Jezerní královna (1998)

Pohádky ani nemám rád a tohle je vlastně dost nepohádkovské. // viděno 2X

Sněžní psi (2002)

Nevkusná, ne moc vtipná hovadinka, která se ani moc nehodí ani na zabití času // viděno 1X

Linkin Park: Breaking the Habit (2003) (hudební videoklip)

Líbila se mi zdejší animace, docel dobrý děj (má to nějaký příběh), ikdyž ne tak dobrý jako jiné, ale zbožňuji Linkin Park a to mluví za vše.

Nekecej a pádluj 2: Volání divočiny (2009)

Není to podle mě tak špatné, určitě zbytečně natočené asi jako stín jedničky, ale nebýt jeničky asi by se hodnocení zvedlo, podobně ''zábavné.''

Neuvěřitelný Hulk (2008)

Jen stereotypní akční komixák vhodný pro pobavení vizuální stránkou s papírovými herci, nic zvláštního. Určitě o něco málo lepší než... ''originál'' z roku 2003 od Anga Leeho, tenhle je asi o něco požitkovější. // viděno 1X

Mechanický pomeranč (1971)

POZOR SPOILERY!!! Tomuto snímku s velkým ''S'', který by se neměl nazývat slovem ''film'' není možné nic vytýkat. Herecký výkon McDowella: WTF!? Při koukání jsem pochyboval, jestli to opravdu hraje (a to s přiznáním moc herecké výkony cenit neumím), Scénář, Řežie, a Vůbec, vše bombovní a celý děj je na můj vkus dost rychlý (žádné stupidní protáhlé nudné scény) a děj je tak prostý: Perverzák má bandu lumpů ke kterým se chová hnusně, ti mu to oplatí, že ho přenechají poldům, půjde do vězení, aby se rychle dostal dom, zapíše se na experimentální kůru, kterou podcení a změní k nepoznání, venku je jak beránek, kde ho čekají jen odplaty jeho obětí, u jedné z níchž se ubytuje, při mučení ho se pokusí o sebevraždu, ale přežije, později se ukáže, že se vrátil do starých kolejí a dostane od ministra nabídku pracovat pro vládu, aby se postavil proti té jeho kůře a souhlasí. A konec zvonec. Že McDowell nebyl nominován na oscara je největší filmová urážka, všech dob. Štve mě tak nízké hodnocení, měl by být ááááááááážžžžž ve filmovém nebi s tisícem procent. LÍBOST SAMA!!!!!!!!!!!!!!!!! // ZAJÍMAVOSTI // Chyba ve filmu: Když napraveného Alexe (Malcolm McDowell) jeho bývalí droozi topili v korytě, je slyšet jeho běžný hlas. // Chyba ve filmu: Při zpíváni ''Singing in the Rain'' se Alexova (Malcolm McDowell) ústa při naklonění přes Franka (Patrick Magee) nehýbou. // Chyba ve filmu: V novinách ve filmu je Alexovo (Malcolm Mcdowell) přijímení uvedeno jako Burgess, Přestože se jmenuje ''DeLarge''. // Jedno z témat filmu je rozpuštěná monarchie, přesto se vězení jmenuje ''HM prison Parkmoor''. HM je kratka pro ''Her/His Majesty'', v překladu "Její/jeho veličenstvo". // Chyba ve filmu: Při zpomalené scéně útoku Alexe (Malcolm McDowell) se jednomu členovi na kalhotech objeví a zmizí černá náplast. // Chyba ve filmu: Když Alex (Malcolm McDowell) bojuje s paní Weathersovou, v místnosti je plno koček, které ale záhadně zmizí a zase objevují. // Chyba ve filmu: Při léčení technikou Ludovico Alex (Malcolm McDowell) říká, že nemůže hýbat očima, ikdyž s nimi později hýbe. // Chyba ve filmu: Když Alex (Malcolm McDowell) žádá o rozhovor s kaplanem věznice (Godfrey Quigley) o samotě, je vidět, že kaplan mu dává ruku na rameno a v dalším záběru se na to teprv připravuje. // Chyba ve filmu: Když Alex (Malcom McDowell) ují trochu špaget, později je vidět, že jich má naopak o trochu víc. // Chyba ve filmu: V obchodě s hudebními nosiči je v zrcadle vidět odraz kamery. // Chyba ve filmu: Když se Alex (Malcolm McDowell) bije s paní Weathersovou, je na nich chvílemi vidět stín kamery. // Chyba ve filmu: Když Alexe (Malcolm McDowell) navštíví pan Deltoid (Aubrey Morris), je vidět v ložnici Alexových rodičů sklenice s falešnými zuby, přestože oba rodiče odešli. // Chyba ve filmu: Když Alexe (Malcolm McDowell) jeho bývalí droozi topí ve žlabu, je vidět, že ze žlabu jde pára, což dokazuje, že voda je zahřatá štábem, protože jinak by být neměla. // Spoiler, chyba ve filmu: Když na začátku Alex (Malcolm McDowell) napadne bezdomovce (Paul Farell), Alexovi se páří z pusy jistě kvůli zimě, bezdomovci však vůbec. // Chyba ve filmu: Při velmi vysoké jízdě ve sporťáku je vidět, že jízda je falešná, protože Georgie (James Marcus) si při jízdě nedrží klobouk, který by jinak odletěl. // Chyba ve filmu: Když Alex (Malcolm McDowell) olizuje muži botu, má být špinavá, je ale viditelně čistá. // Chyba ve filmu: Když je Alex (Malcolm McDowell) v nemocnici, vypadá to, že má na sobě plavky, a ne obvaz. // Ve filmu je spoustu chyb v kontinuitě, v souvislosti s čímž Stanley Kubrick uvedl, že to dělal i schválně, aby divákovi docílil pocit dezorientace. // Existovala pověst, že se při natáčení scény, kdy je Alex (Malcolm McDowell) pod vodou topen, se Malcolm McDowell málem utopil, když selhalo dýchací zařízení. Není to však pravda. // Alex (Malcolm McDowell) ve filmu někdy mluví fiktivním jazykem vymyšleným autorem předlohy Anthonym Burgessem zvaným Nadsat, který je směsí angličtiny, ruštiny a normálního slangu. // Futuristický gramofon je hydraulický referenční gramofon transcriptions, který Kubrick objevil při návštěvě společnosti Borehamwood company JA Michell Engineering, která na jeho dalším filmu 2001: Vesmírná Odysea (1968) dělala na vesmírných modelech. // Slovo ''korova'' z baru korova znamená rusky ''kráva'', slovo ''moloko'' na dveřích baru je ''mléko''. // Wendy Carlos, skladatel hudby, zesyntetizoval hudbu vůbec prvním použitím vocoderu. // Americký Filmový Institut zvolil film 70. nejlepším filmem všech dob. // Americký Filmový Institut zvolil snímek 4. nejlepším sci-fi filmem. // Závěrečná scéna se točila 74krát. // Malcolm McDowell se při hraní inspiroval komikem Ericem Morecambem. // Lékař, který Alexovi (Malcolm McDowell) kapal kapky do očí, byl skutečný lékař. // Stanley Kubrick uvedl, že za nejsympatičtější postavu považuje vězeňského kaplana (Godfrey Quigley). // Z jedenácti adaptací, které Kubrick natočil, je tato prý nejméně upravovaná. // Jména droogů Alexander (Malcolm McDowell), Peter (Michael Tarn, a Dim (Warren Clarke), což by měla být zkratka Dimitrij, byla jména tří ruských carů z let 1462 až 1917 a Gyorgi (Georgie) byl jejich patronem. // Skladatel hudby Walter Carlos rok po uvedení podstoupil změnu pohlaví. // V roce 1973 se v Holandsku 2 mladíci inspirovali filmem a v kostýmu podobnému Alexovi (Malcolm McDowell) znásilnili dívku, zmlátili jejího chlapce a zpívali přitom píseň ''Singing in the Rain''. // Ve Velké Británii bylo mezi lety 1973-2000 zakázáno promítání filmu. Zákaz byl ukončen až rok po Kubrickově smrti. // Spoiler: V románu Alex (Malcolm McDowell) po vyléčení nesnáší všechnu hudbu, ve filmu je to ale jen 9. Beethovenova symfonie. // viděno jednou, poprvé 22. Září. 2013

Requiem za sen (2000)

Jedním slovem: TRAUMATIZUJÍCÍ!!! a nebo taky jinak řečeno NEPŘIROZENĚ ÚŽASNÉ!!! .Jeden z nejlepších filmů, které jsem kdy viděl. Tak otřesné, šokující, depresivní a intenzivní psychodrama, mě všema svýma vlastnostma tak ovládlo, až to mnou otřeslo jak na běžícím páse střídajícími se pocity (šok/líbost/dojatost). Jestli něco dokáže poukázat na škodlivost drog na lidské smysly, je to Requiem za Sen, film který mi též pěkně zaútočil na smysly, rychlými unikátními kamerovými triky!, což dodává filmu skvělý požitek s příměsí té intenzivní depky. Něco takového by se mělo pouštět 15ti letým žákům ve škole při VZ jako dokument, ze kterého by bylo poučení o drogách oproti tomuhle slabý. Při koukání jak se postavám vše hroutí mi bylo líto, což mi taktéž udělalo díru o hlavy, že filmu nesmím dát špatné hodnocení. Název filmu by měl někdo právem používat jako základní jednotku pro měření dobrosti filmů. Celý film není nic jiného nežli hromádka filmových sladkých dobrot firmy Aronofsky jako: Scénář, herecké výkony, režie, kamera a dalších sladkostí. Ikdyž mi přišlo trochu na hlavu motivace hlavní postavy stát se závislákem na těch pilulkách (blbé šaty do televize... pche...). Mimo jiné nejlepší a snad jedinná vážná a dobrá drama role Marlona Wayanse. // ZAJÍMAVOSTI: Chyba ve filmu: Když Marion (Jennifer Connelly) vstoupí do výtahu, popruh na její kabelce mění polohy. // Chyba ve filmu: Když je Harry (Jared Leto) v posteli s Marion (Jennifer Connelly), má ruce ve své mikině, v dalším záběru ale nikoliv. // Chyba ve filmu: Na konci filmu při večeri má Marion (Jennifer Connelly) na tváři a za ušima rány, které mění polohy. // Chyba ve filmu: Při jízdě na Floridu Tyrone (Marlon Wayans) Harrymu (Jared Leto) píchne do bolestivého místa', které má na levé ruce, on mu ale píchne do pravé. // Spoiler, chyba ve filmu: Harrymu (Jared Leto) amputují ruku hned najednou celou. Lékaři však ve skutečnosti nejdříve odstraní svaly, nervy a šlachy, ne jako zde. // Když si postavy šlehnou heroin, rozšíří se jim zorničky. To ale ve skutečnosti heroin nezpůsobuje, strůjcem těchto reakcí je kokain a extáze. // Chyba ve filmu: Když Marion (Jennifer Connelly) bodne Arnolda (Sean Gullette) do ruky, je možné postřehnout, že ruka je falešná. // Pořad, který Sara (Ellen Burstyn) sleduje, je fiktivní. // David Chappelle odmítl roli Tyrona (Marlon Wayans). // Roli Marion (Jennifer Connelly) odmítla Neve Campbell, a to kvůli nahým scénám. // Harryho (Jared Leto) halucinace, ve které padá, se natáčela kamerou na laně na bungee jumping. // Technika rychlých střihů ve filmu, použitá stejně jako u Arronofskeho předchozího filmu Pí (1998), se nezývá Hip Hop montáž. // Poprvé viděno 25. Října. 2013, Celkem 1X.

Wipeout - Souboj národů (2011) (pořad) odpad!

Nevydržel jsem jedinný díl, byla to děsná nuda plná pouhých keců.

Skins (2007) (seriál)

Tak skvělý a originální teenage seriál a bez cenzury jsem ještě neviděl a snad jedinný svého druhu. Stačilo mi shlédnout jenom prvních 5 epizod a dal jsem tomu 5 hvězdiček a zařadil do oblíbených, prostě mě to svou originalitou, příběhem a výkony tak sebralo. První den sledování jsem shlédnul do dne celou první sérii, druhý všechny díly druhé série až na poslední. To byla první generace, která se mi líbila nejvíc, byla nejzábavnější, nejnormálnější atd. nejradši z ní mám asi Chrise. Se shlédnutím druhé generace jsem to měl stejně rychle, byla však trochu už slabší, kvůli té změně obsazení, bylo to asi takové kopírování něco jako ''opakovaný vtip není vtipem'', ale pořád dost chytlavý děj, škoda konce. U třetí generace to bylo nejhorší, shlédnul jsem jednu epizodu, a pak jen pár za den, byla nejnudnější a až moc otřepaná, ale pořád to stačilo aby to ve mně probudilo nějako líbost, když se mi líbit začala, zapomněl jsem trochu na první a její finále bylo úžasné. Sedmá série byla taky skvělá, pro svou dramatičnost a herectví, nostalgii... . Celkově na tom skvěle hodnotím skvělý výběr hudby, témata, postavy, dramatičnost, již dříve zmíněnou originalitu nebo výběry nových talentů, a drsnost, drog a ty změny obsazení měly i tu výhodu, že to vypadalo, jakoby ten seriál byl mnohem delší než je, což tomu dělá dobrý efekt. Prostě dokonalý seriál z per Bryana Elseyho a syna a perfektní důkaz jaké seriály briti dělají. Nej postavy obecně: Chris Miles, Cassie Ainsworth, Emily Fitch, Effy Stonem, Freddie McClair, Rich Hardbeck, Mini McGuiness, Franky Fitzgerald, a mmojiné a na té třetí partě se mi moc líbily vlastně ty postavy, které mi byly asi více sympatické než ve druhé, ale i tak méně než v první. 1. série 5*; 2. série 5*; 3. série 4*; 4. série 4,5*; 5. série 3,5*; 6. série 4*; 7.série 4*. // ZAJÍMAVOSTI: // Jedná se o první seriál vytvořený pro kanál E4. // Postava, která se objevila v nejvíce je postava, Effy. Zahrála si v 26 epizodách v prvních čtyřech sériích. // Spoiler: Z hlavních postav v každé generaci zemře jedna. V 1. je to Chris Miles (Joe Dempsie), ve 2. Freddie Mclair (Luke Pasqualino) a ve 3. Grace Blood. // Postava Effy (Kaya Scodelario) má v seriálu ze všech postav nejvíce ''svých'' epizod. Má jich 5 a jeden dvojdíl v poslední sérii. // Postava Mattyho (Sebastian de Souza) je shodou okolností jediná hlavní postava, která nemá "vlastní" epizodu. // Herci Mike Bailey a Hannah Murray tvrdí, že role Anwara (Dev Patel) je částečně založena na Patelovi samotném, protože prý byla napsaná speciálně pro něj po konkurzu. // Tým scenáristů měl při práci na seriálu okolo 21 let věku. // Na konkurz obsazení na druhou generaci přišlo okolo 1 500 uchazečů. // Scény Roundview college se natáčely na čtyřech různých bristolských školách. // V roce 2008 získal seriál švýcarskou televizní cenu Rose d'Or za nejlepší drama. // Postavy Emily (Kathryn Prescott) a Naomi (Lily Loveless) zařadil internetový magazín AfterEllen na první dvě místa oblíbených lesbických a bisexuálních postav. // Ohledně Kathryn Prescott se šířila pověst, že je lesbička stejně jako její postava Emily. Když se jí jeden fanoušek prostřednictvím její oficiální webové stránky zeptal, jestli je to skutečně tak, odpověděla, že se nehodlá nějak označovat sexualitou, protože podle ní jsou "škatulky na hlavu". // Scéna sexu Emily (Kathryn Prescott) a JJe (Ollie Barbieri) se setkal s ostrou kritikou od lesbické komunity. // Název pochází z balícího papírku na cigarety, kterému se anglicky říká ''Skin''. // Effy (Kaya Scodelario) a Pandora (Lisa Backwell) jsou jediné postavy 1. generace které se objevily i v další. // Postava Anwara (Dev Patel) je jediná 9. hlavní postava ve své generaci. // JJ (Ollie Barbieri) je jedinná postava druhé generace, která se objevila ve všech epizodách 2. generace. // V 1. epizodě 1. série s názvem "Tony" nemá Effy (Kaya Scodelario) žádné hlášky. // V průběhu 1. generace je vidět v brýlích Sida (Mike Bailey) několikrát odraz kamery nebo štáb. // Chyba v seriálu: V 1. epizodě 1. série s názvem ''Tony'' parta v autě sjede do vody. V dalším záběru jsou poté všichni mokří, avšak včetně Anwara (Dev Patel), který v autě nebyl. // Chyba v seriálu: V 1. epoizodě 1. série s názvem ''Tony'' má Sid (Mike Bailey) v bistru na bradě omáčku, která po chvílív mizí. // Chyba v seriálu: V 1. epizodě 1. série s názvem ''Tony'' má Tony (Nicholas Hoult) na párty bílé ponožky. Když jde ale mokrý po silnici, má je najednou černé. // Chyba v seriálu: V 1. epizodě 1. série má Cassie (Hannah Murray) na párty zelené oční stíny, na trampolíně se však změní na fialové a při návratu zase na zelené. // Chyba v seriálu: V 3. epizodě 1. série s návzem ''Jal'' se Jalin (Larissa Wilson) otec hláskoval ''Ronnie'', ale na plakátu v domě je napsané ''Ronny''. // Chyba v seriálu: V 5. epizodě 1. série s názvem ''Sid'' má Sid (Mike Bailey) na v závěru dílu modřiny, které však vzápětí mizí. // Chyba v seriálu: V 6. epizodě 1. série s názvem ''Maxxie and Anwar'' jel Sid (Mike Bailey) do Ruska na dějěpisný výlet, přestože v předchozí epizodě se mu dějepis nepodařilo absolvovat. // Chyba v seriálu: V 9. epizodě 1. série s názvem ''Finále'' je v okénku Cassiina (Hannah Murray) taxi u nemocnice odraz člena štábu. // Chyba v seriálu: Na konci 1. epizody 2. série ''Tony and Maxxie'' Maxxie (Mitch Hewer) pomáhá Tonymu (Nicholas Hoult) podepsat se, rukopis se ale mezi snímky mění. // Chyba v seriálu: Ve 2. epizodě 1. série s názvem ''Tony and Maxxie'' má Sid (Mike Bailey) v mobilu u režimu zpráv chybně napsáno Effyino (Kaya Scodelario) jméno ''Effie'', poté nejednou ale správně ''Effy''. // Chyba v seriálu: V 7. epizodě 2. série s názvem ''Effy'' je v učebně výtvarné výchovy obraz koně, který je černobílý. Později v detailním záběru je ale barevný. // Chyba v seriálu: V 8. epizodě 2. série s názvem ''Jal'' má Jal (Larissa Wilson) po svém návratu k bytu Chrise (Joe Dempsie)na zádech tašku. Ta ale pak zmizí a při záběru zevnitř se opět objevuje. // Chyba v seriálu: V 8. epizodě 2. série s názvem ''Jal'' Jalandra (Larissa Wilson) říká španělsky: ''Dentro de ocho meses Tendre un bebé.'' V titulkách je napsané: ''Za šest měsíců budu mít dítě,'' má tam ale být 8 měsíců. // V 9. epizodě 2. série s názvem ''Cassie'' si Cassie (Hannah Murray) čte příznačně knihu 'The Edible Woman" od Margaret Atwood, román o anorexii a o tom, jak často vzniká, když si žená připadá neatraktivní. // Chyba v seriálu: Ve 2. epizodě 3. série s názvem ''Cook'' má Cook (Jack O' Connell) v jedné scéně náramek, který však poté najednou zmizí. // Ve 3. epizodě 3. série s názvem''Thomas'' se v roli DJe objeví Daniel Kaluuya, který hrál v první generaci Poshe Kennetha. // Chyba v seriálu: Ve 3. epizodě 3. série pojmenované ''Thomas'' si na zastávce Pandora (Lisa Backwell) od Thomase (Marveille Lukeba) bere koblihu, která je najednou v dalším záběru napůl snězená a která v dalším záběru změní tvar polevy ze žluté na růžovou. // V 5. epizodě 3. série s názvem ''Freddie'' mluví Cook (Jack O' Connell) poté, co vchází do kůlny, o chlapci. Předmětem konverzace je Anwar (Dev Patel) z první generace. // Chyba v seriálu: V 9. epizodě 3. série s názvem ''Katie and Emily'' má Emily (Kathryn Prescott) ve chvíli, kdy jí zazvoní telefon, přístroj v tichém režimu. // Chyba v seriálu: V 9. epizodě 3. série pojmenované ''Katie and Emily'' se bál koná podle plakátu 30. června. V den bálu je ale v mobilu Emily (Kathryn Prescott) při čtení zpráv je vidět 10. červenec. // Postavy Maxxieho (Mitch Hewer) a Anwara (Dev Patel) nemají ''svou'' vlastní solo epizodu, ve ''svých'' epizodách mají pouze partnera, v 1. sérii jsou spolu a ve druhé má Maxxie Tonyho (Nicholas Hoult). // Celé hlavní obsazení 1. série kromě Deva Patela bylo nominováno na cenu Zlatá Nymfa za nejlepší/ho drama herce/herečku na mezinárodním televizním festivalu v Monte Carlu. // Role Anwara umožnila svému představiteli Devovi Patelovi dostat hlavní roli ve filmu Milionář z Chatrče (2008). // V roce 2011 udělali američani remake v produkci MTV, seriál byl však kvůli nízkým hodnocením a zobrazení sexuality dospívajících po první sérii zrušen. // Postavy Tonyho (Nicholas Hoult), Sida (Mike Bailey) a Michelle (April Pearson) jsou jedinné, které se objevily ve všech epizodách 1. generace. // poprvé viděn poslední díl 2. Listopadu. 2013 viděno 1X