Noční rande (2010)

Podľa mňa je to vydarenejšia akčná komédia. Z počiatku nevinná a poloromantická záležitosť, no po chvíli vznikne nedorozumením nepríjemný konflikt, ktorému čelí tuctový, americký, naivný, manželský pár a musí ho vyriešiť. Medzi tým je tu množstvo naháňačiek, zbesilosť aj strieľanie. Mierne napätie skĺbené s vcelku prijateľným humorom. Steveho Carella ako komika príliš neuznávam, ale tentokrát ma pobavil a spolu s Tinou Fey tvorili sympatický pár. Ray Liotta ako záporák bol fajn, tiež Common ako policajt krivák potešil. Menšie úlohy sa ušli aj Markovi Wahlbergovi, Jamesovi Francovi či Markovi Ruffalovi. Je to svižné, akčné, zábavné. Nemal som s tým žiaden problém. Oddychovka ako sa patrí. Do štyroch hviezd chýba len máličko. 68%

Toy Story 2: Příběh hraček (1999)

Veľmi podarené pokračovanie, talentovaný tvorcovia, lepšia animácia, príbeh pobavil, ba aj viac ako v jednotke. Postavy nestratili na šťave, pribudli nové. Film je pre najmenších, menších, ale aj starších. Neurazí, ba naopak môže len prekvapiť. Fajn hudba aj hlášky s humorom. Je to milé, je to chytré a v kľude na viac pozretí. Myslím, že mám väčšiu radosť ako z jednotky, ale na plný počet to asi ešte stále nie je. 84%

Útes smrti (2010)

Priemernejší thriller o skupinke výletníkov, ktorú po nehode s loďou napadne žralok. Že je to ohraná téma mi nevadí, horšie že nič nové neponúka. Tvári sa realisticky, postavy sa tak aj chovajú, ale nejde o žiadny zázrak, predsa len vo svete oceánov to chodí trocha inak. Pri toľkej krvi čo vytieklo z jedného chlapíka sa jedná stále o jedného žraloka a to je trocha málo. Inak sa to dá dopozerať, aj keď zo začiatku trocha nudné a jediné podstatné mínus, ktoré vadí je že si divák nevytvorí k postavám žiaden vzťah, takže je každému jedno, či postava zahynie alebo nie. 55%

Lovci draků (2008)

Ani neviem prečo dávam priemerné hodnotenie, keď sú ostatné animáky podstatne lepšie. No predsa tu nebola až taká tragická animácia. Obsahovo slabšie, ale stále si drží film niaky štandard. Postavy sa mi moc nepáčili, chýbala im šťava. V závere bol skvelý, monštrózny drak. Za ten krátky čas som sa našťastie nestihol nudiť. Žmúrim oboma očami a dávam tri hviezdy. 48%

Čivava z Beverly Hills (2008)

Ukážková, americká hovadinka, ktorá slúži na pobavenie hlavne mladšieho publika. Trápnučké, sem tam ľahko vtipnučké, uletené, vyčančané, bezduché rodinné dobrodružstvo s rozprávajúcimi zvieratami. Treba uznať, že to bolo milé v takej veľkej miere, ako aj stupídne. Za zlé to ale pokladať nemôžem. Bez ohľadu na to, aká je Čivava z Beverly Hills veľká hovadina som sa bavil. Navyše mám slabosť pre zvieratá a zvlášť tie rozprávajúce. 50%

BlinkyTM (2011)

Parádny krátky filmík, čakal som síce celovečerák, ale potešilo. Robot vyzerá úchvatne a hlavne na plagáte. Možno sa raz dožijeme aj celovečeráku.

Sociální síť (2010)

Výborne zahrané, tiež zrežírované. Dobrý námet, kvalitné spracovanie. Inteligentné, poburujúce a úžasné. Dobrá hudba, zvuk aj kamera a herci. Film nie pre úplne každú skupinu ľudí. Veľmi kvalitná dráma, no nie som si istý či na plný počet. Každopádne chýba len máličko. 85%

Ondine (2009)

Film vtiahne hneď zo začiatku. Príbeh je zaujímavý a originálny. Prvá polovica ma vcelku ohúrila, no čím ďalej tým viac prestával film baviť a záver nebol podla môjho gusta, nevravím že je zlý. Dráma je to pomalá a zdĺhavá, ale veľmi okúzľujúca. Herci hrali nadpriemerne. Colin Farrell je už fakt vyzretý herec pripravený na ktorúkoľvek dramatickú úlohu hodnú prestížnych ocenení. Škoda záveru a drajvu, ktorý film neskôr strácal. Oko tentokrát neprižmúrim a znižujem hodnotenie na 3*. 70%

Hodný, zlý a divný (2008)

Čo dokázali Juhokórejci, to sa len tak nevidí. Western na šikmooký spôsob. Ani sám Clint Eastwood určite nemá väčšie námietky. Pravda, že je to dlhých 138 minút, ale oplatí sa dopozerať. Samozrejme záver je skvelý, aj keď prežiť to zrovna nemuseli. Celý film je jedna veľká naháňačka. Miestami dosť zbesilá naháňačka, plná akcie, prestreliek, vtipu a pôvabu. Skvelá výprava, hudba aj zvukové efekty. Navyše digitálne efekty tiež nezaostávajú. Objavuje sa aj dosť vtipu. Film mi prišiel tak trochu ako paródia, či skôr sebaparódia, ale veľmi podarená a hlavne v tom dobrom slova zmysle. Zrežírované je to na úrovni, od Kórei som to vôbec nečakal. Herci sa snažili, to im nik nemôže odoprieť. Navyše ako sa blíži záver je tu jedna dlhá, obrovská, monštrózna akcia, ktorej nie je čo vytknúť a na tento žáner je nevídaná. Toto sa Kórejcom rozhodne podarilo. Vypílovaný film, dotiahnutý do detailu. Dlhšia stopáž celkom ubehne. Celkový dojem je skvelý a film zanechal dobré pocity a spomienky. Menší zmätok v menách a tvárach sa dá odpustiť. 80%

Jáma (2003)

Na taliansky film dosť dobré. Milé prekvapenie, kvalitná dráma aj napriek tomu, že zväčša sú hrdinovia malé deti. Film nenudí, miestami by síce potreboval prestrihať, ale inak kamera slušná, dobré zábery. Vizuálne celkom pekný štandard. Čakal som viacej hororu, ale je to čistá dráma. Záver je kvalitný a šokujúci. Jama je zaujímavý film, pre Talianov menší skvost. Neohúri priveľa, ale za pozornosť stojí. 68%