• Thriller

The Aggression Scale (2012)

Owena chce mať za kamaráta každý. A kto nechce, určite by radšej chcel. Obrovská škoda, že herci neboli aspoň o niečo lepší a že scéna so sťahovaním film poriadne spomalila a unudila. Po veľmi dobrom začiatku sa to tým trochu (dosť) pokazilo. Hodili by sa aj nejaké flešbeky z Owenovej slávnej minulosti v škole, skrátka hodilo by sa z toho urobiť trochu väčší film a nie len také postgraduálne video.

Sezení (2012)

Priemerný trojkový film akých sa dá pozrieť kopa. Či už to je o para alebo kvadruplegikovi, či mentoplegikovi alebo inom plegikovi. Plus do toho ešte náhradníčka (v iných plegi filmoch prostitútka alebo inak "troubled" žena/dievča). Akurát v tomto filme ide výhradne o penetráciu. Našťastie som typ diváka, ktorý si nenechá penetrovať od každého takéhoto filmu. Samozrejme trochu životopisné, ale prečo nominácia, tomu nerozumiem. Keby nebolo výkonu/postavy WH Macyho, dám tomu jednu alebo dve.

Fish Tank (2009)

Dlho nič, potom dĺĺĺĺĺĺĺĺĺho nič, potom sa tam fas bender o niečo snaží, potom niečo ako únos a potom koniec. Sociálna dráma ako vyšitá. Boli scény, pri ktorých mi už išli naskočiť zimomriavky ale tie scény boli nakoniec tak umrtvené a nerozvinuté, že z husej kože nič nebolo. Film končí tam, kde by mal dobrý film začínať (odchodom niekam) a príbeh Fish Tanku podľa toho aj vyzerá - ako nejaký úvod k niečomu, k niečomu lepšiemu, akurát že to lepšie sa nekoná. Miestami som mal pocit, že pozerám nejaký Real TV dokument bohvie o čom. Také ploché, akože realistické rozprávanie, bez nejakého veľkého vývoja. Teda trochu sa to samozrejme vyvinie, ale rozhodne to nie je na 123 a povedal by som, že ani na 93 minút. Ale pozornosť to udrží, herci nie sú idioti a svojim spôsom dobre natočené. Ale mohlo to byť o toľko lepšie!

Piraňa 3DD (2012)

To, že to niektorí to berú ako horor a očakávajú nejaké "lekačky", to je nejaká zvrátená irónia, nie? Obyčajná blbá komédia/občasparódia, ktorá mohla prvých 50 minút poriadne pridať z humoru 12 na aspoň na humor 80. Ale to by asi nebolo miesto pre adult pool šoty. David Hasselštoff to vytiahol zo samotného dna, u mňa až 2.

Policajt na odpis (2013)

Všetko sa to ťahá v rovnakom nudnom tempe od začiatku do konca. Ospalá hudba aj obraz, zaspatý štáb a herci. Film, ktorý v Bmínus kategórii držia len 2 známe herecké mená, inak by to padlo ešte nižšie. Napriek tomu všetkému to má svetlé momenty. Možno dokopy až dva.

Zásahová jednotka č. 7 (2012)

Blíži sa EXPO 92 v Seville a grupo7 má za úlohu dostať drogy z centra, aby turisti videli aká je Sevilla krásná (to je zápletka! (ani neviem či to myslím ironicky)). Celý film je poriadne rozbitý, rovnako ako rozostavná Sevilla. Inak by to aj bolo celkom dobré, ale koľko takých filmov tu už bolo. Tento je originálny len tým, že dej sa odohráva v Seville.

John na konci zemře (2012)

"Čas je - oceán! Čas nie je záhradná hadica!!" Coscarelli = americký Jiří Kulhánek. Celý príbeh mi pripadal skrz naskrz ako z pera tohoto spisovateľa. Dúfam, že Kulhánkovský žáner sa v americkej produkcii po tomto super filme nadobro usadí a časom sa možno dočkám/e poriadneho hollywoodskeho blockbusteru na podobnú tému. Chase Williamson a jeho znudený letargický výraz pri každej scéne, to je niečo čo sa len tak nevidí :) Seriálový herec Rob Mayes aka John (trochu pripomína mladého Treata Williamsa) sa konečne dočkal úlohy v normálnom filme (myslím - v dobrom filme, pretože toto je dosť nenormálny úlet). Paul Giamatti, po všetkých tých blbostiach čo za poslednú dobu natočil - tiež super ...podľa mňa výborný výber hercov. Nenašiel som žiadne mínus, ani ho nebol čas hľadať a keby aj bol, nemám záujem..

Video Game High School (2012) (seriál)

Videl som to naraz, v dvoch hodinách a veru nenašiel som tam sympatickú postavu, alebo lepšie povedané herca. Celé to vyzerá hrozne, ale tak je to "za malé peniaze", tak sa ani niet čo čudovať. Navyše aj keď je F.Wong určite dobrý v lacných efektoch a hernému fachu nadmieru rozumie, ľudí s menšou predstavivosťou a nehráčov to nijako nevtiahne. Inak to občas vyzeralo na výbornú paródiu, ale vždy ju niečim zahasili. Každú časť skrátiť na robotchickenovskú dĺžku okolo 11 minút, nechať fakt len to najlepšie a voilá, určite by som to pozrel ešte raz (ale preboha - s hocijakými inými hercami!).

Terapie láskou (2012)

Je to dobré, všetko OK (dokonca aj Dash Mihok), len ten koniec je akosi moc ohratý a bez adekvátnych prekvapení. Ale to už je daň svojmu žánru. Hlavné postavy a De Niro to držia na troch hviezdach. Taký počet som pôvodne chcel udeliť, ale veci sa vyvinuli tak, že film dopozerala do samotného konca aj moja žena. A to už je čo povedať, pretože ona väčšinu filmov odsúdi na zánik v horúcom pekle už rok pred natáčaním. Preto + 1 navrch za hercov a presladený diapríbeh bez umelých konzervantov, že dokázali 2 hodiny udržať jej pozornosť.