• Krátkometrážní

Mozek v akci (2011) (pořad)

Najviac zo všetkého sa mi páčilo, že každá časť začala nejakým kvízom, ktorý diváka dokonale zmätie. Počas epizódy sa to celé vysvetlí, pridá sa zopár ďalších kvízov, k tomu pohľady do ľudského mozgu, nejaké tie skúšky na náhodných okoloidúcich. Potom na scénu ešte príde deception specialist Apollo Robbins a dielo je dokonané (dokonalé). Keďže som fanúšik Derrena Browna a čítal som aj jeho aj Thorsten Havenerovu knihu, kopu z týchto experimentov som už videl a tým pádom ma nijako neoslnili. No keďže si pamätám na to svoje prvýkrát, verím, že nezaujatému divákovi tieto kúsky berú dych. K tomu prvú sériu komentoval Neil Patrick Harris, druhá séria už mala neznámejšieho, ale možno aj lepšieho rozprávača Jasona Silvu. Myslím, že do dĺžky tesne nad 20 minút sa toho nedalo vtesnať viac a NatGeo to opäť zvládol bravúrne.

Sucker Punch (2011)

Toto je jeden z najdivnejších filmov, aké som kedy videl. Aby vo filme boli hlavnými hrdinkami go-go tanečnice bojujúce s ohyzdmi, nacistami, drakmi či robotmi, to sa veru nevidí len tak ľahko. Za toto klobúk dole pred scenáristom. No celkový príbeh nebol nič moc. Zaujať mohli jednotlivé bojové epizódky, ktoré sa predbiehali v tom, ktorá bude viac šialená. Oči chlapcov mohli potešiť najmä krivky Vanessy Ann Hugnes, Jamie Chung alebo Abbie Cornish. No koniec mi tiež celý dojem z filmu pokazil. Od Zacka Snydera som očakával niečo trochu lepšie.

Na doraz (2010)

Tak tentokrát to Toddovi Phillipsovi moc nevyšlo. Po Hangoveri som čakal niečo aspoň približne dobré, no Due Date sklamal. Keď sa vo filme objaví Zach Galifianakis a k tomu aj Robert Downey, musí to byť pecka. Toto však bola len taká jemne podpriemerná komédia, kde sa síce občas stalo niečo vtipné, no ani to ju nevytrhne z biedy. Najviac sa mi nepozdávalo najmä to, že sa nemyslelo na následky ich konania. Keď ukradnú auto policajtom, asi potom nebudú len tak v poriadku hrať v obľúbenom seriáli. Vtipu bolo málo, mňa to neoslovilo.

Senna (2010)

Ešte dávnejšie, keď spolu jazdili Schumacher a Barrichello, som si nenechal ujsť ani jeden závod F1. Vtedy ma to celkom bavilo, Michael vyhrával minimálne každý druhý závod. Potom prišli časy Hamiltona a Vettela a nejako ma celá formula prestala baviť. No na tento dokument som sa celkom tešil, Senna bol jedným z najlepších jazdcov, ak nie aj najlepším. A veru, bolo sa na čo pozerať. I keď nepoznám celú históriu medzi Sennom a Prostom, tu boli vykreslení ako rivali a nepriatelia, a to dokumentu pridalo šmrnc. A záver bol taký, ako sa dalo čakať: !SPOILER! hlavný hrdina umrel. Zaujímavosťou veľmi dobré, ale ako dokument to bol priemer.

Tísňová linka (2013)

Tuto úplne súhlasím (a to sa stáva málokedy) s verbalovym komentárom. Presne tak, film bol plný dokonalých náhod, ktoré pomohli vyšetrovateľom, a plný perfektného načasovania. Nejaké tie nelogické rozhodnutia, ktoré Halle Berry ako operátorka tiesňovej linky urobila sa dajú prepáčiť. A film pekne odsýpa, až sa odrazu dostaneme ku koncu, ktorý nie je až tak prekvapivý, ale isto by som ho nenazval cliché. A ešte jedna poznámka (rada) na záver: film je jemne strašidelný, krvavý a nechutný, čiže ak ho pozeráte so svojou priateľkou o desiatej večer, očakávajte noc bez spánku. Poznám to z vlastnej skúsenosti.

Skrytá identita (2006)

Paráda. Film, pri ktorom je každý niekto iný, každý má nejakú svoju skrytú identitu. Z toho môže vzísť len jedno: neočakávateľný záver. A ten tu naozaj bol. No aj celý film je plný prekvapení a rôznych popretkávaní osudov hlavných hrdinov. Obsadenie bolo taktiež parádne, tak isto ako aj soundtrack. Keby tu bolo trošku viac humoru, tak by sa môj rebríček TOP10 musel triasť, no aj takto si to plné hodnotenie zaslúži.

Světová válka Z (2013)

No, čakal som, že to bude taký klasický zombie sci-fi akčný film. No a WWZ trošku prekvapil. Jednak sa mi ohromne páčila scéna, keď prišli na letisko v Kórei (vedcovo ukĺznutie), a jednak sa mi páčila tá tmavá hororová atmosféra. Brad Pitt bol fajn, zombie boli fajn. Akurát škoda, že vždy sa všetko stane presne vtedy, keď sa zjaví hlavný hrdina. A najmä to presné načasovanie na absolútne všetko. Takže v konečnom dôsledku World War Z je priemerný zombie sci-fi akčný film, ktorý v niektorých sférach podobné filmy prevyšuje, ale v iných zaostáva.

Kámoši až na dno lahve (2013)

Príbeh, ktorý by sa reálne mohol udiať aj v normálnom svete, nie len v tom filmovom. Len, bol maximálne nezáživný. Ako keby ja sa teraz týždeň budem natáčať čo robím a nakoniec to zostrihám do 90 minútového filmu. A ešte aj to zostrihanie mi prišlo hrozné. Scény boli príliš dlhé a hlavne nudné. Keby niet maličkej a zlatučkej Anny Kendrick alebo krásnej Olivie Wilde, nedalo by sa to dopozerať. Takto som to nejako dokázal zhltnúť, no s tým, že po dopozeraní som zdvihol ruky k nebesiam a zakričal "I did it!".

Miluji tě k sežrání (2005)

Začalo to ako hlúposť, pokračovala to tak isto a záver bol presne taký istý, ako začiatok. Nebyť Amy Smart a Anny Faris, asi by som nedal ani tú jednu hviezdičku. Ryan Reynolds v tomto filme podľa mňa ako herec jednoznačne pohorel. I keď sa tu občas dalo na pár scénach celkom dobre zasmiať, ostatné mi prišlo ako príliš prehnané a príliš americké. Veľmi slabé.

Iron Man 3 (2013)

I keď Downey nie je môj obľúbenec, postavu Iron Mana nemožno nemať rád. V treťom pokračovaní k tomu vystúpili ešte ďalšie herecké esá, ako napríklad Guy Pearce alebo vtipný terorista Ben Kingsley. Film bol dejovo veľmi pútavý, miestami vtipný, miestami dojemný, občas pekne spomenul Avengerov. Efekty boli na klasickej (perfektnej) úrovni, dĺžka bola ideálna. Človek by si povedal, že to bolo ideálne. No neviem, akosi sa mi nepáčil systém, keď Tony Stark má k dispozícii 419351534, alebo možno aj viac, oblekov Iron Mana. Keď sa pozrieme bližšie na toto číslo, vidíme v tom nezničiteľnosť. A to potom ani ohniváci nemajú šancu.