• Thriller

Greater (2016)

Kto váha, tak smelo k teľevizorom. Uvidíte skutočný klišépríbeh so skutočnými klišéscénami a nakoniec sa vám to bude páčiť a to už od začiatku. Takého dobráka a supermana nenájdete, lebo sú všetci mŕtvi. Good die young.

Lion (2016)

Mohlo to byť výborné, k dispozícii bol celkom zaujímavý skutočný príbeh, Patel aj stará Kidmanová. A nakoňec hovno z teho. Výpočty tohoto údajne vypočítavého filmu boli asi dosť indické, pretože nejakú poriadnu presvedčivú dojemnú scénu som tam neobjavil. Celé to utrpenie diváka nezachránia ani klasické záverečné titulky skutočných príbehov. Oveľa viac ma vzal za srco Greater a to sa ani neviem modliť.

Rozpolcený (2016)

Tešil som sa a teraz som sklamaný. Miestami to bolo smiešne až trápne, hlavne ten Mekevoj. Alebo to bolo skôr podaním príbehu.?. Šulejman už má asi to najlepšie za sebou. Ešte jeden taký vopruz ako toto a prisámvačku, vymažem ho z priateľov.

American Honey (2016) odpad!

Tento film je o jednej picsi a o "bunch of morons". S road movie to má spoločné len autá a s drámou nič.

Dallas 63 (2016) (seriál)

Neviem prečo Chamés Franko, asi to nik iný nechcel hrať. Ak by JFKeja hral Seth Rogen, tak je taký kásting v poriadku. Ale J. Franco vyzeral v tejto úlohe ešte aj v obklopení tých poloprofesionálnych hercov ako Eric Roberts pri preberaní oscara. Používal len 2 výrazy: jeden jak druhý. A to si ho inak rád pozriem, ale preboha toto... 2 hviezdy len preto, lebo som to pozeral s napätím a s nádejou, že to predsa len zaniečo bude stáť ale nakoniec to dopadlo ako všetky Kingove knihy: slušný námet, priemerne napísané, s tuctovým príbehom, a koniec ako vždy len aby sa skončilo utrpenie čitateľa/diváka. Kingovým príbehom vždy chýba to niečo naviac, niečo nenapísané, nie je to žiadny Jack London, a Francovi tu chýbalo asi úplne všetko. A vždy sa nechám jakotakýchuj nachytať. Jak chcete, tak pozerajte osemdielnu romantickú sledovačku, aby ste na konci zistili, že celé to sledovanie bola len taká vata na vyplnenie džury medzi ničím a ničím..

Traded (2016) odpad!

Ukážkový odpad, ktorý by sa mal uvádzať ako vzor v školách. Vyzerá to ako nejaká pracovná verzia, podľa ktorej by sa malo točiť, ale nakoniec zistíte, že je to už "jakoby" hotové a pripravené na festivaly. Ten začiatok v zrube dával šípiť, že to bude hviezdny kúsok a veruže tak aj bolo. Všetci dojedného hrajú horšie ako komparz šimpanzov do vesmírnej odysey, v dialógoch si každý ide svoje, aj keď niekomu očividne prefúklo stránku alebo možno aj desať stránok. Scenáristovi, zdá sa, prefúklo úplne všetko.

Marco Polo (2014) (seriál)

Prvá séria je parádny úvod, je tam skoro všetko, čo taký moderný seriál potrebuje a naťahovanie je ešte v norme. 4*. Druhá séria už ale trochu utrpela: zbytočnosti pribudli, naťahovanie príbehu tiež, zbytočne prehnané odhalenia/zvraty, niektoré vyzerajú, že sú len na to, aby šokovali. Pre mňa nepochopiteľne bola druhá séria uvedená až skoro rok po úplnom dokončení, predsa len diváci rýchlo zabúdajú a ich chute sa menia tiež rýchlo. Tatranské exteriéry v takom seriáli pripadajú slovenskému turistovi divne, ale v iných krajinách to asi pôsobí exoticky. 3,5*. No a kto s nostalgiou spomína na báječný italský výpravný seriál, nech si spomenie v akom jazyku to vysielali československé televízie alebo talianske televízie alebo aj poliaci :) Keď niečo podobné bude natočené v pôvodnom znení v mongolskej produkcii, určite dám tomu šancu, ale bude to musieť byť presne taká mogolčina akou sa hovorilo v tých časoch ;)

Orel Eddie (2016)

Ja som ten príbeh nepoznal, v časoch OH Calgary som musel dbať na svoj vývoj a chodiť skoro spávať. Film asi je pre takých ako ja. Neuveriteľná zábava.

Dark Haul (2014) (TV film) odpad!

Nepozerať. Vypichnúť oči. Aj uši. Jou a Sizemore to bere, lebo lepšiu ponuku nemá.

Na dlažbě (2016)

Úplne stratené to nie je, ale zbytočné o tom písať. Keď si pozriete všetky dobré filmy na svete, toto bude niekde v strede hlavného pelotónu ďalšej vlny.