Poslední Mohykán (1992)

Poslední Mohykán je dobrodružná historická indiánka odehrávající se podle skutečné události za francouzsko-indiánských válek. Nádherná, ale drsná příroda a v ní Huroni, ze kterých jde strach a hrůza. No krutá sebranka. Film má krásnou hudbu jí člověk slyší má husí kůži. Fakt majstrštyk! Režisér měl šťastnou ruku při výběru herců. Huroni a Mohykáni vypadají skutečně, žádné chemlonové paruky a dobrácké přátelení s bělochy. Skutečná indiánka.

Smrtonosná zbraň 4 (1998)

Smrtonosná zbraň 4 je poslední část akční kriminální komedie. Zatím poslední díl. Riggs a Murtaugh jsou už staří chlapíci, už to nejsou žádní draci jako v předchozích dílech. Oba se snaží být opatrní v práci, oba čekají nové členy rodiny vnouče a potomka. Leo opět nezklamal a opět změnil práci. Je z něj soukromý detektiv a chrlí hlášku za hláškou. Tento díl mám hodně rád kvůli kamennému ksichtu Jet liho. Je rychlí, brutální, mstivý. Film má akci i humor. Doufám že se dočkáme 5 ze stejnou sestavou .

Smrtonosná zbraň 3 (1992)

Smrtonosná zbraň 3-dočkali jsme se dalšího dílu skvělé série o dvou zvláštních policajtech. Murtaugh opět čeká na to, až konečně odejde do důchodu a Riggs opět máchá pistolí a střílí jako šílenec. Vrací se i postava z druhého dílu-Leo, který změnil obor a je z něj realitní agent a pořád mele a mele a mele. Přibyla nová postava policistky, kterou jsem zrovna moc nemusel, ale časem jsem si zvykl. Zápletka filmu opět skvělá, super záporák a zase hodně humoru. Úžasné vtipné scény akce během hokejového zápasu neměla chybu Leo byl klaďas a hrdina. Fakt vtipný. Byl jsem rád, že se natočila i čtyřka!

Smrtonosná zbraň 2 (1989)

Smrtonosná zbraň2 je pokračování úspěšné akční komedie. Zase se setkáváme s Rigsem a Murtaughem, kteří se mají postarat o svědka. Leo je ukecaný, vlezlý opráskaný podvodník. Úžasná zábava plná keců a akčních scén. Například scéna s bombou na WC byla skvělá a Leo je jen další do partičky. Film úžasně pobaví a jen se modlíte, abyste se dočkali 3! Kdo by řekl do Mela, že je tak vtipný. A kdo by řekl do Lea, že si ho oblíbíte.

Smrtonosná zbraň (1987)

Smrtonosná zbraň- akční komedie o dvou policajtech. Ale ne hodný a zlý, ale šílený a úřední. Murtaugh (Glover) je policajt, který se snaží řídit podle zákona a dožít se ve zdraví důchodu. Jeho nový parťák Rgs (Gibson) je pravý opak-cvok, ale skvělý policajt, který má v oblibě demolice a na co sáhne, se zvrtne v bordel a v chaos. Zábavná podívaná pro toho, kdo má rád akční komedie.Já se bavil Glover a Gibson jsou sehraní parťáci, ale potkat ty dva na ulici nemusím :)

Vysloužilí lvi (2003)

Vysloužilí lvi-komedie, drama, dobrodružství. Film o tom, jak dva samotářští staří chlapi najdou nového kumpána. Svého malého synovce, kterého na farmu odložila jeho přitroublá matka. Na tu jsme měl šílenou pifku. Staří morousi si postupně zvykají na život i s někým jiným než ze smečkou zvířat. Spolu pěstují kukuřici, vyhání z farmy prodejce i vlezlou rodinu, učí grázlíky. Skvělí je strejdovo vyprávění o jejich mládí- o legiích v Africe, princezně, pokladu. A vůbec nejlepší je je stará lvice, ta má místo v kukuřici i v celém příběhu. Moc jsem se pobavil, staří byli super a závěr s jejich letadlem i ze smrti zábavu.

Pán prstenů: Společenstvo Prstenu (2001)

Pán prstenů:Společenstvo prstenů je filmové zpracování knižní předlohy, která byla geniálně napsaná autorem, který měl tu největší fantazii.Tolkien vymyslel tolik ras a postav, to chtělo fakt velkou trpělivost, vidět do budoucna děj. Úžasný film se speciálními efekty, skvělé kostýmy, hudba. Herci byli fantastičtí. Mnoho postav a úžasný děj. Viggo Mortensen jako zarostlí špinavý hraničář Aragorn-Chodec byl super a role mu sedla. Už nikdy mu to tak nesedlo. Bloom jako elf Legolas nemine a vždy najde cíl i s modrýma čočkama. Trpaslík Gimli je zábavný a chrlí hlášku za hláškou. Boromir se na konci ukáže jako pravý hrdina z bílé města snaží se zachránit Pipina a Smíška nechce umřít jako ,,zmetek" Superhrdina je ale Sam, Vždycky zůstane věrný, slouží, bije se, zachraňuje . Nemyslí na to, že může umřít ani na to, že by chtěl být hrdina.

Skála (1996)

Skála-film nabitý akcí a hlavně obsazení úžasnými herci. Sean Connery, Ed Harris a Nicolas Cage se sešli ve skvělé podívané. Vynikající hudba a příběh. Moje oblíbená postava je Harris.Voják, který i když vězní rukojmí v Alcatrazu, nechce zbytečně prolévat krev. Je to takový poslední pokus k nápravě politických kiksů. Sean Connery na to, že už není mladík jako v Bondovkách, nezapomněl na to jak se hraje akční postava. Cage hraje spíše vědce, který není zvyklý na akci, protože celý život byl v laboratořích a nikdy nezažil pořádnou akci.Takže se za pochodu učí a vypadá u toho fakt skutečně.

Rabín Jákob (1973)

Komedie s francouzským komikem Luis de Funés miluji. Po četnících Rabín Jákob patří mezi mé oblíbené filmy. je zábavný a člověk se fakt baví. Nemusím se na to ani dívat, stačí jen poslouchat a člověk se už směje. Nejvtipnější scéna ve filmu je tanec. Tam de Funés ukázal, že není jen skvělí herec. to co předvedl ,,v kole", to byl výkon profíka.Úžasné!

Simpsonovi ve filmu (2007)

Simpsonovi! Žluťáky prostě miluji, je to můj oblíbený film i seriál. A když sem se dozvěděl, že se bude natáčet celovečerák byl jsem rád, že se populární žlutá rodinka dočká filmu. Příběh měl spád, děj a postavy byly ještě ukecanější než v seriálu.Přibylo několik postav třeba Tom Hanks. Homer zůstal pako, Bart drzej, Líza je chytrá ochranářka přírody a Marge se chystá i s dětmi Springfildu na pomoc. Film úžasný a skvěle se u toho baví dospělí i děti. Doufám, že se brzy dočkáme pokračování.