Amazing Race: O milion kolem světa (2001) (pořad)

Zajímavé a napínavé. Záleží jaké dvojice zrovna závodí, ovšem povětšinou je zajímavé sledovat jak se mezi sebou všichni kamarádí, ale jakmile se rozejdou, všichni se navzájem pomlouvají.

Vzpomínky (2006)

Vizuálně i tématicky strhující thriller, který trpí na pár nudnějších momentů, které brzdí plynulou jízdu k závěrečným titulkům.

Andělé a panny (2007)

Poměrně ucházející oddychovka, která nijak zvlášť nerozesměje,ani nedojme, tudíž se zařazením do škatulky romantických komedií film zřejmě minula povoláním. Nicméně dobře hrajicí Tim Roth zastíní všechny kolem sebe a snímek zvedá do průměru. Ale ani Hayden není k zahození a člověk se ani nediví, že po Mische barton jede tolik chlapů. Ve výsledku nijak neurážející snímek, který se potácí ve vodách průměru. 50-60%

Jedno s druhým (2007)

Neskutečně trhlý a občas i vtipný film, který má ale spoustu hluchých míst. Pokud zrovna nedávají něco lepšího, rozhodně není snímek k zahození. Ale v těžší konkurenci neobstojí. Slušné 3*

Superman (1993) (seriál)

Hodnotit kvality tohoto seriálu mohu jen těžko objektivně, neboť moje mládí patřilo právě tomuto seriálu a tak o něm přemýšlím jen v dobrém. Zkrátka si pamatuji jen, že jsem byl vždy ve společnosti Daily Bugle šťastný a proto z nostalgie pod čtyři nemůžu jít.

Apokalypsa (2006)

Divné, zajímavé, nejasné a dlouhé. Toto je stručná charakteristika, která se mi vybaví při vzpomínce na sledování Southland Tales. Režisérovo Donnie Darko jsem bohužel neviděl, tudíž nemohu komentovat kam se filmařsky posunul. Nicméně ST na mě působilo velice zvláštním dojmem. Má své momenty, kdy člověk pozoruje poměrně zajímavě se rozvíjející zápletku , jenomže když příjde rozuzlení, nevěřícně jsem koukal doblba a přemýšlel co nám tím chtěl tvůrce říci. Film je to bezesporu zajímavý, proto nemohu pod tři hvězdičky hodnotit, ovšem nemohu se zbavit dojmu, že ani sám režisér nevěděl o co mu šlo a tak ve snaze být pochválen za umělecký film, který si každý může vyložit podle svého, natočil tento maglajs. Nebudu vám bránit ve shlédnutí, ostatně, kdo ví, třeba vám ST sedne lépe než mě. Mám v sobě smíšené pocity, které mě nutí neustále o fimlu přemýšlet, což hovoří v jeho prospěch. Nicméně taktéž nedávné misteriózní The nines mě zaujali o dvě hvězdy více, tudíž bych doporučil spíše je. Rychleji utečou a dávají více smysl, i když také mozek potrápí.

Po krk v extázi (2004)

Role, která Craigovi zajistila Casino Royale. Není divu, hraje tu výborně a od Bonda se tu jeho herecký projev příliš neliší. Škoda jen nejasného konce, který si lze vysvětlit dvěma způsoby.

Jumper (2008)

Nemůžu si pomoct ale mě se Jumper líbil. Po trailerech jsem čekal pecku, po prvních reakcích propadák. Nakonec po shlédnutí převládl můj pocit z trailerů. Snímek mi příjemně odsýpal a ačkoliv se nejedná o herecký/scénaristický příklad dokonalosti, na nenáročnou trikovou zábavu to stačí. Navíc když se po boku obstojného Christensena objeví S.L. Jackson, výborný Jamie Bell a překrásná Rachel Bilson. Pokud nebudete čekat příliš, dostanete ucházející zábavu, která uteče jako voda a velice dobře se na ní kouká!

Já, robot (2004)

Will Smith promění ve zlato i sebevětší průměr, tady měl situaci značně ulehčenou díky promyšlené režii Alexe Proyase.

Mlha (2007)

Tento nejnovější Darabontův snímek se mi hodnotí velice těžce. Na jednu stranu mě dokázal pohltit svojí důkladně vypracovanou atmosférou strachu z neznáma, ovšem když to "neznámo" přišlo, film pro mě ztratil část svého kouzla. Monstra vylézající z mlhy kazí napětí a v jejich přítomnosti mi film přišel až příliš laciný a nechutný. Samozřejmě to zapadá do konceptu filmu, jenomže (ne)kvalita zpracování oblud dokazuje, že film neposbíral největší prostředky na natáčení. Herecký ansábl neurazí, kdo má být kladnou postavou je vám příjemný a naopak. S napětím jsem čekal, jak to s hrdiny snímku dopadne a když jsem se konce dočkal, musel jsem to rozdýchat, neboť takto emotivní konec jsem nějakou dobu neviděl...rozhodně stojí za shlédnutí.