• Krátkometrážní

Zrození šampióna (2009)

Tak, a po dopozeraní sa idem hneď vrhnúť na Google a vyhľadať si niečo o Michaelovi Oherovi. Veľmi zaujímavý a dojímavý príbeh o čiernom hráčovi amerického futbalu. Naozaj ma prekvapilo, že je to podľa skutočnej udalosti, vôbec by som si nemyslel, že by niekto len tak zničoho nič zobral do svojho domu bývať prihlúpleho tlstého chlapca. Nuž, oplatilo sa im. A celkom ma pobavilo, že Lily Collins hrala postavu, ktorá sa volá Collins. Ach, ako ja milujem to jej obočie.

Nakonec zemře (2010) (amatérský film)

Na ten koniec sa naozaj oplatí počkať. Celý film nás naň akosi pripravuje, no aj tak ho nečakáme. Poviem vám, tento film jednoznačne odporúčam pozerať po tme a po polnoci, vystraší vás to maximálne. Teraz si idem pre istotu utrieť zadok pred spaním. Škoda toho nepekného fontu.

50/50 (2011)

Obrovské sklamanie pre mňa prišlo, keď bol do príbehu vtiahnutý Dr. McKay, ktorého ale nestvárnil David Hewlett, ale mladá Anna Kendrick, ktorá sa svojej role zhostila prekvapivo roztomilo. Pred týmto filmom som Josepha Gordon-Levitta moc nemusel, no tu sa mi celkom zapáčil. Avšak film ma nijako výrazne neoslovil.

R´ha (2012) (amatérský film)

Tak toto inak dopadnúť ani nemohlo! Príjemný mimozemšťan, ktorý je zajatý, sa snaží neposkytnúť žiadne informácie zlému robotovi. Nakoľko toto robil jeden človek, musím povedať, že je to geniálne spracované. Celkom by som sa potešil nejakému celovečernému rozvinutiu.

Zmizení dámy (1896)

Ha ha, paráda. Super kúzelnícky trik, ktorý pôsobil takmer autenticky. Prestrihy je trošku vidieť, ale to na kvalite neuberá. Pán Méliès je veľký režisér, škoda, že nežil o pár desaťročí neskôr.

Doodlebug (1997)

Uau. Asi do posledných desiatich sekúnd som bol rozhodnutý tento film poriadne zhodiť, pretože sa mi vôbec nepáčil a vôbec mi nedával logiku. Celkové vyústenie ale bolo parádne nečakané. Jeden z najlepšie zrežírovaných študentských filmov, aké som kedy videl.

Le Monstre (1903)

Na rok 1903 má tento krátkometrážny snímok veľmi dobré špeciálne efekty, ktoré by však v dnešnej HD dobe asi neobstáli. Tancujúca kostra pobavila, ale tým to končí. Keby som sa narodil skôr a videl by som to skôr, isto by som neváhal dať plný počet do hodnotenia.

Star Trek (2009)

Hodne predvídateľný dej, trochu mainstreamový záver, trošku málo vtipov (hoci spolovice nevydarených), ale inak pekné. Oceňujem, že divák nemusel vidieť žiadny z predchádzajúcich Star Trek filmov alebo seriálov. A práve toto by ho k tomu mohlo naviesť. Parádne efekty a dobrá hudba tomu všetkému len pridávala. No aj napriek všetkým týmto kladným hodnoteniam ma to nebavilo až natoľko, aby som mohol dať 5 hviezdičiek.

Karetní hra (1896)

Keby tento "film" nakrútil niekto v tejto dobe, nikto by ho neohodnotil lepšie ako odpadom. No keďže je už vyše 100 rokov starý, treba uznať, že na tú dobu (hoci som vtedy nežil) to muselo byť fantastické. Vždy som si myslel, že ľudia v 19. storočí žili zaostalejšie ako ukazuje táto snímka.

Černé ovce (2006)

Film, ktorý sa dá seriózne pozerať iba po pár pohárikoch, no neskutočne pobaví a zaujme. Osobne som to ešte nevidel za triezveho stavu, preto nepredpokladám, že to bude nejaký dychberúci zážitok, no ako polnočná projekcia u kamaráta na dome je to fajne.