• Romantický

Sex ve městě (1998) (seriál)

S tímhle seriálem jsem prožila mládí. Téměř by se některé díly daly považovat za "know-how" :-). Většina problémů s muži, prací, bydlením, vztahy a nakupováním sice neodpovídá naší realitě, ale rozhodně to bylo bezva. Výborný relax, drbárna pro holky, žádné existenciální drama. Navíc oblečení, které jen vidíte, ale nikdy neuvidíte :-). Postupně bylo vidět, že se z malého seriálu stal velký fenomén... Carrie, Samantha, Miranda a Charlotte. Nejlepší kamarádky, které nic nerozdělí. Pohádka pro holky :-)

Castle na zabití (2009) (seriál)

Vtipný, chytrý, bohatý, pohledný spisovatel.. a dál už nevím, co jsem chtěla napsat... mě to stačí. Dělám si srandu :-))) To nejlepší od dob Moonlightingu! Bruci, kde jsi? :-) Ale Stana Katic je daleko sympatičtější než Cybill. A to dělá hodně. Člověk se nemůže rozhodnout komu fandit více, kompromis - OBĚMA, jistě :-). Výborné a vtipné hlášky propojené s kriminální zápletkou, pokaždé nový případ, pokaždé nová výzva... pořád mě ještě zajímá co se stane dál... Sympatické osazenstvo v policejním sboru i na pitevně. Skvěle vybraní herci, všichni tam prostě sedí! Od páté série jsem sice čekala větší pecku, protože ten závěr 4. série... no ;-) ale ještě není všem dílům konec a třeba to ještě příjde :-)

Přátelé (1994) (seriál)

Celý seriál jsem viděla několikrát a pravděpodobně ještě několikrát uvidím, protože opakování je matka moudrosti a televize asi zakoupila do zásoby vysílací práva :-). Já osobě bych nechala hlasovat o nejhorší díl všech sérií... mě totiž žádný nenapadá! Je to neuvěřitelné, ale tvůrci nasadili laťku tak vysoko, že najít další seriál, který bude celou dobu tak vtipný a úžasný... to se jen tak nepovede... sice jsem se snažila naučit na HIMYM, ale pořád to prostě nejsou PŘÁTELÉ!!! Geniálně vypilované charaktery, skvěle obsazení herci, považte - DĚJ!!! Ne, je to prostě dokonalé :-)))

Chůva k pohledání (1993) (seriál)

Kvalita jednotlivých dílů a stejně tak vtipnost je někdy velmi nevyvážená, ale Fran je rozhodně svá. Ty vlasy, ten make-up, ty šaty, to sebevědomí... prostě to nejlepší, s čím mohl Max Sheffield při životopisu psaném rtěnkou počítat! Fran je prostě roztomilá, někdo by mohl namítat, že blbá, ale já v tom vidím jenom její snahu o to vidět život pozitivně a s nadhledem a s neuvěřitelnou vytrvalostí čekající i tom věku pořád těsně kolem dvacítky :-))) na toho pravého! Naprosto nepřekonatelný je samozřejmě Niles a babča Yetta!

Bejvalek se nezbavíš (2009)

Dávám 3 hvězdičky. Nejspíš za závěr s Michaelem Douglasem, který vypadá jako by hrál Charlieho Sheena :-)). Ale jinak je to klasický slaďák, který by se asi v Americe hodil na vánoce a ne na svatbu, ale co už - 3 duchové se asi uživí i na svatbách. Proměna Matthewa alis Connora probíhá chvílema i docela uvěřitelně a paradoxně je tam vlastně největším romantikem on a ještě navíc nosí celý život fotku Jenny v peněžence a ani mu to nepříjde divné :-)). Ti chlapi jsou prostě tak citliví :-)). Když člověk přistoupí na pravidla žánru, tak se i zasměje.

Nevěsta na útěku (1999)

Tvůrce musím pochválit za originální nápad pro romantickou komedii. To že se vyskytuje ústřední dvojice Julia Roberts a Richard Gere, nemusí nutně znamenat, že se jedná o pokračování Pretty Woman. Sedí jim žánr, sedí jim režisér. Je přece hodně hereckých dvojic, které se objevily ve více než jednom filmu: Hanks a Ryan, Cruise a Kidman... A upřímně řečeno, myslím si, že jim oběma romantické komedie sedí. Nebo jste (každého zvlášť) viděli v poslední době v nějakém lepším žánru? Navíc rok 1999... ten film už se pomalu stává klasikou :-). Nemá žádné zásadní nelogické zvraty (myslím provinění proti žánru, samozřejmě) a je od začátku jasné, že to dobře dopadne... parádní oddechovka. Pokud se budete podivovat nad tím, že si všichni muži z městečka postupně chtějí Mag vzít, ikdyž znají její pověst a pan Reportér se za 2 dny zamiluje a začně toužit po svatbě... tak potom koukáte na špatný film :-)))

Dallas (1978) (seriál)

Ale vždyť to byla paráda! Ta nostalgie! Všichni to pomlouvají, ale proč vlastně? Co bylo v té době v televizi tak převratného? A jaký je z toho fenomén. Znají to všichni, to musí uznat i kritici :-). A pokud to hodnotí zapřísáhlý odpůrce žánru, je to jako bych se vrhla na hodnocení válečných filmů, kterým se vyhýbám... Když to vezmu s odstupem času a vidím kam až se některé telenovely probojovaly, má u mě Dallas čestnou 2+! Nevím sice kdo je přesně cílovka, ale když mi bylo 13 let bylo to bezva, probíraly jsme to s holkama... ty vzpomínky :-)

Bláznivá střela (1988)

Geniální, hvězda svého oboru, muž jedné tváře, to vše je Frank Drebin! Nepřekonatelná parodie, kterou považuju za základ daného žánru (přirozeně, že vše začalo už u Připoutejte se, prosím!), ale Frank je vrchol, pocta, třešnička na dortu! Dnešní parodie téhle sérii nesahají ani po kotníky. Že je něco trapné, neznamená, že je to i vtipné. Tady jsou nám naprosto vážně předkládána seriózní témata a kdyby to vzal do rukou jiný režisér... no ne, fuj! Radši na to nemyslet :-))))

Mládí (1992)

Sledujeme partičku lidí, jejich životy, vztahy a problémy. Nebylo to špatné, ale taky ne závratně dobré. Prostě ani ryba ani rak... ani komedie ani drama. Jenom sledujeme sled situací. Hromada známých herců, kteří tomu dodávají na zajímavosti, nadčasové téma vztahů, ale prostě to pořád není ono... něco mi tam chybí, něco co by ten film posunulo o úroveň výš a já si řekla, že bych ten film chtěla ještě jednou vidět. Takhle musím říct: "viděla, odškrtnuto!"

Let's Dance 2 (2008)

Řekla bych, že jsem celkem tolerantní divák. Dovedu i pochopit, že se někomu líbí namět a tak ho zpracovává pořád dokola. Nový režisér, noví herci. Prostě se jim to asi líbí a chtějí si zkusit svoji verzi. Fajn. To všechno beru. Ale pak bych ráda viděla aspoň nějaký nový nápad, úžasné (nebo aspoň sympatické) herce, prostě něco. Jako člověk, který viděl 4 díly Ledového ostří :-) můžu prohlásit, že u série člověk opravdu nečeká zásadní zvrat. Kouká, protože je mu téma něčím blízké (nebo je nemocný a v televizi už fakt nic jiného není :-)). Takže i jednotlivé díly jsem ochotna hodnotit zvlášť a nehrabat se v originalitě námětu. Ale tady? Kde nic není, ani smrt nebere. Katastrofa. Nuda. Nefunguje ani chemie mezi hlavními postavami (mezi námi - pořád jsem čekala, že mě tvůrci překvapí a dají Andie dohromady s ředitelem :-)) a hlavně jsou hlavní hrdinové totálně nepříjemní na pohled. Nene, nikdy více. Ta jedna hvězda je za tanec ve vodě :-)