U Zlaté rukavice (2019)

Odporný film! ...ale úžasně natočený. Ať mi někdo nevykládá, že tady hráli herci. Tohle byly reálné postavy. 70%

Atlas ptáků (2021)

Atlas ptáků by si měla většina z vás pustit určitě kvůli skvělému a trošku netradičně hrajícímu Donutilovi, který zase jednou dostal parádní roličku, ve které se našel. Tihle záporáci mu jdou skvěle. Jen ty ptáky jsem moc nepochopil. 60%

Dům u hřbitova (1981) odpad!

Děs běs, absence jakékoliv logiky. Tady nemůžu pochválit zkrátka vůbec nic. Doktor Freudstein se pro mě tímto stal nejvtipnějším monstrem filmové historie. Mě tyhle italské podivnosti zkrátka nic neříkají. Ve své době puberty jsem je neviděl, takže k nim nemám žádný vztah. 0%

Jaromír Jágr (1997)

Medailon v té době velmi naivního Jardy Jágra, který je dnes spíše zajímavostí. On i Dominik Hašek nás proslavili ve světě zřejmě nejvíce. V 90. letech se tihle dva předháněli v tom, kdo je lepší. Dokument se ovšem zaměřuje na Jardu. Je to takové milé až nevinné. Kdyby tehdy Jarda tak tušil, že bude hrát i těsně před padesátkou :) Recept na dlouhověkost? Kliky a tisíce dřepů. 75%

Třináct životů Dukly (2011)

Dokument o jednom klubu, kde základem byly věci jako trénink, dřina, vztahy, maximální zažranost. Dukla Jihlava byl svého času pojem díky kterému Československo slavilo v 70. letech úspěchy na MS. Když člověk sleduje výpovědi těch nejpovolanějších jakými byli bratři Holíkové, Augusta, Suchý nebo trenér Neveselý, jde z toho až mráz po zádech. Tyhle časy jsou bohužel dnes dávno pryč. Klub na to už není tak dobře, ale dokument jako vzpomínky na dobu, kdy Československý hokej byl světový pojem, se určitě povedl. Škoda jen že není delší. 90%

Paroží (2021)

Takový ten typicky průměrný horor, který občas vyděsí, není úplně špatný, ale není moc důvodů jej vidět někdy znovu. Z prvních trailerů jsem se docela těšil, škoda že to nedopadlo lépe. Ta indiánská legenda je docela zajímavá. Možná tomu chyběli lepší herci. Možná Scott Cooper narazil zkrátka na své limity. 60%

ARQ (2016)

Přesně kvůli podobným záležitostem jsem nikdy netoužil mít doma Netflix. Je to televizní, laciné a prakticky jsem to nepochopil. Ústřední duo bych rozhodně neoznačil za herce. Kdo má chuť na Hromnicovou tématiku, ať se raději porozhlédne jinde. 20%

První velká vlaková loupež (1978)

Connery byl zkrátka pořádně charismatický štramák. O tom žádná. Tady si pro změnu umanul, že z jedoucího vlaku ukradne zlaté cihly. Některé části plánu jsou vyloženě geniální. 75%

V obležení (2021)

Jeden z novodobých mistrů akčního řemesla Joe Carnahan i nadále drží zásadu, že po lepším snímku (Boss Level) následuje malinko slabší kousek. Akční prostředí tentokráte nacházíme na policejní stanici v Nevadě, kam se za každou cenu snaží dostat dva mazaní kriminálníci, kterým byste dobré úmysly vskutku nehádali. Když na stejnou stanici zavítá jeden pošahaný nájemný vrah je o zábavnou zápletku postaráno. Butler zase jednou dává vzpomenout, na své lepší časy. Oproti tomu Frank Grillo působí hodně nenápadným dojmem. Má to švih, má to zápletku, má to zajímavé postavy. Více z tématu zřejmě vytřískat ani nešlo. 60%

Nenasytná Tiffany (2015)

Andy Fehu musí být talent jako hrom. Po většinu stopáže si vystačí jen s hlavním hrdinou, který je špinavý, nechutný, chlastající polovágus, přesvědčivě hrající Leoš Noha. Na první hororové okamžiky se čeká poměrně dlouho, ale natočeny jsou skvěle. Poté sice sledujeme spíše sociální žánr než horor, ale to vůbec nevadí. Tiffany musím označit za povedený kousek. Je natočená až neuvěřitelně lehkou rukou. 60%