Vesmírná samota (2007)

Skvelá hudba, ktorá urobila snímok oveľa silnejší a emotívnejší. Animácia je veľmi jednoduchá.

Hotel Transylvánie (2012)

Ďalší zbesilý animák pre dnešnú mládež. Príbehovo lepší ako väčšina animákov, ale žiaden zázrak sa opäť nekoná. Animácia je priemerná, postavičky neprirodzene naanimované, pohyby zbesilé. Film si našťastie zachoval zábavného ducha. Nebolo to ani príliš trápne ani detinské. Vychádza z toho mierne nadpriemerný animák, ktorému by ale väčšie hodnotenie moc lichotilo. 65%

Norman a duchové (2012)

Animák pre decká ? No možno pre tie staršie. Ja som sa zázračne pobavil viac ako som očakával. Je to príjemné prekvapenie. Nenudil som sa aj keď príbeh nebol až taký dobrý. Postavy sú fajn. Animácia nie je pre mňa to pravé orechové, ale pri dnešnom štandarde animácií v animákoch je to celkom dobré osvieženie. Zombíci ma rozosmiali, hlavne svojou vizážou a parádnymi zvukmi, ktoré vydávali. Záver sa mi až tak nepáčil, ale ani nič neskazil. Od vyššieho hodnotenia chýba naozaj iba malý kúsok. 70%

Velká vánoční jízda (2011)

Tuctový americký animák. Kupodivu nebol ani trápny ani nudný. Trocha zbesilý, miestami vtipný a svižný. Vianočná tématika nevadí, pre menšie decká je to skvelá záležitosť. Pre starších jednorázovka. Animácia mohla byť lepšia. Príbeh a postavy ušli, ale z priemerného hodnotenia aj tak nič tento film nevykúpi. 60%

Django (1966)

Jeden z tých záživnejších a kvalitnejších westernov. Franco Nero ako Django je výborný. Záver je brutálny. Celý film odsýpal veľmi rýchlo. U mňa jeden z tých lepších kúskov. 75%

Expresní zásilka (2012)

Expresná zásielka bola pre mňa príjemným prekvapením. Slušný film so slušným tempom. Síce priemernejší dej, ale zato pôsobivý a priamočiarosť mi nevadí. Zladené je to dokonale, určité scény pobavia a v ďalších je zase kus adrenalínu. Gordon-Levitt pobavil a pohladil, Shannon ako záporák ma skôr pobavil. Je to svieži a dynamický film, ktorý divákovi ubehne ako voda. Zručne a pomerne lacno natočený film, ale rozhodne sa nebudem brániť opätovnému zhliadnutiu. 75%

Ghost Rider 2 (2011)

Neskutočná zlátanina, hrozný dej, slabé efekty, podpriemerní herci. Akčné scény síce nejaké boli, ale nič oslnivé. Všetko hrozne zbesilé, chaotické až divák nechápajúc krúti hlavou. WTF momenty striedali ďalšie WTF. Vcelku je to príšerné pokračovanie už tak priemerného pôvodného filmu. Cage aj Elba si robili z filmu asi riadnu prdel. Ale toto snád nikto nemôže brať vážne. 28%

Homer a Eddie (1989)

Pomerne slabá dráma, ktorá sa snažila byť niečim viac a tiež trocha vtipnou, ale akosi to nefungovalo. Dejovo chabé a herecky veľmi nevýrazné. Ani Jim Belushi ani Whoopi Goldbergová toho veľa nepredviedli. Je to film, na ktorý divák časom zabudne aj keby nechcel. A ten čas nebude zrovna dlhý. 43%

Chata v horách (2012)

Zo začiatku film pôsobí až moc otrepane, ako klasická teen vyvražďovačka, no na obrátkach to začalo naberať až neskôr. Trocha nečakaný dej to treba uznať, záver ešte nečakanejší, ale rozhodne potešil. Pokiaľ film nezačal gradovať, prišlo mi to celé ako veľmi obyčajný a priemerný film, ktorý nie je ničím výnimočný ani inovatívny. Herci sú biedni, réžia nič extra, ale film ako celok je dosť dobrý pokus o niečo, ani neviem čo. Krvavý koniec rozhodne potešil. 30 miliónový rozpočet tvorcovia dobre zúročili. Prižmúrim oko a dávam o hviezdičku viac. 73%

Vrtěti ženou (2011)

Vcelku šokujúci film, prijateľne pojatý príbeh. Vtipne, milo a s prehľadom natočené aj zahraté. Dieru do sveta film síce nespravil, ale za povšimnutie určite stojí. 70%