Jeden život (2023)

Nudně a spíše televizně natočený snímek o velmi důležité události. Dávat tomuto uchcanému filmu vysoké hodnocení jen proto, že se zde zachraňují životy dětí? Jistě chápu, pokud tohle někdo udělá, ale mě Jeden život po většinu stopáže nebavil. Ani Sir Anthony Hopkins na tom nedokázal nic změnit. 50%

Ricky Stanicky (2024)

Jméno Farrelly znamená pro komediální žánr hlavně nosný nápad, který stojí za to rozvíjet. Tentokráte se Peter Farrelly zaměřil na fenomén, který všichni známe z mládí, kdy náš kamarád měl strejdu, který byl ve válce, měl největší auto, lítal letadlem a kdoví co ještě všechno. Ricky Stanicky je vlastně takovým strejdou, který si žije hodně zajímavým stylem života, kdyby ovšem existoval.... Jednoho dne začne. Výkon Johna Ceny je přesně to co pozvedává tuto jinak průměrnou komedii, která dosti mrhá svůj potenciál. Efron tady hraje spíše nudného kravaťáka, o jeho zrzavém kamarádovi se raději ani nezmiňuju. Skvělou volbou je samozřejmě jako vždy skvělý William H. Macy. Takže tři pozitiva: Nápad, Cena, Macy = 3 hvězdy. 60%

Anatomie pádu (2023)

Miluju soudní dramata a tady jsem si vyloženě přišel na své. Minimálně hodinu v soudní síni totiž strávíme. Výkon obhájce a žalobce je skvostný. Sandra Hüller je typickým německým studeným čumákem, ale vzhledem k typu postavy, jednoznačně výborná volba. Čím méně si o filmu budete zjišťovat, tím lépe. 90% PS: Dle mého soudu nejzajímavější letošní kandidát na Oscara.

S tebou nikdy (2023)

Samozřejmě že se nejedná o nic převratného, ale hercům to moc sluší a občas vykoukne i nějaká povedenější scénka. Zkrátka takový ten film, u kterého se vyloženě nechlámete, ale celou dobu máte úsměv na tváři a těm dvěma vyloženě přejete, aby jim to vyšlo. 70%

Forrest Gump (1994)

Druhá polovina 20. století očima Forresta Gumpa podpořená jedním z nejnabušenějších soundtracků všech dob. 100%

Jedeme na teambuilding (2023)

Jsem s tím úplně v pohodě. Bylo to sice hrozně blbé a přepálené, ale zábava se dostavila. Co více si od podobného přát už opravdu nevím. Ano, zarytí intelektuálové budou kroutit hlavou, ošívat se v křesle a nesměle koukat po tlačítku power na ovladači. Kotek si to hrozně užívá a Ferro se pro mě stává tuzemským Zachem Galifianakisem. 60%

Fenomén (1996)

Travolta v půlce 90. let prožíval své herecké vzkříšení. Velmi citlivě podaná romantika s velkou dávkou nadpřirozena. Kyra Sedgwick na mě působí jako jasná náhrada za Julii Roberts. Jinak se jedná o velmi milý snímek, na který se trošku po hříchu zapomíná. 75%

Marvels (2023) odpad!

Začal bych dobrýma zprávama: pouze jedna potitulková scéna, je to krátké (pocitově nekonečné) a třetí díl nevznikne. Tím jsem dobré zprávy vyčerpal. Jak je možné že jsem dal odpad? Vedle Marvels je i Třetí díl Antmana kvalitní film. Druhý Thor je veledílem a Čtvrtý Thor je zábava se skvělým záporákem. Proč tohle píšu? Protože Marvels jsou neskutečná sračka, kterou snad producenti nebo Kevin Feige nemohli na zkušebních projekcích vidět. Koho proboha napadlo tohle poslat do kin? Proč to nezničili podobně jako Warneři nedávno Catwoman? Naštěstí si teďka dá Marvel na chvíli klid, protože vyrábět filmy kde jsou pouze nezajímavé postavy (komukoliv chybí charisma), je to poslední co potřebuje. PS: Ve filmu podle mě neexistuje ani jeden záběr, který by neobsahoval digitální trik. K něčemu takovému co se navíc celé odehrává ve vesmíru se hodně těžko hledá nějaký pozitivní vztah.

Maestro (2023)

Když filmu chybí konflikt, je to často nuda. U životopisů to bývá často zásadní věc. Bradley Cooper jinak svou úlohu zvládnul, ale v mých očích měl obří kus štěstí že si k ruce vzal opět skvělou Carey Mulligan. K produkci asi tolik, že je to vlastně typický roztahaný Netflix. První polovina je k uzoufání, v té druhé se už konečně něco začne dít. 40% s odřenýma ušima.

Americká fikce (2023)

Jeffreyho Wrighta jsem měl vždy moc rád a tady opět ukázal že na svých bedrech dokáže v pohodě odtáhnout celý film. Určitě bych se k Americké fikci nikdy nedostal, kdyby nebyla nominovaná na Oscara. Tedy položku Afroamerický zástupce považujme tímto za obsazenou. Závěr mě přišel hodně Kaufmanovský. 65%