Andělé a démoni (2009)

Stejně jako třeba DaVID82 i já si myslím,že tímto filmem tvůrci chtěli Vatikánu zavděčit,omluvit,nebo možná to bylo na zakázku,ale ať je to jak chce není to tak silné jak Šifra.Když ty dva filmy srovnám,tak tento je fakt poloviční.

Cirque du Soleil : Alegria (2001) (divadelní záznam)

Alegria mi ve filmové podobě zatím příjde nejsilnější,ale přiznám se ,že jsem viděl jen 3 jiná představení.Když mi známí řekli,ať se na to kouknu,protože je to super cirkus ,tak jsem se docela lekl.Nemám rád cirkus,pro nesmyslné scénky se zvířaty.Jó,ale Sluneční cirkus,to je jiné kafe.Opravdu neskutečné výkony snad všech a ke všemu naprosto skvělá muzika,ta je opravdu fantastická.Na Sl.C.jsem byl na živo.Je to neskutečný zážitek.Je třeba říct,že jsem měl co dělat,abych všechno dění stíhal.Každý na pódiu má nějakou roli,skvělé masky,prostě artistický a vizuální zážitek.

Skalpel, prosím (1985)

Film se odehrává v našem dobře známém a profláknutém prostředí,nic méně má co nabídnout na rozdíl od ještě profláknutějšího seriálu.Ano srovnávat nelze,protože tento snímek přes jakousi jasně danou linku má co říct.Macháčkovi,Brejchové a Lukavskému to uvěříte i mnohým dalším.

Zánik samoty Berhof (1983)

Musím přiznat,že když jsem Zánik viděl po prvé,tak jsem byl jak ve snu,poněvadž to bylo přece jen něco novějšího,drsnějšího a i když s tím,že kdo je nepřítel se pochybovat nedalo,přece jen neuvěřitelná surovost (na tehdejší dobu fakt nevídaná ) ve mne zanechala stopu.Nakonec film spíše o záporných hrdinech není tak zlí.Brejchovou jsem si tehdy fakt zamiloval.

Jak se budí princezny (1977)

Podle mne trochu slabší pohádkový kousek,který přesto o Vánocích uvidíte.Já ho ale vynechám,protože je tato pohádka spíše navoněnou bídou.Moc se v ní člověk nezasměje.K tomuto účelu byl povolán Menšík což dělá dost,ale je na to sám.Připomíná mi to takové ty bezduché studiovky,ale je to venku.

Princ a Večernice (1978)

Je to přeci malinko krůček dolů z naší pohádkovosti,díky slabší výpravě,nepříliš jistě zahraného Velena ke všemu s nejasnou hrdinskou rolí.Na druhou stranu má pohádka Libušku,která fakt nemusí nic,Menšíka,který fakt nic nepokazí a dobrý byl i Brzobohatý ,takže mi s toho vychází takových 70%.

Dívka na koštěti (1971)

Tak asi určitě to svoje místo má.V každém případě mě Černocká docela přesvědčila,ale takový ten vrcholek to pro mne není.

Kdo chce zabít Jessii? (1966)

No na naše poměry fakt slušnej nápad.Možná to chtělo ješte víc oscénařovat,ale ok.Bravurní Dana Medřická,klasickej Jiří Sovák a krásná Olga Schoberová.

Bílá paní (1965)

Teda politika jsem nepatří,ale měli by občas tento snímek před volbami pustit do tv,protože paměť národa jest krátká.Film vám dokonale ukáže tupost systému minulého a to velice zdařilou formou.

Dařbuján a Pandrhola (1959)

Tak já si myslím,že má tato pohádka trochu podtext,zejména sociální,pohlédneme-li na rok vzniku,tak pochopíme.Nic méně hraje tam skvěle Rudolf Hrušínský.Já mu Pandrholu prostě uvěřil,ba přímo sežral ." Já chci masó !!!! "