96 hodin: Odplata (2012)

Monotónne, predvídatelné, až trápne. Od akcie počnúc scenárom, hereckými výkonmy až po ten mizerný náznak príbehu. Koniec na zaplakanie . Jediná hviezdička za charizmatického Neesona. Maggie Grace je síce sexi ale veľa vody nenamúti.

Město (2010)

Výborne zrežírovaný film s dokonalým výberom hereckého obsadenia a skvelo vykreslenými postavami, žialbohu postavený na otrepanom príbehu a klišé. No stále nadpriemer.

Total Recall (2012)

Nič čo tu ešte nebolo. Bez šipky snahy o originalitu alebo hĺbku. Solídna akcia a podarená grafická stránka z toho nerobia nič extra. Takisto na samé zvučné mená v hereckom obsadení som čakal niečo sviežejšie.

Arrow (2012) (seriál)

Jeden z mála titulov o pomstitelovy/superhrdinovy, ktorý sa aj napriek nezáživných dialógom, umelým a nesympatickým postavám (až na pár výnimiek: Stephen Amell, David Ramsey, Colin Salmon) a stále pritomným klišé dá pozerať, a vďaka solídnej akcií, sviežemu tempu a zaujímavými flashbackmy sa dá pozerať velmi príjemne a pravidelne každý týždeň. Až som bol sám prekvapený že len 3* by som mu ani nemal srdce dať.

Srbský film (2010)

Zase až také kontroverzné, zvrhlé a nechutné ako mnohý tvrdia to nebolo. Filmov o tom čoho je človek schopný v určitých situáciách do ktorých je stavaný či už dobrovolne alebo nie je tu až až a mnoho je ešte brutálnejších a zachádza do takých tém o ktorých by sa "normálnemu" človeku ani nesnívalo. Vyvrcholenie v poslednej polhodinke bolo dosť intenzívne, no sám som bol prekvapený nad solídne odvedených hereckých výkonoch a dobrej kamere. Koniec to zase celé stlmý a upokojí. 5/10... Určite nevhodný pre slabé povahy a nováčikov v tomto žánri.

Revoluce (2012) (seriál) odpad!

Už pri prvom zhliadnutí hlavnej hrdinky mi bolo jasné že tento pilot asi do konca nedopozerám. Strašne neoriginálny príbeh, prostredie, nula bodov za scenár a tie herecké výkony .. ach bože, umelé a nesympatické americké postavy, proste fuj. Jediný svetlý moment, ktorý ma to skoro donútil dopozerať bol príchod skvelého Giancarla Esposita, no ani to nestačilo. 0/5

Ruby Sparks (2012)

Neže by to Paul Dano hral zle, to nie, ale mňa Zoe Kazan úplne očarila. V každej jednej scéne moju pozornosť strhla výhradne na seba. Velmi vydarený film na jednej strane plný krásy, šťastia a lásky a na druhej smútku, melanchólie a až chorobnej snahy udržať si niečo, na čo (už) nemáme právo. Temné a násilne vyvrcholenie vzťahu som nečakal, ale vobec mi nevadilo, bolo až dokonalé, a dalo filmu úplne iný rozmer. Koniec bol už len takou čerešňičkou na torte, čo by to bola predsa romantika bez šťastného konca.

Zabiják Joe (2011)

Matthew McConaughey, policajt, ktorého nikto a nič srať nebude, tobôž nie nejaká rodina pošukov žijúca v trailer-parku, ktorá by za prachy predala vlastnú mater a panensky naivná a čistá Juno Temple ma zastihli nepripraveného. Na film takéhoto žánru s takým hereckým obsadením a po prečítaní obsahu som toto fakt nečakal. Absencia silnejšieho príbehu mi pri tak dobre vykreslenom zvrátenom svete násilia a nechutností vôbec nevadila. Vyvrcholenie zváldnuté bravúrne. Matthew si za tento výkon umňa rapídne polepšil.

Odbor městské zeleně (2009) (seriál)

Začalo to len ako príjemné trávanie času čakaním na nové časti The Office až kým sa to v druhej sérií nerozbehlo na plné obrátky a podmanilo si ma to ani neviem ako. Sympatické a úplne rozdielne osobnosti na čele s dokonalou Amy Poehler-ovou (aj ked moj jednoznačný favorit je Nick Offerman) , svieži a nepredvídatelný humor a politická scéna mesta so zvrátenou históriou. Mne to k 5tim * úplne stačí.

Rebelka (2012) odpad!

Enzov koment ma nielenže rozosmial ale sním aj úplne súhlasím. Animáky všeobecne nemusím, ale na tento som sa v celku tešil kvôli zasadeniu do folkového prostredia a pretože som očakával solídnu animovanú "akciu" s lukom a šípom v podaní odhodlanej mladej ženy s priemerným príbehom v pozadí. Žialbohu po prvých pár minútach očakávanie vystriadala hrôza a vedel som, že v noci sa môžem tešiť na nočné mory s drzou rozmaznanou ryšavou princezničkov v hlavnej úlohe. Príbeh otrepaný, scenár odfláknutý a postavy neoriginálne a nudné. Až na solídnu prácu grafikov tam nebol žiadny svetlý moment, žiadna vtipná hláška, žiadna inteligentnejšia scéna, a premňa osobne katastrofálny dabing hlavnej postavy (Kelly Macdonald mám v Broadwalk Empire velmi rád a preto mi jej hlas k tej ryšavej katastrofe fakt nesadol). Pri konci som spolu s Meridou plakal aj ja, ale ako môžte vidieť z úplne iných dôvodov. 0/5 ...