Noční jízda (2013)

Ten film je kouzelný předevšim v tom, jak je obyčejný. Chlápek prostě nebude řešit, koho zabije, ne. On bude řešit, aby se ten beton sakra dostal včas na místo. Jak řikam, originální ve sve obyčejnosti, už jen troufalost natočit něco takoveho si zasluhuje silný počet. A film bavil, fakt bavil. Hardy to hold umi no.

Špinavý prachy (2014)

Objeví se ti ve dveřich chlápek na vozíku a bude mit vývod z konečníku a řekne ti, tady jsem, jsem tvuuj, starej se o mě.

Počítání mrtvých (1999)

Jeden z nejlepších filmů, co znám. Erteplova hlava si to tady jede na jedničku, film by se dal rozdělit na tři části, v každé z nich s Erteplem jezdi někdo jiný. Prvni je ještě docela umírněný Goodman, který hlavně sni o tom, že odejde a rozjede vlastni kšeft. Druhý pojede černoch, který už hláškama nějak nešetři, tam nastává zlom, kdy jsme se s kámošem smáli asi deset minut v kuse. Nakonec přichází ten třetí, kterého v průběhu filmu uvidíme jen tak na okraj, no ale ta třetí noc, to už je prostě čistě jenom jizda dvou psychopatů, od kterých bych se asi fakt hodně bál, nechat někam odvezt, jinak smích dvacet minut v kuse. Celý ten film je doprovázený tím, jak Ertepl někde chodi po městě a hledá divku svých snů, občas byl problem orientovat se v tom, jestli hledá tu živou a nebo tu mrtvou, nicméně dobre psycho, fakt jo. Asi tak prvni polovinu filmu jsem prostě jen řikal, ale proč je ta mařka pokažde jiná.. nakonec se zjistí, že se střidají dvě, ale ono už to docela stači. Jinak další absurdity typu, že týpka co vás hrozně sjel u sebe v bytě (mimochodem taky scena uplně k nezaplaceni) nakonec zachráníte, na půl visícího a zapichnuteho z balkonu a nespočet dalších chutovek. No a je to ten typ filmu, o kterem bych mohl vlastně mluvit hodiny, ale k ničemu bych se asi nikdy nedobral. Jedine co nechápu, je těch modrých 69 procent a žvanění o tom, jak divne a ponure je to psycho, když on ten film je psycho jen tak z poloviny a zbytek je nehorázna prdel. Navíc skvělá kamera. A ja vam řikam, že jsme se s kamošem tak hodinu čisteho času smáli a nemohli jsme přestat, joo je pravda, že jsme byli na houbách, ale to tomu filmu zcela určitě jen přidá a abych nepusobil jako pokrytec, ten film jsem kdysi viděl sám a střizlivý a pusobil na mě dost podobně. Ale ne, tohle není 69 procent, jen divní lidi z divne republiky, tohle je tak 99 procent. A celkově najít lepší film z obdobneho prostředi sanitek, nevim kde jako. Jinak ještě ps tyjo, že by ten film přivodoval deprese nebo tak něco, jak se zde často piše, to je přece uplná blboost tyyjo, vždyt je to černá komedie pane bože. Asi je to fakt hodně o tom, jak se na to kdo diva. Ale jestli tohle většině lidem připadá depresivní a mně srandovni, tak jsem asi fakt zvláštni člověk prostě, nebo nevim. Nebo oni.

96 hodin: Zúčtování (2014)

Tak zvěsti nelhaly, nehodlám to nějak komentovat, jen že Megaton by se na to mohl už fakt vysrat a Liam taky, proč to dělá, to fakt nechápu, vždyt si tim doslova ničí svoji celkem nadupanou karieru.

Let (2012)

Zase takovy ten film o tom, jak drogy a chlast zachránily nespočet lidských životů, ruku na srdce, udělal by ten triček střizlivý, všichni dobře přece vime, že neudělal. Co se týká filmu a jeho průběhu, ja osobně to tak nějak celé čekal. Takže si nehodlam stěžovat třeba na to, že to byla nuda, navíc, mam prostě tyhlety drámátka rád. Baví mě to. U filmu o opilým pilotovi, který čelí obvinění, prostě nelze čekat nějake extra vzrušení. Teda aspon podle mě. Navíc je v tom fakt dobře vykreslený ten alkoholismus sám o sobě, samozřejmě i díky tomu, že je Denzel skvělý herec. Takové to donekonečna se opakující dilema, když někde potkam flašku, aneb v hlavni roli ne Denzel ale právě flaška atd, to se mi prostě libí. A závěr filmu je pak naprosto fascinující, vtáhne vás to, uplně prostě čekáte, kdy ten chlap u toho soudu něco posere a vubec to, jak tam vypadá, mluví uplně za všechno, člověk si jen řika, tak a ted uděla nějakou pičovinu.. Prostě bomba. Dávám právem 4 hvězdy.

Get On Up - Příběh Jamese Browna (2014)

Na film se asi i kdykoliv rad podivam znovu, jak zde někdo myslim napsal, je to přinejmenšim best jeho hitů zabaleny v havu jakehosi filmu, tak už jen proto. Měl jsem radost z vykresleni jeho dětstvi i puberty, vývoj vztahu mezi nim a Birdem taky poměrně dobře podany. Jenže potom možna vic Browna v devadesatkach a meně v sedmdesatkach. Ten film se cely sekl zbytečně ve dvou dobach, ktere byly dejme tomu dobře ukazane, jenže dětstvi a potom dospívaní a posleze vlastně proražení a dal už nic. Starnuti tam nebylo a to bylo podle mě na Jamesově životě nemeně duležite, než cokoliv ostatniho. To mi prostě určitým způsobem vadi. A nakonec tradičně pujdu proti davu, ne proto, že bych se v tom vyžíval, ale mě asi narozdil od všech ostatnich Boseman přesvědčil jen na pul. Dostalo mě to, jak ho mluvil, opravdu si dovedu představit, že James podobně mluvit mohl a mohl mit i podobny hlas, nacvičil si chuzi, to by taky měl, když už někoho hraje, zahrát určitou polohu chování už podle mě neni vlastně nic těžkeho, ale ja tam neviděl ty typicke Jamesovi vyrazy v tváři, ktere byly charakteristicke a podle mě se daly zahrat. Neviděl jsem tu elegantni povyšenost, ten výraz v očich řikajici, patřite mi všichni a zároveň ukazoval nesmirne nadšeni. Tohle všechno a mnohem vic jsem neviděl. Tudíž je asi už nyni jasne, že se mi prostě ten film libil jen z pulky, což je ale pořad lepši, než kdyby se mi nelibil vubec. Ještě musim ale znehodnotit celkovy způsob vyprávění, kdy se jak zde take už bylo zmíněno, přeskakovalo zcela nesmyslně z mista na misto a dokonce z času do času, nesouvisle, bez jakýchkoliv nití, to mi vlastně take vadilo. Nicméně, jak pišu, to co film nabidl, bylo fajn, jen to měl nabidnout trochu jinak a měl toho nabidnout mnohem vic. I třeba za cenu, že by někde ubral.

Stoletý stařík, který vylezl z okna a zmizel (2013)

Mně se ten film vykouřil, vim, že to byla misty hodně zajimava sranda, ale rozhodně ne ten typ zajimavosti a nebo srandy, ktery by se dal zapamatovat a byl jakkoliv charakteristicky.

Rozbitý svět (2012)

Krasny film. Kombinace vtipných a dramatických momentů podle mě vlastně bylo nakonec i to, proč byl ten film tak dobrý. Ono se to totiž nějak nekřížilo, naopak to spolu uzce spolupracovalo. Byly to i užasné herecké výkony, ale každy je zde právě pravem zmińuje, mohu to prostě jen popdořit. Koneckonců, Tim Roth byl pro mě osobně hlavním lákadlem a jsem rád, že byl kvalitně podpořen spoluherci a perfektně natočeným scénářem. Kolikrát mi připadá, že když někde vidim Rotha, jak s někym hraje, tak dává te osobě i určité herecke školeni, možna je to sračka, ale fakt mi to občas připadá, jakoby všichni ti herci měli jakesi jeho instrukce, nebo jak to řict. Vubec bych se nedivil, kdyby časem zkusil nějaky opravdu osobni projekt a i se mu podařil. Ale zpět k filmu, pardon. Dodal bych už jen něco o mych pocitech, protože o samotnem ději filmu nikdy moc rad nepišu, pač ten film je o tom, co je napsane v popisku(samozřejmě, že určitě ne zdaleka doslova). Neni třeba jakkoliv mimoděk spoilerovat. Pocity jsou užasne, dlouho jsem žadny film neměl chuť komentovat, protrhlo se to až tímhle. A nemyslim si, že by se začatek filmu nějak vlekl, naopak, začalo to docela zhurta podle mě, a hned vlastně bylo co řešit, a myslím si, že se neustále objevovaly nove věci k řešení, ktere se i řešily. Takže u mě rozhodně žadna nuda nepanovala ani na vteřinu filmu. Nuda pro mě je, když se ve filmu nic moc neděje, tenhle byl dějem nabitý a to i přes to, jak z naprosto celkového hlediska malý prostor využíval. Člověk si prostě musí říct, hezke, a ja si to řekl několikrát za film. A kolikrát taky, to snad ne !!! A to nejhlavnější je podle mě to, že ten film vás vtáhne do toho děje. Nelítostně vás vtahne. Lítostně vas vyflusne atd. Jen posledni věc, možna je to moje zabedněnost, ale nějak mi prostě nedošlo, kdo byla ta paní (slečna), která se vlastně o Skunk a toho jejiho bratra starala. Ale ten film byl tak dobry, že mě to ani moc netrapi, prostě tam byla. PS pro Morien, nevybavuji si, že bych někdy viděl něco s Timem Rothem, kde by se nějak převlekal a na hereckem potencialu mu to nikdy a nikde neubira. Jo, V gaunerech, pravda, sori, ale stejně. Ale stejně nechápu souvislost, mezi nošenim stejných hader doma a venku, se selhánim detailu temat a motivu. Ale to je asi opět moje zabedněnost.

Úsvit planety opic (2014)

Když nad tím teď tak hlouběji přemýšlím, tak vlastně zjišťuji, že se to neslo ve velice podobném duchu jako předchozí díl, což mi vzhledem k tomu, že se tohle odehrávalo už v situaci, která měla stát za to a měla nabídnout hlavně nějakou tu nadupanost, připadá chabe. Ne, mě to nebavilo a znovu bych to zvládl jen horko těžko. Vleče se to jak tuhe hovno a je to o tom samem. A ten velkolepý závěr mi nepřišel tak velkolepý. Jediné plus oproti předchozímu dílu jsou herci, kteří byli určitě tak milionkrát výráznější než ti předchozí, Clarke se mi víceméně libil a jako herce si ho pomalu ale asi jistě začínám oblibovat, což je pro mě vzhledem k tomu, kdo bude hrát Johna vimekoho asi solidní plus. Ty hvězdy dávám za koncept, herce a myšlenku, za hezké spracování atd. Ale příběhově podle mě jen pusto. Ja jim tu epickou velkolepost prostě nějak nežral, stejně jako u jedničky.

Strážci Galaxie (2014)

Tak u tohoto filmu se mi stalo to, co mám moc rád. Čekal jsem sračku a dostal jsem věcičku, před kterou mohu pokorně smeknout. Jen bych podotknul, že letošní leto bylo celkově na supr bijáky fakt bohaté a Marvel se asi k memu velkému udivu začíná snažit ze sebe udělat něco víc, než universum pro děti. Neříkám tím teď, že by tohle bylo nějak extra dospělácké, plné bohatých filozofií a myšlenek, jasně že ne, o tom komiks ani nemá být, ale je to tak nějak nadupané, aniž by se to té nadupanosti tajně obávalo a ohlíželo se to každou chvili přes rameno, jestli to třeba někoho nepobouří nebo tak něco. No nee, já jsem fakt spokojený a jak jsem od tohoto projektu upřímně nečekal vůbec nic a chtěl si vlastně jen celou dobu poslechnout, jak ze sebe dělá Vin ještě většího debila, než ve skutečnosti je a nic víc mě nezajímalo, tak můžu prostě jen sdělit, že jsem píčus a asi bych se mohl začít na nějaké projekty dívat méně spatra, ale ono aspoň jsem pak o to víc rozradostněný, když se třeba pletu. Tady prostě odvázaná zábava, která se vůbec nebojí přikládat do ohně ani v nejmenším, a jede si na své originální super vlně celou dobu až do konce. Já ani nebudu nějak vychvalovat herce, který hrál Lorda galaxie, protože to podle mě nebylo tak moc o něm, ten film prostě držel díky tomu, jaký byl sám o sobě. A já musím spíš podotknout, že kdo se mi líbil nejvíc, to byl Batista, ten ať se toho drží, protože byl fakt hodně dobrý a svoji postavu dokázal zahrát s naprostou gracií, bavil mě nejvíc, fakt. Jeho fajn zahraná mluva a samozřejmě to, co on umí a to je bit lidi, to mi sedlo a budu se na něj muset zaměřit víc, protože si myslím, že se o něm ještě bude slyšet. A Vin, ten by se měl tohoto hraní, aniž by tam vlastně hrál držet, protože to bylo sympatičtější než cokoliv, co kdy předvedl se svým obličejem a mluvením v minulosti. Nebal bych se říct, že se možná našel. Ja jen musím ještě jednou pomyslně smeknout a potupně uznat, že je tenhle film podlě mě bez nadsázky to rozhodně lepší, co můžou komixové filmy nabídnout, nebudu psát o příběhu jako takovém atd. Jen prostě napíšu, že je to perfektní jízda, která podle mě málokoho urazí, která nepostrádá kvalitní a pořádnou porci akčních sekvencí a neotřelý, všudypřítomný humor. Fakt jsem čuměl jako. A po nadupaném Kapitanovi dvojce tímhle začíná marvel přesvědčovat a snad možná lákat i mě. ( A co když mě někdo rozladí a já mu budu chtít z těla vytrhnout páteř ?) Jo a ještě si prostě neodpustím to, že to na mě celou dobu působilo jako takový odlehčený Lobo bez Loba, ten svět mi to prostě těžce připomínal, nemužu si pomoct.