• Krátkometrážní

Inside-Out (1999) odpad!

Žena pracujúca v obchode s oblečením sa pozerá na muža, ktorý na ulici pobehuje za ľuďmi a dáva im (pravdepodobne) vyplniť nejaký dotazník alebo podpísať petíciu. To sa mu ale nedarí a ženu vo výklade to rozosmeje. Chlap to uvidí a začne robiť nezmyselné pohyby. Logika? Tú treba hľadať niekde inde.

Zrození Planety opic (2011)

Asi jediný film, kedy som nepovažoval ľudí za dobrých ale za zlých. Chudáci opice sú pre nich len experimentálne králiky. Niet divu, že akonáhle dostanú trochu viac rozumu, rozhodnú sa vzbúriť. Celý film je iba začiatok (ako tomu nasvedčuje názov) a som zvedavý na pokračovanie. A ešte treba vyzdvihnúť jednu vec: efekty! No jednoducho nádhera, opice boli skutočne vykreslené reálne (občas som si myslel, že sú to skutočne opice, žeby naozaj boli?).

The LEGO Story (2012)

Pre niekoho najväčší a najneľútostnejší nepriateľ ľudstva, pre niekoho obľúbená hračka z detstva. Isto každý z nás zažil ten mučivý pocit keď bosou nohou stúpil na lego. No aj tak sa po chvíľke plakania po chvíli opäť znovu hral a skladal svoje skladačky. Tento milý príbeh nám ukáže ako vznikol nápad vytvoriť lego, opisuje strastiplnú cestu životom Ole Kirk Christiansena a jeho syna Godtfreda. Pekná a milá animácia, i keď trošku kvalitatívne pozadu. No nesmieme sa na tvorcov hnevať, predsa len celý život skladajú kocky lega a odrazu majú natočiť nakockatý film.

Going Green (2011)

Tvorci nám chceli ukázať čo všetko dokážu namodelovať? Znečistenie by sa dalo vykresliť aj lepšie. Ale aspoň sme sa naučili, že orol ma ostrý zrak. Viac povedať nemôžem, pretože by to bol pri dvojminútovej dĺžke spojler. Za peknú myšku 2 hviezdičky.

Sex na střeše (2003)

Pozerať sa ako na streche domu sexujú dve kreslá, no povedzme že sa to môže niekomu páčiť, ja ale uprednostňujem niečo iné. Jednu hviezdičku zachránil koniec, a najmä to, že naň nebolo treba príliš dlho čakať.

Čerstvé guacamole (2012)

Celkom zaujímavý recept, avšak asi nevidím ten hlbší zmysel toho všetkého. Celkovo mi tam chýba nejaký príbeh alebo niečo. Ale spravené pekne a hlavne pútavo.

Day in the Life of a Hobbit, A (2002)

Rozhodne odporúčam pozrieť fanúšikom Tolkiena. Frodo, Sam, Pipin a Marry nám vysvetlia ako vyzerá taký priemerný deň hobita. Od ranného vstávania, obúvania nôh, nasadzovania úch a parochní, cez samotné natáčanie, kde objasnia ako boli natáčané niektoré scény (najmä zmenšovanie hobitov), až po večerné zbavovanie sa nadbytočných častí tela. Prihodili sa k tomu nejaké vtipy a historky z natáčania. Na tých 13 minút skvelá podívaná.

Nespoutaný Django (2012)

Klasický Tarantino. Django sa mohol stať filmovou klasikou, mal zaujímavý dej, podľa mňa skvelé herecké výkony (ako aj herecké obsadenie), na svoju dĺžku celkom pútavý dej pri ktorom sa divák nenudí, a ak áno, tak len občas. Dosť mu ale na kvalite uberajú prestrelky, v ktorých Django nikdy neminie, jeho nikdy netrafia. A toľko kečupu vyletajúceho z rán, to som veru ešte nevidel. Niekomu sa to možno páči, mne ale určite nie (aspoň nie vo filme ktorý má byť vážny, takéto až parodické znázornenie postrelenia by som čakal skôr v komédii).

Looper: Nájemný zabiják (2012)

Cestovanie v čase bola odjakživa veľmi zaujímavá téma. Bolo už vytvorených mnoho filmov s touto tematikou, avšak zabíjať ľudí poslaných z budúcnosti, to tu ešte nebolo. A pekné prekvapenie prichádza: na konci treba zabiť sám seba. Veľmi zaujímavý nápad, už odkedy som sa o tomto filme dozvedel, som sa tešil ako si ho pozriem. A výsledok? Nič extra, čakal som niečo iné. Time-traveling má ešte stále svoje nedostatky a nevysvetlené javy a otázky. Looper asi ničím neprekvapil, snáď len chladnokrvnosťou Bruca Willisa. Urobte si o filme vlastný obraz a sami sa rozhodnite kto z postáv je záporák.

Pí a jeho život (2012)

Celkom pekne spravený film. 5 hviezdičiek to ale nemôže byť pretože viacero scén bolo.. dajme tomu divných. Treba ale uznať krásne prostredie, možno keby si tento film pozriem v kine a nie dome na telke tak dám 5 hviezdičiek, to veľké plátno a farebnosť obrazu by ma pravdepodobne dostali. Celkovo pekný príbeh, miestami až príliš rozprávkový.