Stopy spravedlnosti (2017)

Jackie jako Čínský Rambo ! Proč ne, funguje to. Jen se dost měnil žánr, nebo spíš styl filmů a jak se bude ubírat. A trochu se to na úplném konci zvrtlo někam kam nemělo. Ale to se dá přejít , jako akční thriller je to paráda. 80%

Broadchurch (2013) (seriál)

Skvěle funguje chemie mezi oběma detektivy! Hustá atmosféra ve větrném městečku! Fakt parádní krimi!

Luther (2010) (seriál)

Skvělý seriál, jen chvílemi trochu přehnané a některé postavy (obětí) se chovají moc idiotsky. Nenudí, zaporáci se neohřejou déle než dvě epizody.

Jurský svět: Zánik říše (2018)

Michael Crichton se v hrobě obrací a mistr Spielberg si právě ublinknul. Dražba dinosaurů? Naklonovaný dítě? Jako cože? Děj je srovnatelnej s filmy co maj rozpočet 15,90,- kc. A proč se Claire a Owen furt rozchazejí aby se před sežráním za živa dali zase do kupy? Jediný co to zachránilo od odpadu byla první hodina a akce na ostrově, kdyby byl hlavní námět záchrana dinosaurů z ostrova a převezení někam, který by se nějak zvrtlo, bylo by to 100 x lepší. Chris Pratt je nadějný herec ale tuhle blbost si mohl odpustit.

The Debt Collector (2018)

Docela překvapivě zábavnej film. U první scény čekáte jinej žánr, nakonec z toho vylezla taková ve stylu 80. Let akční komedie. Dialogy nejsou úplně debilní jako u jiných dnešních akčních filmů. Film ve stylu herní Mafie. Někam dojet, rozjebat to tam a jet dál. Tím je vyplněný střed filmu. Paradoxně to ale funfuje. Akorát jsem nepochopil ty záběry na krávy a ty kecy u večeře v závěrečný scéně, to zkazilo dojem a bylo to k ničemu.

Syn jitřní hvězdy (1991) (TV film)

Skvele zpracované, vyprávěné pohledem ženy Custera a zaroven indiánské dívky! Přesně vidíte proč v ten den selhali bledé tváře. Custer s dvěma stovkami můžu přepadl vesnici indiánů, v domnění že je to klasická víska. Ale bojovníků tam bylo po boku Splašeného koně a Sedícího býka ( který tam ovšem fyzicky nebyl ) na 2-3000! I přes dlouhou stopáž jsem se nenudil. Ale na plný počet to není až tak uchvaceny taky nejsem. Rozhodně koho bitva a nejen ta zajímá , je to skvělý film.

Pád (2013) (seriál)

Skvělý seriál, ale dojem mi kazí do očí bijící nesmysly. Jako vyslýchám nebezpečného sériového vraha a ten na sobě nemá pouta, takže mi může rozsekat hlavu a kolegovi zlámat ruce. Není tam ani žádný zřízenec. Takže než někdo přijde stihne mě ještě několikrát nakopnout. Na to jak precizní ten seriál byl je tohle moc velká blbost. Nebýt těch pár kravin, je to jasný plný počet.

Vinnetou (1963)

V pořadí naročen jako druhý, ale v sérii na kterou jsem se podíval, na díly se Shatterhandem, ty ostatní mě nezajímají, patří jako první díl. Teprve se tu objeví Lex Barker, jako zeměměřič Charlie (Karl May) Old Shatterhandem se teprve stane.

Poklad na Stříbrném jezeře (1962)

Ac jako první natočený, vlastně by se chronologicky zařadil jako druhý, před Rudého Gentlemana, protože tam už znají Castlepoola, který se tu objeví poprvé. Později už z něj a hlavně ze Sama Hawkense udělali moc velké kašpary. Tady ta výprava, exteriéry, Cornel, vše naprostá špička. Jeden z nejlepších, ne li vůbec nejlepší

Old Shatterhand (1964)

Pro mě Old Shatterhand patří do hlavní série, je tam změna v chování Vinnetoua, jiná hudba i když taky chytlavá. Po těch letech co jsem to teď viděl jsem se fakt pobavil :-)