• Krátkometrážní

Velký Gatsby (2013)

Keď som prvýkrát videl trailer, tak ma Gatsby ktovieako nezaujal. O niečo neskôr som bol v kine, a videl som trailer po druhýkrát. Tentoraz sa mi páčil a kus viac a bol som zvedavý. A výsledok? Som veľmi milo prekvapený, film bol síce dlhý, ale po celý čas som sa nestihol nudiť. Tobey Maguire hral celkom príjemného rozprávača príbehu, Leonardo bol zas veľký frajer. Nevidel som verziu predtým, ani som nečítal knihu, čiže nemôžem hodnotiť na základe tohto, ale bez týchto znalostí sa z Gatsbyho stáva jeden z mojich obľúbencov.

Pulp Fiction: Historky z podsvětí (1994)

Dĺžka dve a pol hodiny, a do toho zopár príbehov. Niektoré dobré, niektoré podpriemerné. K tomu rozhovory ktoré sa ťahali tak neskutočne dlho.. A tá časová nesúrodosť, začiatok a koniec na seba naväzujú, pričom, medz nimi sa deje niečo iné, a človek nevie, či to bolo predtým, potom, alebo kedy. Pardon, ale do TOP20 sa mi tento film ani náhodou nehodí. Pridlhé.

Zkouška sirén (2012)

Celý film na môj vkus prebieha až príliš rýchlo. Nestihol som zaznamenať hlavnú myšlienku. Ale jedna hviezdička sa predsa len ujde: krásne vyjadrenie praktík demokratického systému. Ale teraz vážne: hviezdička za odvahu a srandu.

Poslední vládce větru (2010)

Každý, koho poznám a videl tento film, mi povedal pred mojim pozretím, že je to len strata času a nemám sa na to dívať. Ja ale nesúhlasím. Síce som nevidel celý seriál, len zopár častí, aj to nie celých, ale príbeh ma celkom zaujal, svet, v ktorom sa príbeh odohráva je tiež celkom zaujímavý. 4 rôzne národy, každý z nich ovláda práve jeden element. I keď na druhej strane, mohlo sa vo filme odohrať niečo viac. Občas som sa nudil. Ale inak pekné fantasy s dobrým koncom, ktorý otvára priestor pre pokračovanie.

Slimtime (2010)

Vôbec som tomu nerozumel. Prečo v celom videu nič nerozprávali? Aspoň by som vedel, o čom to je. Pamätám si len akéhosi chlapíka, ktorý sa potuluje nejakým zoštíhlovacím centrom, a jeho ženu, ktorá by zoštíhliť potrebovala. Ale pointu som veru nenašiel, ani na konci som absolútne nechápal prečo sa to skončilo tak, ako sa to skončilo. Jedna hviezdička za to, že som sa zasmial na vykreslení veľkých zadkov. Tie ma naozaj pobavili.

Kovbojové a vetřelci (2011)

Páči sa mi nápad, že konečne prídu mimozemšťania na Zem ešte pred tým ako máme všetky tie supermoderné stíhačky a rakety. Pištoľky kovbojov na mimozemšťanoch mnohokrát nezanechajú väčšiu škodu, tým pádom to naši hrdinovia majú ešte ťažšie. Vo filme boli skvelé efekty, mimozemšťania boli strašidelní. Jediné, čo sa mi moc nepáčilo, bola postava Harrisona Forda, počas celého filmu mal totiž stále jeden jediný nahnevaný výraz. Ale inak super, pre diváka, ktorý nepotrebuje až komplexne zamotaný príbeh s dokonalým vystúpením hercov, by som to určite odporúčil.

Sight (2012)

Parádna vízia budúcnosti. I keď dúfam, že takto neskončíme. Chlapík, pracujúci pre firmu, ktorá vyrába život vylepšujúce zrakové implantáty, ide na rande s obyčajnou ženou. Je super, že vidíme skrz jeho oči. Môžeme vidieť, že všetko je len nejaká hra alebo aplikácia. A úplne najviac sa mi páči scéna, keď prídu ku nemu domov. Prázdne steny, a pritom také plné. Naozaj som fascinovaný ako si autori dali záležať, aby to vyzeralo čo najrealistickejšie. Nuž, ja len dúfam, že ak raz niečo takéto na svete bude, tak nedopadneme ako tá milá slečna.

Boog and Elliot's Midnight Bun Run (2007)

Vtipné? Dajme tomu. Nudné? Občas. Chytľavé? Vôbec. Viackrátpozerateľné? Asi nie. Nie som veľký fanúšik Loveckej sezóny a po pozretí tohto videa som sa v tom len utvrdil. Človek si to raz pozrie, ale stačí. Neodporúčim nikomu, ale nikomu ani nebudem vyhovárať ak si to bude chcieť pozrieť. Taký slabší priemer, akurát na pozretie pred spaním, kedy už netreba nad ničím premýšľať.

Mortal Kombat: Legacy (2011) (seriál)

Prvá séria priniesla celkom pekné introduction ku viacerým postavám, zvlášť dvojčasť Scorpion vs. Sub-Zero sa mi hrozne ľúbila. Po pozretí traileru na 2. sériu som ostal očarený. Tá dvojka môže byť geniálna, snáď to vyjde. Už Mortal Kombat: Rebirth naznačil, že novodobý MK bude pecka. Režisér odviedol skvelú prácu, celé to vyzerá veľmi profesionálne, efekty sú taktiež na dobrej úrovni. Výkony hercov síce trošku pokuľhávajú, ale podľa mňa to na Mortal Kombate nie je ani zďaleka to najdôležitejšie.

Mortal Kombat: Rebirth (2010)

Sub-Zero, Jax, Scorpion, Sonya, Reptile a ďalší iní v tomto krátkom spote, čo viac si môže fanúšik Mortal Kombatu priať? No predsa pokračovanie, celovečerný film. Video ma poriadne navnadilo, škoda, že zatiaľ nič nevyšlo. Hrdinovia (dobrí aj zlí) z turnaja zabijakov z dvoch svetov boli vždy moji obľúbení. Pekne zobrazili Reptilea aj Baraku, bitka s Johnym Cageom sa mi tiež páčila, spomenutie Sub-Zera, môjho najväčšieho obľúbenca vo mne vyvolalo spomienky na detstvo, keď som proti bratovi hrával MK4 na počítači. Už som nemyslel, že ich ešte niekedy uvidím.