• Krátkometrážní

Telefonní budka (2002)

Fakt dobré. Nečakal som takú napínavú drámu, isto nie vo filme o chlapíkovi uväznenom v telefónnej búdke. Možno keby bol film dlhší, už by to bolo moc, ale prťavých 81 minút stačilo. Colin Farrell sa mi páčil vo filme In Bruges, a aj tu bol docela fajn. A tak isto aj Forest Whitaker, to jeho ľavé oko ju hrôzostrašné, ale do filmu sa hodiace, zároveň. Ešte sme tu mali aj dobrý záver, trošičku podobný ako v Ghost Ship. Len veľmi málo mi chýbalo k piatim hviezdičkám. Colin Farrell - Stu Shepard /:/ Kiefer Sutherland - the caller /:/ Forest Whitaker - Captain Ramey /:/ Radha Mitchell - Kelly /:/ Katie Holmes - Pam /:/ Richard T. Jones - Sergeant Cole /:/ Keith Nobbs - Adam /:/ Dell Yount - Pizza Guy /:/ James MacDonald - negotiator

Neřízená střela (2010)

Také super komediálne postavy, akými sú Bill Nighy a Martin Freeman, k tomu skvelá Emily Blunt a ešte sa pridá aj Rupert Grint, od toho som očakával celkom fajnú komédiu plnú toho najlepšieho anglického humoru. A ostalo to pri priemere, kde som sa zasmial iba občas. Na filmy Edgara Wrighta sa už len ťažko niečo dotiahne. Škoda škoda, rozhodne to mohlo byť riadne dobré, potenciál tu bol, len trošku doladiť prevedenie. Bill Nighy - Victor Maynard /:/ Emily Blunt - Rose /:/ Rupert Grint - Tony /:/ Rupert Everett - Ferguson /:/ Eileen Atkins - Louisa Maynard /:/ Martin Freeman - Hector Dixon /:/ Gregor Fisher - Mike /:/ Geoff Bell - Fabian /:/ Rory Kinnear - Gerry Bailey

Kravaťáci (2011) (seriál)

Do Suits sa človek veľmi ľahko dostane, prvé časti priam sršia humorom a dobrým a zaujímavým príbehom. Prakticky celä prvá séria je stále o tom istom, no diváka to baví a dostáva to, čo chce. Druhá séria sa točí okolo Daniela Hardmana a tretia okolo Darbyho a Hessington Oil. Ale to sa dalo iba čakať, seriál nemôže žať úspech z príbehu o ničom. A ako aj v Stargate SG-1, kde prišli série venujúce sa Oriom, aj tu to všetkému iba pridalo. Vďaka tomuto seriálu som sa naučil kopec nových slov, ako je subpoena alebo affidavit. Na Suits je ešte vtipné to, že dve najčastejšie vety zo seriálu sú "Can you give us a minute Mike/Donna/Luis?" a "Don't Harvey/Jessica/Donna me!". P.S. moja najobľúbenejšia postava je Donna. Gabriel Macht - Harvey Specter /:/ Patrick J. Adams - Mike Ross /:/ Rick Hoffman - Louis Litt /:/ Meghan Markle - Rachel Zane /:/ Sarah Rafferty - Donna Paulsen /:/ Gina Torres - Jessica Pearson /:/ Max Topplin - Harold Gunderson /:/ David Costabile - Daniel Hardman /:/ Vanessa Ray - Jenny Griffith /:/ Michelle Fairley - Ava Hessington /:/ Gary Cole - Cameron Dennis /:/ Tom Lipinski - Trevor /:/ Max Beesley - Stephen Huntley /:/ Abigail Spencer - Dana Scott /:/ Conleth Hill - Edward Darby /:/ Amanda Schull - Katrina Bennett /:/ Adam Godley - Nigel Nesbitt /:/ Eric Close - Travis Tanner /:/ Rachael Harris - Sheila Sazs /:/ Wendell Pierce - Robert Zane

Amélie z Montmartru (2001)

Takÿ film o ničom a zároveň o všetkom. O každodenných veciach, ktoré si nikto nevšíma, no keby tu nie sú, tak by si to všimol každý. Určite je to jeden z najzaujímavejších filmov, aké som kedy videl. Poskladané z mnoha malých príbehov, ktoré na seba väčšinu času nenadväzujú, ale na konci sa tak neuveriteľne spoja. A ešte aj tá Audrey Tautou má asi najčarovnejší úsmev na svete a ako Amélie bola perfektná. Nedivím sa, že je to 22. najobľúbenejší film. Audrey Tautou - Amélie Poulain /:/ Mathieu Kassovitz - Nino Quincampoix /:/ Rufus - Raphaël Poulain /:/ Serge Merlin - Raymond Dufayel /:/ Jamel Debbouze - Lucien /:/ Clotilde Mollet - Gina /:/ Claire Maurier - Madame Suzanne /:/ Isabelle Nanty - Georgette /:/ Dominique Pinon - Joseph /:/ Artus de Penguern - Hipolito /:/ Yolande Moreau - Madeleine Wallace /:/ Urbain Cancelier - Collignon

RocknRolla (2008)

Je tu ešte niekto, kto si myslí, že Snatch, Lock, Stock and Two Smoking Barrels a RocknRolla sú tri úplne rovnaké filmy, len s trošku inými hercami a trošku iným príbehom? Kopec postáv gangsterov, ešte väčší kopec zamotávok, a k tomu tá úžasná britská angličtina. Už tu chýba iba Jason Statham a rozdielov je o polovicu menej. Tento film je ale o trošičku iný, prišiel mi kus vyspelejší ako predošlé dva. Ale aj tak mi plynul hrozne pomaly, a v mnohých pasážach som pokukoval po hodinkách. Ale herecké obsadenie parádne, Idris Elba a Gerard Butler boli super, Thandie Newton naopak, Tom Wilkinson s jeho prízvukom bol boží, Mark Strong tiež docela fajn, no najlepší bol asi Karel Roden. Komu sa vo filme páčil, a páčil sa mu aj film, jednoznačne odporúčam pozrieť si seriál Wrong Mans. Gerard Butler - One Two /:/ Tom Wilkinson - Lenny /:/ Thandie Newton - Stella /:/ Mark Strong - Archy /:/ Idris Elba - Mumbles /:/ Tom Hardy - Handsome Bob /:/ Karel Roden - Uri /:/ Toby Kebbell - Johnny Quid /:/ Jeremy Piven - Roman /:/ Ludacris - Mickey /:/ Jimi Mistry - Councillor

Černobílý svět (2011)

Podobnÿ film 42 som si pozrel ani nie pred pol rokom, no ten ma bavil možno o miniatúrny kúsoček viac. Ale aj The Help jednoznačne patrí medzi tie lepšie filmy, a keby mám srdce, dal by som aj 5 hviezdičiek. Rasizmus ako téma nebude nikdy otrepanÿ, a keď budú filmy vždy s trošku inou tematikou, rád si ich pozriem. Človeku sa až pozastavuje rozum nad tým, aké to bolo v minulosti, najmä v USA. K dobrému príbehu pribudli aj dobré herecké výkony, vyzdvihol by som Emmu Stone, ktorú som dlhšiu dobu nevnímal, ale od Crazy, Stupid, Love ide len a len nahor. Emma Stone - Skeeter /:/ Viola Davis - Aibileen /:/ Bryce Dallas Howard - Hilly Holbrook /:/ Octavia Spencer - Minny Jackson /:/ Jessica Chastain - Celia Foote /:/ Ahna O'Reilly - Elizabeth Leefolt /:/ Allison Janney - Charlotte Phelan /:/ Anna Camp - Jolene French /:/ Chris Lowell - Stuart Whitworth

Spisovatelé (2012)

Komédia, pri ktorej som sa príliš veľakrát nezasmial, ale keď už, tak poriadne. Jennifer Connelly je asi najlepšia herečka čo sa týka nahadzovania smutných výrazov. No najlepším a najvtipnejším plusom celého filmu bola jednoznačne Kristen Bell. Príbeh bol príliš pekný a človek stále čakal kedy sa niečo dosere. Koniec bol predvídateľný tak hrozne moc, že som správne tipol asi aj farbu tanierov z ktorých jedli, ale bolo to pozerateľné. Aj zásluhou Lily Collins. Greg Kinnear - Bill /:/ Jennifer Connelly - Erica /:/ Lily Collins - Samantha /:/ Nat Wolff - Rusty /:/ Kristen Bell - Tricia /:/ Logan Lerman - Louis /:/ Liana Liberato - Kate

Gravitace (2013)

Niekdajší film TOP20 celého CSFD sa trochu prepadol. Keď ho dávali v kine, dal som prednosť filmu Rush, a urobil som dobre. Je pravdou, že keby Gravity vidím v kine a ešte k tomu aj 3D, je veľká pravdepodobnosť, že 5 hviezdičiek by na seba nenechalo dlho čakať, no nakoľko som film videl na svojom 15,6 palcovom notebooku, film mi prišiel obyčajný. I keď sa tam v podstate nič nestalo, na dĺžku 90 minút to bolo celkom prijateľné, a dokonca aj zaujímavé. Uznávam ako veľmi realisticky to všetko vyzeralo, no ako film o uväznenom človeku sa mi trochu viac páčilo 127 Hours. Sandra Bullock - Ryan Stone /:/ George Clooney - Matt Kowalski

Enderova hra (2013)

Už po traileri ma tento film celkom oslovil a bol som zvedavý čo sa z toho nakoniec vykľuje. Ak mám ale pravdu povedať, som mierne sklamanÿ. Čakal som trošku lepšie sci-fi s viac akčnými scénami, nie len výcvik detí na boj proti vesmírnym mravcom. Pre ľudí, ktorí váhajú s pozretím, mám lepšiu, akčnejšiu a vtipnejšiu alternatívu: Starship Troopers. No aspoň že Harrison Ford nemal v celom filme jeden nahnevanÿ výraz ako v Cowboys vs. Aliens. Tu ich mal asi tri. Asa Butterfield - Ender Wiggin /:/ Harrison Ford - Colonel Graff /:/ Hailee Steinfeld - Petra /:/ Abigail Breslin - Valentine Wiggin /:/ Ben Kingsley - Mazer Rackham /:/ Viola Davis - Major Gwen Anderson /:/ Aramis Knight - Bean /:/ Suraj Partha - Alai /:/ Moises Arias - Bonzo /:/ Khylin Rhambo - Dink /:/ Nonso Anozie - Sergeant Dap /:/ Conor Carroll - Bernard

Thor: Temný svět (2013)

Nakoľko Avengers patria medzi moje obľúbené filmy, a Tom Hiddlestone a jeho Loki asi každému medzi obľúbených záporákov, na Thora 2 som sa riadne tešil. A veru nesklamal. Síce mi to občas pripomínalo Star Wars: The Phantom Menace, no aj ten sa mi riadne páčil, takže super. Škoda, že viac času nedopriali Idrisovi Elbovi, naopak, Kat Dennings ho dostala asi aj zaňho (nie, že by som sa sťažoval). K tomu sa tu na pár sekúnd objavil aj Chris Evans ako Captain America, čo bola asi najvtipnejšia scéna celého filmu (a to na vtipoch rozhodne nešetrili).Ak Marvel dodrží svoje slovo, že každý rok uvedie do kín minimálne 2 komixové filmy, bude to krásny život. Chris Hemsworth - Thor /:/ Natalie Portman - Jane Foster /:/ Tom Hiddleston - Loki /:/ Anthony Hopkins - Odin /:/ Christopher Eccleston - Malekith /:/ Jaimie Alexander - Sif /:/ Zachary Levi - Fandral /:/ Ray Stevenson - Volstagg /:/ Tadanobu Asano - Hogun /:/ Idris Elba - Heimdall /:/ Rene Russo - Frigga /:/ Adewale Akinnuoye-Agbaje - Algrim / Kurse /:/ Kat Dennings - Darcy Lewis /:/ Stellan Skarsgård - Erik Selvig /:/ Jonathan Howard - Ian