Tintinova dobrodružství (2011)

vcelku dobrej animák,ovšem oproti jiným nijak výrazně nevybočující nebo lepší(např. Resident Evil Degeneration nebo Damnation)-předobrazem Tintina byl Rexista a pozdější SS-Standartenführer Léon Degrelle

Kanibalové (1980)

velice kontroverzní film a je velice těžké ho ohodnotit-na jedné straně opravdový přínos kinematografii(v takzvaném found footage,a docufiction),ovšem na straně druhé zacházení se zvířaty,to mi opravdu nedělalo moc dobře-internet je dnes plný snad ještě horších věcí,ale na dobu vzniku je to fakt síla(nelíbí se mi to,ale nechápu,kde plno recenzentů-a to nejen zde kde vzali to,že se tam zvířata čtvrtí za živa a podobný hovadiny),nicméně příběh filmu se mi velice líbil a samotnýmu reklamnímu sloganu,že se vše opravdu odehrálo jsem beze zbytku věřil(a myslím,že v době vzniku by tomu věřili všichni-kdyby 3/4 z nich v roce 80 vůbec byli na světě-dnes je každý generál a světošlápek)-snad proto,že jsem s podobnými filmy neměl před tím nikdy zkušenost a jednak v tom možná asi sehrál roli věk-poprvé jsem to viděl asi v roce 82-83?,když jsem byl ještě žáčkem prvního stupně základní školy,asi 3 třídy-díval jsem se na to se svojí o čtyři roky mladší sestrou,která třeba u želvy znechuceně odvracela oči,ale ani mě z toho nebylo nejlíp,ale zase jsem chápal,že žrát se prostě něco musí-spíš horší scéna pro mě byla ta s prasetem,kdy ho jen tak zastřelil...Film plný paradoxů,ale určitě ne špatný..P.S.Velice se mi líbilo vlastní poselství tohoto filmu-režisér Deodato myslím o pěkných pár desítek let předběhl svoji dobu a věrně ukázal,jak probíhá vnucování jednoho světonázoru-kdo je vlastně divoch??Jsou to amazonští kanibalové,nebo ti,kdo jim vnutí i za pomoci násilí svoje vidění světa a maskují to vědou?Kdo je barbar?Národy mnohem zaostalejší než západní demokracie,nebo západní demokracie,které si vylžou záminky k válkám,srovnají vše se zemí,povraždí všechno živé,ale v očích západní veřejnosti si vše -i díky prolhaným médiím ospravedlní??Kdo je větší hovado??Saddám Hussein,který ůdajně použil na své lidi chemické zbraně,nebo pražská židovská řeznice z USAMadlein Allbrightová,která v rámci "demokracie a humanity" považuje půl milionu iráckých dětí kvůli svým ziskům za přijatelnou oběť její vlastní kapse-a ještě je jí to málo???

Šílený Max: Zběsilá cesta (2015)

Jako velký fanoušek původní trilogie jsem byl zvědav,jak se s tím po těch letech G.Miller popere-a opravdu to ustál se ctí,to se musí nechat!!!!Dějově teda naprostá hovadina,děj se dá shrnout vlastně do jedné věty-jedou z bodu A do bodu B a když tam dorazí,zjistí,že to tam stojí ze hovno,tak se otočí a jedou zpátky,to je celej děj.Akčně je to dobrý,honičky v autech promakaný,káry taky super,hlavně ta s těma škopkama a kytaristem,ten byl fakt ujetej,mohli tam možná dát víc tváří z původních filmů,potěšila mě alespoň ůčast Hugh-Keayse Byrnea,jinak Toecuttera z prvního dílu,Max je takovej nemastnej,neslanej.Celkově je to ale fakt dobrý-dávam jasnou kulu!!

Soumrak mrtvých (2004)

Naprosto super parodie i přes pomalejší rozjezd,ze začátku se film trošku vleče,aby se divák seznámil s hlavními hrdiny(ůplnými flákači-jeden se fláká doma,druhý v práci),aby film postupně nabíral na obrátkách a postupně se rozjížděl-opravdu jeden z mích nejoblíbenějších filmů,na který,když mi bylo hodně zle jsem se vydržel dívat pořád dokola,aby mi aspoň trochu zvedl náladu.A co bych rád vyzdvilh byl také český dabing,který je vynikající-možná by se mi to v originále ani tak nelíbilo-super pohodovej filmeček

The Dead (2010)

tento film mám už asi dva roky,ale teprve včera jsem na něj z nudy mrknul a byl mile překvapen-pomalé,němé,šourající se zombies jako od mistra Fulciho-i když ne tak vymakaný-působili i tak velice děsivě a nějak takto si představuji zombie apocalypsu i já-žádná nonstop řežba,ale spíš být nenápadný a shánět něco na přežití.I když to spaní na stromě mě napadlo jako první,co bych udělal,nakonec i hlavní hrdina pochopil,že je to asi bezpečnější,než chrápat na zemi,kde se potácí horda živých mrtvých.Co mě taky překvapilo,že ač se film odehrává v africké savaně,nikde ani stopa po nějaké divoké zvěři,kterou se to tam snad musí hemžit,ani v noci žádnej řev lvů nebo hyen...I tak se mi film ale velice líbil

King Kong (2005)

na tříhodinový film dost těžká slabota.Film bych rozdělil do tří částí:začátek,ostrov lebek a návrat do New Yorku-první část chápu,aby se divák seznámil s postavami,ale i tak mi to přišlo strašně dlouhý a nudný,vlastně o ničem,druhá část-z filmu ta nejlepší je na scull islandu,což je jedna velká jízda,aby nakonec film v další hodinové části zabředl do totální nudy-kdyby byl o půlku kratší bylo by to i na víc,ale na 3 hodinové dílo,které je prakticky celou dobu o ničem jsou moje dvě hvězdy až moc...Co bych ale vyzdvihl je počítačová hra podle filmu(a nad kterou měl ůdajně P.J. osobní dohled),která mě bavila naprosto suprově-za to má můj velký dík a hvězdu mu přidám :-)

Umučení Krista (2004)

na filmu se mi líbilo historické pojetí-určitě nejsem věřící a podle mě by kristus takový mučení ani nevydržel-a jestli ano,určitě by se pomočil a pokálel,což mi ve filmu chybělo-ty hvězdičky dávám spíš za ztvárnění filmu,jehož ůstřední postava je mi ůplně u prdele a zvysoka na ni seru-líbilo se mi třeba jazykové pojetí,role židů(vždy škodit) a triky-i když jak už jsem psal,přehnaný to teda bylo totálně-alespoň to jeho bití...

Výkupné (1996)

Mela Gibsona mám rád,ale do této-totálně neuvěřitelné sračky se neměl vůbec nechat přemluvit-v té době už to neměl za potřebí-totální,těžko uvěřitelná hovadina

Souboj Titánů (2010)

no toto byl teda shit-původnímu ST toto nesahá opravdu ani po kotníky