High Life (2018)

Ukázat ve filmu nahé mimino je z pohledu dnešní společnosti ukrutná rebélie. Asi začínám stárnout, když říkám, že za mých mladých let bylo toto běžné a nikoho to nepohoršovalo... Obsah filmu je dosti komplikovaný, filizofický a pro ty, kdo nemají rádi umělecké filmy absolutně nezkousnutelný. Závěr je jen třešinkou na dortu.

Válka světů (2005)

Největším pozitivem tohoto filmu je, že se drží knižní předlohy. Vadou naopak je, že jsem se za celou dobu nebyl schopen vcítit, narozdíl od knihy, do hlavního hrdiny.

Městečko prokletých (1995)

Rád bych napsal něco pozitivního, ale nic mě nenapadá. Filmu absolutně chyběla atmosfér a nějaký smysl. Prostě se to ta nějak celé stalo. Možná to mělo vliv i na to že jsem usnul.

Vzkříšení démona (2015)

Chvílemi mi tento film připomínal A nightmare on Elm Street a Pet Sematary. Postavy byly tak nudné, že mi k srdci nepřirostly a bylo mi totálně jedno, co se s nimi děje. Za vlasy přitažený a tuctový scénář tomu vůbec nepomohl.

Noc požírá svět (2018)

Velice povedený zombie film, který se na celou problematiku dívá z trochu jiného úhlu pohledu. Jaké to je být sám, nudit se a stále mít tu vůli žít.

Tides (2021)

Velice zajímavě a komorně zpracované postapo. Ze samotného světa nic moc nevidíme, protože je skryt v oparu, ale chápeme podstatu toho, co se stalo. Jedná se vlastně jen o další varování, co nás čeká, pokud nepřiložíme ruku při záchraně planety.

Creep (2014)

Moc fajn bezrozpočtový, nezávislý film. Je to tak parádně úchylné, že si to zaslouží ocenit.

Trol (2022)

Moc hezká pohádka z norské mytologie s hlubokým ekologickým podtextem. Něco ve smyslu: zničíme cokoli, ikdyby to bylo poslední svého druhu.

Devil Beneath (2023)

Film samotný je poměrně hloupý, s mizerným scénářem a zmateným dějem. Ale jako vždy si mě ukradla mytologie Austrálie a její příroda. A ty dvě hezký holky taky.

Serenity (2005)

Naprosto úžasná sci-fi, která udělala parádní tečku za Firefly. Pro ty kdo neviděli Firefly, může být Serenity trochu matoucí.