Captain Laserhawk: A Blood Dragon Remix (2023) (seriál)

Někde v Templářském Chrámu se schází Ubisoft s Netflixem. "Hele! Chceme abyste vzali inkluzi, brutálně jí zjebali všechny naše populární značky, přidali do toho ty nesmysly kolem BLM a udělali z toho seroš." Tajemná postava od Netflixu se jen usměje a prohlásí "To bude jednodušší než myslíte." BOOM! Upřímně je to taková kokotina, že to vlastně dokáže zabavit. Protože jakmile si uvědomíte, že celej ten seroš je jen brutální bizár, odpustíte ty létající péra skrz obrazovky, dokonce odpustíte že ze Sama Fishera udělali Smrtonosnýho Kripla (žjóva to si hned zaregistruju!) a dokonce odpustíte i ty další debility co úplně nedávají smysl. Blood Dragon je přesně jako jeho herní protikus. Je to šílený, bizarní a zábavný. Dokonce k mému překvapení dokázalo studio z toho inkluzivního bordelu vytesat i celkem zajímavou zápletku pro budoucí (možné) pokračování, kdy šestý díl zamotal se vším tak šíleně, že chcete pokračování skoro hned. Doporučuje pět Rexů Powercoltů z pěti!

Ahsoka (2023) (seriál)

Ahsoka na mě působí zvláštně, člověk opět najede na tu vlnu střídání silných/slabých epizod jen proto, aby následně dostal finále, které vlastně tak nějak vůbec nechtěl. Skvělých odkazů na Clone Wars a Rebels je tu mnoho, některé epizody jsou dokonce dokonalou esencí Star Wars. Ale Ahsoka má nějaký příběh, nějaký celek a ten celek prostě nefunguje, obzvlášť ne v závěru, obzvlášť ne v případě že to měla být ta slibovaná "jednohubka". Nelze se ubránit pocitu, že Disney opět zacítilo šanci a u Ahsoky se na poslední chvíli rozhodli připravit velkou pavučinu příběhů, které možná nějaký konec obsahovat budou, ale i nemusí.

Ahsoka - Část 5: Stínový válečník (2023) (epizoda)

Upřímně nevím jak výš se dá posunout seriálová kvalita, aby to nepůsobilo jako milionový film. Filoni je mistr svého řemesla.

One Piece (2023) (seriál)

One Piece je jedno z těch anime o kterém pořád člověk slyší, ale nikdy nenabral odvahu se na něj podívat. Není se totiž čemu divit, když celkový počet dílů přesáhl tisícovku a naskočit do hype trainu by znamenalo zabookovat si večery na celej rok dopředu. Možnost sledovat celou tu hitparádu v podobě zkrácené živé adaptace je něco co se nedá odmítnout. A rozhodně nelituju. Po nezdařeném Bebopovi nebo doslova tragickém Fullmetal Alchemist se konečně Netflix zmátořil. Respektive ho celou dobu za koule držel legendární pan Oda, který všechen ten woke bullshit opozadil co to jen šlo a nechal si podobně jako Rowlingová v Harry Potterovi poslední slovo na všechno. Díky tomu se na obrazovky dostala dospělejší a ruku na srdce, geniálně sepsaná adaptace, která nastavila laťku hodně vysoko. Člověk pak promine i ty evidentně ikonické momenty, které baví především mladší publikum a jsou určené fanouškům, protože díky tomu dostane především tu větší dospělejší a důležitější část, která perfektně odráží tu skutečnost, že ne všechno je černobílé. One Piece je díky tomu i zároveň ukázkou, že filmy a seriály z pirátského prostředí pořád táhnou. Doufám že si druhá série udrží stejnou kvalitu.

Ahsoka - Část 1: Mistři a učedníci (2023) (epizoda)

Fanoušci Clone Wars a Rebels dostali od Filoniho ten nejlepší možný dárek, hranou a mnohem dospělější verzi příběhu, který vrátil do hry staré známé postavy. Na první epizodu excelentní rozjezd.

Rychle a zběsile 10 (2023)

Thanos jednou luskne prstama a místo Avengers nám začne dělat bordel parta rodinných výrostů v kárách neznající zákony fyziky. Slovo RODINA je teď takový spešl zaklínadlo díky kterýmu dokážete už fakt cokoliv.

Země na pouti 2 (2023)

Nebejt těch soustavnejch prolétářskejch kokotin o velký číně a o tom jak jsou tihle potírači lidských práv ti nejlepší na světě, tak by jeden řekl že se jedná o celkem solidní scífko s dlouhou projekční dobou. Jenže ono tam těch propagandistickejch hovínek je tolik, že se ten počin akorát dvě a půl hodiny propadá do sraček až to pěkný není. Ani ten nejlepší CGI fekál na světě pak nevytáhne ten plnej septik dostatečně moc na to, aby jste na dně našli něco kloudnýho a hodnotitelnýho. Pak navíc není problém vydat ven tuzemskej Feng Shuei trhák kterej se netváří jak vykleštěnej hoplofob po zesraný cenzuře kdy výsledný dílo nedává následně vůbec smysl a je tak trochu dílem vo hovně. Prequel ke komoušům ve vesmíru je jízda určená jen pro ty nejzásaditější voliče SPD a mladý neuplatnitelný neomarxisty v promilech kloudného publika. 1 vystřelená panda k měsíci z 5

Já jsem naděje (2023) (seriál)

Libí se mi především ta skutečnost že v hodnocení průměrně inteligentní čech pozná dezoláta a voliče SPD na míle daleko bez špetky snahy a ještě se u toho pobaví. I am Hope je první propagandisticko-dokumentární série o novodobé "moderní" válce na Ukrajině, která sleduje osudy paramediků/záchranářů během prvních dnů invaze. Seriál jako takový je svojí kvalitou na úrovni běžné televizní produkce, avšak to co se mi na něm líbilo asi nejvíc bylo to, že se nejednalo o naivní ztvárnění boje dobro vs zlo, ale došlo i na ukázku toho co dokáže vyrobit za průsery retardace dlouhodobě zkorumpovaných vládních činitelů, kteří jsou schopni vědomě ohrozit bezpečnost celé země jen proto, aby se vyšpláchli v něčím análu. Další tvrdou lekcí která byla perfektně ztvárněná je i realita kolem "útěkářů" kterým je vlastní domovina úplně u prdele a zajímá je jen to, kde si budou moct zahřát to nejteplejší místečko. Silně lidsky pojatý příběh založený na skutečných událostech dokáže odhalit pravý charakter obyčejných lidí, kdy ti u kterých by jste čekali největší odvahu jsou ti nejvíc zesraní a ti nejkrehčí jsou naopak tou nejsilnější oporou společnosti.

Strážci Galaxie: Volume 3 (2023)

Do hajzlu a to jsem chtěl napsat nějakou sarkastickocringe recenzi a dělat si z Jamese Gunna prdel. Jenže ten šmejd mi to celý pokazil tím, že natočil jednu z nejlepších trilogií vůbec a ukázal všem že je skutečně PAN režisér. Ona už jen ta představa kdy vám někdo strčí do ruky scénář o scifi ujetý bandě ze šílených koutů galaxie musela být docela oříšek. A on to zvládl na jedničku a ještě ustál vlnu těch přitepleně uražených vloček, které se ho snažily sesadit z režiserskýho postu. Třetí díl strážců je emocemi nabité rozloučení epických rozměrů, kdy končí obří trilogie co začla jako malý nevěruhodný projekt. Navíc se tohle rozloučení netýká jen hlavních postav, ale s veškerým respektem a díkem se pomrkává i k vedlejším postavám, či postavám co se dříve jen někde mihnuly. Nemá cenu vypisovat jak moc úžasný to je, má cenu si zaplatit lístek a jít do kina, protože tenhle klenot bude dlouho opěvován jako ukázka toho jak se má správně velká série zakončit.

Nikdo (2021)

Bejt dokonalou zbraní tý nejsvobodnější země na světě musí bejt strašně super. Nejen že si každýho cucáka z prdelákova namažete na chleba dle potřeby, ale dokonce můžete po večerech přemítat nad tím, jakým víc brutálním způsobem dalšího dementa odkráglujete. Slyšet že po vás jde pan Nikdo je asi stejnej psychickej šok, jako když nějakýmu malýmu hajzlovi smažete TikTok účet a dáte ban na Fortnite, z něčeho takovýho vás pak nedostane už ani ta nejlepší banda cvokařů na světě a ještě budete prosit aby vás pan Nikdo navštívil co nejdřív. Jenže co dělat když se dostaví krize středního věku a klácení šlapek v Kolumbii už není to co to bývalo? Jediné řešení je odpovědět na volání přírody a stát se tím hodným uvědomělým taťkou, kterému mu jde jen o blaho rodiny. Avšak idylický život amerického snu má své mantinely, které dokáže lehce zbořit každý parta rozjívených výrostků. To se pak i ten nejvíc pacifickej tatík dokáže lehce změnit ve vraždící stroj ze kterýho serou přeživší díky PTSD i 30 let po akci.