Žert (1968)

Snímek neurážející, ovšem nezanechávající hlubší stopu. Nechronologický způsob vyprávění je vítanou změnou oproti tradičním postupům, nicméně po celou dobu nefunguje dokonale a několik výpadků, kdy vás zanechá tápat přeci jen zhoršuje zážitek. Herecky velice podařené, nicméně i přes kratší stopáž mi to přišlo zdlouhavé.

Valerie a týden divů (1970)

Místy až absurdní snímek, který se mi ale jakýmsi zvrhlým způsobem jako celek líbil. Na české poměry vypiplaná vizuální stránka, která v české kinematografii zřejmě nemá obdoby.

Rozmarné léto (1967)

Komedie se zastaralým jazykem, kterému mladší diváci nemusí pokaždé rozumět, nicméně poetice díla jen přispívá. Třeskutého humoru se tu moc nenajde a snímek získává kladné body především díky výtečnému obsazení, které snímek vyneslo minimálně o stupeň výše.

Bratrstvo černé pracky (2002)

Pár dobrých vtipů by se našlo, ve zbytku stopáže se nedočkámě ničeho víc, než klišovitých narážek na utlačování barevných obyvatel ameriky, které do průměru tahají pouze herci.

Růžový panter 2 (2009)

Snaha se dalšímu panterovi upřít nedá, nicméně mnohdy působí opačně, než bylo zamýšleno. Steve Martin je v některých momentech výborný, ovšem v následné scéně ze sebe udělá tak velké pako, že je to i na postavu Clouseaua moc. Pete Sellers nebude nikdy překonán, nicméně při lepších scénáristech a menším přehrávání Martina bychom se mohli dočkat alespoň důstojnějšího nástupce. Vždy jsem dumal, jak mohl být první, i tento druhý novodobý panter tak drahý. Odpověď je jednoduchá. Aby na slabý scénář nalákali tak dobré herce, jaké obsazení nabízí, museli v peněženkách producenti sahat hooodně hluboko. Dvojku Růžového pantera bych za propadák nepovažoval. Několik velice vtipných momentů se najde a i přes trapnější scény se stále jedná o poměrně zábavnou komedii, která příliš neurazí.

Černá kniha (2006)

Překvapivě velice napínavý příběh z druhé světové války plný zvratů, až se to pomalu nedá spočítat. Paul Verhoeven svůj vysněný projekt dotáhl úspěšně do konce a diváci to ocenili. Bál jsem se nizozemských herců, což jak se ukázalo, bylo zbytečné, neboť bez vyjímky podávají špičkové výkony. Příběh je strhující a ačkoliv člověka neopustí pocit, že má hlavní hrdinka mnohdy až podezřele velké štěstí, dokáže se přes to přenést a sledovat bedlivě dál.

Star Trek (2009)

Dokud jsem neviděl na vlastní oči, nevěřil jsem. Trailery naznačovaly hodně, nicméně jsem si nedokázal představit moderní zpracování infantilního a směšného původního Star Treku v plné stopáži. J.J. Abrams zatím nešlápl vedle, naopak, Star Trekem dokázal, že dokáže natočit i zdánlivě nemožné a ještě na tom vydělat balík. Moderní Star Trek naprosto zastiňuje všechny původní série. Je dravější, akčnější a vtipnější. Naprosto špičkové obsazení jen podtrhuje výborný scénář, který Abramsovi sednul jako ulitý. 2 hodiny utečou jako divoká voda a celou dobu jen zíráte, jak je možné do dvou hodin nacpat tolik věcí, výborných triků nevyjímaje. Od nynějška se při vyslovení názvu Star Trek nebudu smát, ale klanět Abramsovu týmu a jejich dílu.

Naqoyqatsi (2002)

Naprosto nicneříkající změť na sebe nenavazujících obrazů podkreslená ucházející hudbou. Smysl tohoto díla mi uniká, stejně jako cílová skupina, na kterou Naqoyqatsi bylo směřováno. Tohle se u mě naprosto minulo účinkem.

Policajt ze sámošky (2009)

Lehce nadprůměrná komedie s pár dobrými vtipy a zbytkem filmu plujícím na pohodové vlně nenáročného humoru. Kevin James je hodně dobrý a krade si celý film pro sebe. Bez něho by to bylo horší. Nicméně když stojí i za scénářem, mohl si na druhou stranu napsat něco o kus lepšího.

Fanoušci (2009)

Velice příjemná komedie s výborným závěrem, která mě dokázala pobavit i když nejsem fanda Hvězdných válek. Pro příznivce Star Wars to bude ještě větší zážitek, než pro mě. Odkazů na filmy je tu více než dost a to jsem určitě nepochytil všechny. Fanboys jsou vtipným filmem, který dokáže i díky hercům zabavit bez problémů.