Párování (2000) (seriál)

Anglická variace Přátel. Tři ženy, tři muži a jeden oblíbený podnik. Tady se ale nechodí na kafe, ale na pivo, což dobře zobrazuje rozdíl mezi těmito dvěma seriály. Párování je více o sexu, tudíž je trošku "drsnější". Samozřejmě nechybí anglický humor a skvělá postava Jeff. Ten se bohužel ke konci vytratí a nahradí ho jiný trotl, který je velice trapný a ačkoliv mají s Jeffem spoustu rysů totožných, není to už ono.

Maraton lásky (2007)

David Schwimmer překvapil a dokazuje, že umí i něco jiného, než se jen pitvořit jako Ross před kamerou Přátel. Natočil ničím překvapivou romantickou komedii, jejíž průběh je značně předvídatelný, ovšem díky Simonu Peggovi, Hanku Azariovi a také Dylanu Moranovi budete dělat, že nevíte co se stane dál a budete si užívat to, co zrovna vidíte.

Hotel Chevalier (2007)

Nemastný, neslaný kraťas, který slouží jako předkrm k hlavnímu chodu Darjeeling Limited. Jedná se sice o zajímavou koncepci, nalákat nejdříve obecenstvo tímto předfilmem, ovšem ten nenabízí nic zásadního. Do děje Darjeelingu nijak zásadně nezasahuje, jen nám dá šanci vidět Natalii Portman bez šatů alespoň ve filmu....Ovšem díky modřinám, které má na těle, z toho člověk skoro ani nemá žádný požitek....škoda, čistý průměr.

Darjeeling s ručením omezeným (2007)

Velice příjemný film, který splnil má očekávání. Jedná se o klasický Andersonovský film, alespoň co se podivné, ale zároveň příjemné atmosféry týče. Ústřední trojice hraje výborně, smekám klobouk. Po celou hodinu a půl jsem se nenudil a čekal jak to nakonec s cestou tří bratrů dopadne. Myslím, že by byla chyba se nevydat na cestu s nimi.

Prodám šéfa zn. spěchá (2006)

Velice příjemné překvapení. Asi budu oproti většině vypadat jako barbar, ale tento snímek jsem shlédl před Zbouchnutou a nutno říci, že jsem se se Zachem Braffem bavil lépe. Film se nese v příjemně odlehčeném tempu a i když nesází jeden vtip za druhým, jednou za čás to bohatě stačí, navíc když herci hrají natolik dobře, že utvoří takovou atmosféru, že si na další vtípek klidně počkáte. Zach Braff je pro mě překvapením, neboť jsem ho doteď vlastně ani nikde neviděl. Amadne Peet nemá moc co hrát a Jason Bateman mě přesvědčil o svých kvalitách. Pokud od snímku nebudete čekat zázraky, jen slušnou zábavu, pak neváhejte.

Nejhorší týden mého života (2004) (seriál)

Geniální zábava, která sice nepřináší nic nového, ovšem skvělé vyústění situací a atmosféra opravdu smolného týdne vás pohltí. Zkrátka výtečně stravitelný britský seriál. Stojí za shlédnutí

Na zdraví (1982) (seriál)

Vtipné, plné příjemných postav.

30 dní dlouhá noc (2007)

Slušná vizuálně povedená podívaná, která má několik silných momentů, bohužel doplněných o spoustu nudných, či podivných, včetně samotného konce. Klasická vyvražďovačka, ve kterí přežijí jen ti nejsilnější. Dojde na city, sebeobětování a spoustu nervydrásajících momentů. Ke čtyřem hvězdám mi ale něco chybí.

Juno (2007)

Pěkný film,který dokáže zahřát u srdce a občas i rozesmát. Je až překvapivé, jak rychle si dokážete hlavní postavu Juno oblíbit. Zásluhu na tom má skvělý scénář a především oskarovou nominací zaslouženě odměněný výkon Ellen Page. Jason Reitman dokázal že umí a ačkoliv se mi jeho předchozí Děkujeme, že kouříte líbilo o chlup víc, i Juno patří díky lidskému podání a příjemným hercům k tomu nejlepšímu, co můžete v oboru shlédnout.

Monstrum (2008)

Cloverfield u nás uváděný pod debilním názvem Monstrum dostál slibů a posadil nás do rolí nevinných lidí pod palbou neznámé obludy. Zpracování je strhující a rozhodně se mi nechce věřit, že snímek stál podle oficiálních zpráv jen 25 milionů dolarů. Angažování neznámých herců je rozhodně plus, neboť působí ve svých rolích uvěřitelněji, než kdyby v panice před monstrem utíkal Stallone nebo Arnie. S jejich výkony jsem spokojen, stejně jako s režisérem. Zamrzí tak, že i přes kvalitní režii je film spojován především s jménem producenta JJ Abramse, takže si nejsem úplně jistý jestli Cloverfield nějak výrazněji posílí Reevesovu pozici v Hollywoodu, rozhodně by si to zasloužil. Škoda jen pomalejšího rozjezdu, neboť prvních 20 minut se neděje vůbec nic a vy už se modlíte ať už invaze začne. Když přijde, začíná pravá jízda, která skončí dřív než byste chtěli. Měl bych pár připomínek ke vzhledu monstra. To mi v záběru známém z traileru přijde vzhledem odlišné, než jak vypadá po zbytek filmu. Těžko říct,zda.li je to jen mé zdání, nebo mi to někdo z vás potvrdí. Buď se v průběhu postprodukce měnila podoba příšery a tento záběr se již neupravoval, nebo se ve městě pohybují dvě příšery a ve dvojce najdeme onu z traileru. Jsou to jen mé dohady, těžko říci kde je pravda. Každopádne Cloverfield se mi líbil, ale i přesto zůstal mírně za mými očekáváními. Chtěl bych více záběrů na monstrum, méne prostoru pro počáteční párty a delší stopáž.Kdo ví,. možná se dočkám v pokračování... Pokud byste chtěli znát moji podrobnější analýzu filmu, zde je moje recenze http://www.gameroom.cz/readarticle.php?article_36