

Snad typická ukázka soc.komedií,kdy se tvůrci velice zdařile vyhnou všemu co jinak té době bylo poplatné.Tento film mě zatím nikdy nezklamal,zřejmě pro skvělí výkon drtivé většiny herců,pro mne především Josefa Kemra.

Tajemství Ocelového města (1978)

Podle mne se tvůrcům podařilo verneovský svět docela dobře trefit jak scénou,atmosférou,tak i herecky.Pamatuji se že když jsem se na to díval jako kluk,měl jsem docela stísněný pocit.Ten dnes už zmizel,ale dobrý pocit s filmu mám stále.

Upír z Feratu (1981)

Pamatuji si ,že jsme na upíra doslova utíkali do kina.Vím,že jsem se nebál a spíše se zasmál a strašně mě zajímalo,jestli se bude Ferat vyrábět.Nechám 3*,ale vnitřně cítím,že by mělo být méně.