Abraham Lincoln: Lovec upírů (2012)

Docela chápu, že dobrých scénářů je jako šafránu a tak producenti sázení na moment překvapení a občas se vytasí i třeba s tím že prezident Spojených Států Amerických kosil upíry. Tady by měli přestat komentář číst všichni ti, kteří mají IQ vyšší než 120. ............... Přestože se jedná o pitominu, kterou ani nelze brát vážně. Chvílemi se film snaží působit seriózním dojmem. Závěrečná vlaková scéna se povedla a obsahuje i nezbytné překvapení. Celé bych to shrnul nejlépe asi tím, že kdo neviděl, o moc nepřišel.

Absolution (2015)

Mírný, ale opravdu jen mírný nárůst kvality v nejnovějším filmu amerického Petra Novotného. Seagal si zaslouží respekt už jen za to že nám nabízí "kvalitní" zábavu více než 25 let. 30%

Absolutní moc (1997)

Zatím pokud mohu srovnávat s úrovní jiných Clintových filmů, tak se mi Absolutní moc líbila o chloupek méně než Pravda zabíjí anebo Vesmírní kovbojové. Přestože je nepravděpodobné že by se něco takového stalo prezidentovi Spojených států, film má zpočátku slušné tempo a prvotřídní herecké osazenstvo (za všechny bych jmenoval skvělého Eda Harrise). Gene Hackman tentokráte notně umírněný oproti Nesmiřitelným. 60%

Absolvent (1967)

Jen těžko lze uvěřit, že Absolvent je první rolí Dustina Hoffmana. Dustin zde totiž brilantně zvládá přerod nezkušeného mladíčka v životem a morálně zkaženého muže, který se teší náklonosti žen. Film začíná velmi nenápadně zato jeho finiš je přímo zběsile zničující. Film mě dostal a trošku se stydím, že mě tento skvost takovou dobu míjel:(

Accident Man (2018)

Scott Adkins je sympatický srdcař, kterému je třeba přiznat zásluhy za to, že dokázal s pomocí svých kumpánů, že John Wick nemusí být po roce 2000 tak moc osamělý úkaz na poli béčkového akčního filmu. 70%

Action Jackson (1988)

Kluci si po Predátorovi, řekli že ještě se jim nechce končit aneb jak Joela Silvera napadlo, že by mohl zkusit vyrobit akční hvězdu z Carla Weatherse. Jenže ať už si inteligentní divák o Arnoldovi nebo Sylvesterovi myslí cokoliv, tihle dva mají charisma. Bohužel Carl ho nemá natolik, aby dokázal utáhnout sólovku. 40%

Adaptace (2002)

Vysvětlete mi někdo 2 věci. Proč je u Adaptace napsáno že se jedná o komedii a proč má stejné hodnocení jako originálně skvělý a trhlý V kůži Johna Malkoviche? Adaptace je natáhlé místy nudné NIC, které se rozlilo po několika listech scénáře Charlieho Kaufmana, když už něvěděl kudy kam. Ten film je prakticky o něm. Samozřejmě najdou se ve filmu i zajímavé momenty, ale rozhodně všem doporučuju předchozí počin Spike Jonze. 75%

Ad Astra (2019)

Vesmírná Oddysea, Sunshine nebo Interstellar se sice nekonají, ale Brad Pitt svým pobytem ve vesmíru rozhodně nezklame. James Gray natočil zajímavé dobrodružné scífko, které na první pohled vypadá velmi skromně, ale při bližším ohledání jsou jeho předností právě dokonalá atmosféra vesmíru a důraz na hlavní postavu. 70%