Jméno růže (2019) (seriál)

Vôbec neviem čo si o tom myslieť. Vlastne som v šoku z toho, ako je možné geniálne dielo sprzniť a urobiť z neho takýto paškvil. Celý príbeh sa utápal v zbytočnosti konania okolo postáv a tiež hodnú chvíľu trvalo, kým si človek na tú záplavu mien zvykol (a to som čítal knihu). Tiež milostná linka okolo tých mladých nebola bohviečo. No najviac vadilo to, že narozdiel od geniálneho predchodcu, tu nebola skoro žiadna atmosféra. Celkovo veľké sklamanie. Veľmi slabý priemer. Hlavne za výpravu a hercov. 50/100

Neviditelný (2020)

K herečke Elisabeth Moss mám taký zvláštny vzťah. Občas mi lezie na nervy, občas sa to dá ustáť, ako napríklad v Príbehu služobníčky. No v tomto prípade, aj keď tu opäť hrá niečo na spôsob ženy trpiteľky, mi to nesadlo. Príbeh mal potenciál, no tých niekoľko divností to celé zabilo. Hlavne v závere. Na druhú stranu natočené to bolo pekne a nenudilo. Lepší priemer. 65/100

Eureka (1983)

Uznávam, dejová linka nebola poskladaná jednoducho, no na druhú stranu ale práve o to tu išlo. Tiež sa mi páčilo, že tu hrali niektorí moji obľúbení herci a v takto mladom vydaní.... zaujímavé. Na druhú stranu škoda, že príbeh sám o sebe ma moc neoslovil - je to taký kráľ Midas skrížený s Kmotrom, ktorý miestami trochu nudil. Ten záver sa mi tiež zdalo, ako keby niečo dôležité len tak vyšumelo do prázdna. Remeselná stránka je ale bravúrna. Slušný nadpriemer. 80/100

Pod vlivem úplňku (1987)

Dejová linka ma vôbec neoslovila. Taká až príliš banálna a nudná povedačka o tom, ako hlúpy Honza k Cher prišiel a zároveň bratovi ukázal dlhý nos. Nie je tu nič, čo by po dramatickej stránke film trocha osvetlilo, alebo aspoň spôsobilo, že si ho bude človek pamätať viac ako len dve hodiny po pozretí. Jediné také výraznejšie je hudba. Veľmi slabý priemer. 50/100

Pod vodou (2020)

Celý film sa zlial do jednej masy pokusov o zbesilú záchranu. Niektoré momenty sa po atmosferickej stránke síce vydarili, no boli to len také krátkodobé momenty, zväčša keď bol na scéne bubák. Len škoda, že to bolo vždy utopené v tme. Po obsahovej stránke tu skrátka nebolo nič, čo by aspoň trocha pomohlo pútavosti. A záver taký armagedonovský, ani tu autori moc nepopremýšľali. Slabší priemer. 55/100

V zajetí kouzel (2015) (seriál)

Krásna ukážka toho, ako sa dá niečo ľahko pokaziť. Prvá séria ešte celkom ušla - zaujímavé vytvorenie čarodejníckeho sveta i so všetkými tými pravidlami a tajomstvami Filorie. No ďalšie série začali tieto solídne základy čím ďalej tým viac narúšať, až sa z toho stal paškvil pre nevybúrených pubertiakov. Len sem-tam náznak svetla, napríklad tá časť kde zostarli a prežili celý život. Podpriemer. 40/100

Time Share (2018)

Jedna hviezda za presvedčivý výkon predstaviteľa hlavnej postavy. Ale to je asi tak všetko. To čo bolo? Čo za čudnosť bez deja a bez pointy? Človek čaká, že sa niečo dozvie, no a dozvie sa akurát to, že sa nič nedozvie a že príbeh, ak tu nejaký je, nestojí ani za mrknutie mihalnicou. Celý čas tu hlavná postava iba nespokojne hundre, sem-tam nejaká nehoda, no ale vzťah príčina-následok tu nie je ani v jednej scéne rozobraný. Divák dostane len akúsi zmes banálnych jednotlivých scén, ktoré sú už len samy o sebe nudné, nieto ešte ako celok, ktorý nemá žiaden zmysel. Úplne zbytočný film. A horor? To čo kto popil? Frndžalicu? Odpadová záležitosť, strata času. 20/100

Potvora (2017)

Žena v úlohe potvory či vampa. Dosť častý prípad inak. Ženy totiž dokážu využívať toho, že sú ženy a že chlapi pri nich ani často nevedia ako sa volajú, nieto ešte, že by mali reálne zhodnotiť situáciu. No funguje to iba v prípade slabocha, tak ako bol ten chalan, nečudo, že nakoniec ostanú iba oči pre plač. Ja by som tú ženskú obrazne povedané kopol do riti už keď vešala ten nechutný obraz na stenu. A aký z toho plynie záver? Keď nerozmýšľaš, dostaneš to, čo ti patrí... Často je životne dôležité povedať ľuďom NIE. Ach tá láska, niekedy z nej ľudia vážne osprostejú. Jasná plná paľba.

Pod palbou (1983)

Tak ten rambovsko-armagedonský plagátový obrázok k filmu je naozaj iba taká ilúzia. Nieže by sa tam nestrieľalo, pričom ani o akciu núdza nebola, no pre mňa takéto prevratovo-novinársko-publicistické-intrigánske-prezidentské-špiónske-politické žvásty nie sú. Od totálnej nudy a zúfalého búchania hlavy o stôl ma zachránila iba výborná technická stránka filmu a bezchybné herecké duo Hackman-Nolte. Veľmi slabý priemer. 50/100

Dospívání po americku (1993)

Inšpiratívne životné príbehy s podobnou dejovou schémou mám veľmi rád, takže v tomto smere som bol nadšený. Aj herci boli super, Niro si tu strihol riadneho slizáka, aj keď záporák, no svojim spôsobom potiahol celý film. V niektorých momentoch to síce strácalo na dramatickej sile a občas skĺzavalo do zbytočných šedivých odbočiek, no celkovo veľká spokojnosť. Dôležité je ísť si za svojim a vydržať. A človek má šancu vyhrabať sa aj zo žumpy. Všetko je v našich rukách a najmä v hlave. Slušný nadpriemer. 80/100