Temný rytíř (2008)

Nolanovo mistrovské dílo. Od Zimmerovy hudby, Ledgerovo výkonu a práce scénáristů. Vše do sebe krásně zapadá a můj nejoblíbenější hrdina a antihrdina z řad DC se dočkali filmu hodného jejich postavení.

Autosalon (2005) (pořad)

Pořad se vám mimo informace o autech snaží vetřít neotřelýma vtípkama a rádoby vynalézavými střihy. Pořád lepší než porovnávací tabulka na netu.

Pátá rychlost (2002) (seriál)

Pořad nemá žádnou dokumentární ani zábavní hodnotu. Napodobenina Top Gearu suchá jako Sama doma. Snaha je mizivá, ale je tam.

Transformers: Zánik (2014)

165 minut výbuchů, mlátících se dopravních prostředků a železných dinosaurů. Ale jak moc šíleně to zní, tak šíleně to funguje. Walhberg a Tucci předváděj skvělý výkon, noví autoboti působí rozmanitě a navíc vypadají hezky, moc se mi líbí jak zpracovali Bumblebeeho (zase je to mazák) a konečně se SKORO zbavili těch rádoby vtipům. Celkově se mi líbila víc první polovina, druhá mi přijde moc utahaná. Ikdyž je film hlavně jenom akce (a to teda SKVĚLÁ akce), tak se místy snaží předvést poutavý příběh, který je sice trochu klišáckej, ale funguje. Filmu sem nejdřív moc nevěřil, ale po shlédnutí se těším na další díl. Nechápu jak může mít tak málo procent, možná některý rádoby intelektuálové maj už Trasformerů dost, a tak tady kopou do Baye hlava nehlava, aby ukázali jakej to maj vkus. Pro mě jednoznačně nejlepší film série.

Lví král (1994)

Tohle je prostě animák, co se do mého dětství zaryl snad nejvíc. Nejen krásným zpracováním zvířat (mají zprávné proporce a nechodí vzpřímeně), ale i skvělá hudba a jemné zpracování drsné reality potravního řetězce z tohohle filmu dělá prostě legendu. Ke skvělýmu příběhu se přidaly úžasný písně, který ve vašem srdci zůstanou navždy. Hakuna Matata.

Dokonalý trik (2006)

Než zemřu, chci si pozvat svýho syna ke smrtelný posteli, hodit po něm hopík a říct: "Abrakadabra!"

Doba ledová (2002)

Film krásný, stará grafika se na něm sice podepsala, ale pořád má své kouzlo. Srší vtipem, na každou stranu z něj víří písničky a poutavé akční scény (na animák). Jen kdyby každá druhá scéna nebyla o plačících zvířatech. Kdyžtak nad tím uvažuju, nejspíš by bylo nejlepší, kdyby Diego umřel. Zvířata umíraj, děti, SROVNEJTE SE S TÍM!

Star Wars: Epizoda III - Pomsta Sithů (2005)

Chápu, že pro některé lidi, byly prequely velkým zklamáním. Ano, Skrytá hrozba nebyla, zrovna nejlepší, Klony útočí měly své mouchy, ale Pomsta sithů, k tý mi nikdo mluvit nebude. Nejen že se jedná o neuvěřitelné scénáristické dílo (ne jako Epizoda I), obsahující konečně fungující a akční souboje jak se se světelnými párátky, ale i blasterové přestřelky. Čímž se dostáváme k pýše Jediů a jejich následnému pádu, krutosti sithů, Dartha Sidiouse, nezapomenutelném rozkazu 66 a nakonec muka a podlehnutí Anyho temné síle.Výborné zpracování Star Wars témata. Výborné završení nové triologie, ale bohužel to na mě působí, že o nic víc Lucas s prequelama ani neplánoval. Prostě trojka a zbytek. Pořád to stálo za to. I teď po tolika letech mám u srdce hřejivý pocit když se řekne Pomsta sithů. Kdo neviděl, musí vidět.

Zlodějka knih (2013)

Tohle sem o filmu napsal jako recenzi na Sloh: Toto válečné drama bylo zpracováno pod klapkou režiséra Brian Percivala, který točí převážně reklamy a televizní filmy, ale já osobně znám jeho práci ze seriálů „Láska v bílém pekle“, který se odehrává v polovině 19. století, a „Panství Downtown“ odehrávající se začátkem století dvacátého. U tohoto film se Percival posunul po časové ose zase trochu dál – do 50. let. Na rozdíl od těchto seriálů, které jsou umístěny do prostředí Anglického souostroví, se „Zlodějka knih“ odehrává v Německu. Změna to není veliká a je vidět, že výměna slušivých fraků za esesácké uniformy šla docela hladce. Co se týče hereckých výkonů, bych snad neměl výtek. Naprosto sem propadl výkonu Geoffreyho Rushe a Emily Watsonové, kteří zachránili své role, které byly napsány dost neuvěřitelně (v tom špatném slova smyslu). Hlavní hrdinka Sophie Nélisse působila celkem přirozeně a sympaticky, což mělo za následek, představitel Rudyho Ben Schnetzner vedle ní působil velmi ploše. Celkově na mě film působil celkem naivně a kýčovitě. Hlavní hrdina je malá holčička, příběh se odehrává za války (zase?), děj je utahaný, nekonečné mluvení v básničkách (což je místy hezké, ale všeho moc škodí…), příběh vypráví smrt a konců je snad víc než v Návratu Krále. To je však samozřejmě věc osobního vkusu. Navíc jde o film s knižní předlohou, nemůžu za tyto věci tvůrce vinit. Zpracování se jim konec konců povedlo zvládnout hezky.

Hunger Games (2012)

Vážně nechápu ty, co tenhle snímek označí za film roku. Po tom co, mi byl tenhle snímek doporučen, sem se divil, čeho se mi dostalo. Film má spoustu nevysvětlených a hlavně hloupých a nelogických momentů, kdy jsem měl vážně chuť začít řvát na charaktery žijící za obrazovkou. Rád se vrátím k Battle Royale.