Něžný bar (2021)

Takový ten film, ve kterém vlastně není vůbec nic špatně. Jenže v něm taky nic extra, aby jej člověk dokázal více ocenit. Zkrátka takových pohodových filmů vznikají každý rok mraky. George Clooney si evidentně zavzpomínal na své dětství a dospívání. Zřejmě měl nějakého moc fajn strýčka. Ben Affleck vskutku trousí sympatické moudra.... 60%

Rytíři spravedlnosti (2020)

Čekal jsem jednoduchou cestu za pomstou a nakonec na mě vybaflo spíše rodinné drama. Mads Mikkelsen tentokráte hraje trošku jinou postavu, jak je ostatně u něho v dánských produkcích zvykem. Nejlepší dánský film všech dob to tentokráte není, ale velmi dobrý zcela určitě. 75%

Karel (2020)

Měl jsem Karla Gotta rád, mám rád všechny Čechy, kteří nás proslavili v zahraničí. Mám rád lidi co něco skutečně dokázali. Stejného respektu jako Karel Gott se u mě může pyšnit snad jen Jarda Jágr a pak už bych musel hodně přemýšlet. Či-li Karel byl velikán, takový velikán v jehož přítomnosti se museli cítit všichni více než dobře. Pokládám ho za člověka, který vědomě nikomu neubližoval, což ovšem neznamená že ve svém životě neměl nepřátele, ale vzhledem k tomu jak veliký byl, jich mnoho neměl. Karel nikomu nevadil, lidé jej mají stále rádi, je oblíbený.... dokument? Co k němu dodat, mohlo to být určitě lepší. S blížícím se nevyhnutelným závěrem začíná chytat za srdíčko, i mě se na konci vehnaly do očí trošku slzy, když jsem si uvědomil, že někdo takhle veliký odešel. Že už nebude. Už ho nemáme. Naše Republika najednou ztratila osobnost, kterou jsme se mohli chlubit. Gott byl náš! Nevím jestli si tohle lidé u nás uvědomují, ale tyhle skutečné osobnosti je velmi těžké nahradit. Karle odpočívej tedy v pokoji. 65%

Žár těla (1981)

Film skvěle vystihuje titul "Základní instinkt pro 80. léta." Netušil jsem jak blízko pravdě tohle tvrzení je. William Hurt se nechá pobláznit Kathleen Turner, aby se jeho život obrátil vzhůru nohama. Nakonec se mu smyčka kolem krku začíná s blížícím se koncem utahovat čím dál víc a on chudák nebude vědět jak z toho ven. Příliš jsem nečekal, o to více jsem si pošmáknul. 80%

Pásky z Nagana (2018)

...Kanadské trauma se nějakou dobu jmenovalo Česká republika. Z Haška byli nemocní. Na naše hráče hákliví. 90%

Nagano 1998 - hokejový turnaj století (1998)

Hokej na konci 90. let jsme uměli na podtrženou jedničku. S nepřekonatelným Hašanem v bráně jsme napsali ve své době nejkrásnější možnou hokejovou pohádku. Samozřejmě pro nás.  "Přepište dějiny!" 100%

Začalo to jedné žhavé noci (2001)

Líbilo se mi neustálé prolínálí děje, kdy nám jej vlastně vyprávějí 3 postavy a každá vidí různé situace malinko jinak. Liv Tyler byla v té době samozřejmě považovaná za mimořádně kočkoidní fenu. Se mnou to sice nikdy moc nehlo, ale druhým rozumím. Michael Douglas tentokráte spíše v menší roličce. 60%

Benedetta (2021)

Na Benedettu jsem se poctivě nachystal svědomitým projetím filmografie holandského řezníka od roku 85, kdy natočil Maso a krev. Pokud by Benedetta měla být jeho posledním filmem, tak by to bylo více než symbolické, protože v morovém středověku to prakticky začlo a teď se i uzavřelo. Benedetta nese všechny charakteristické rysy mistrovy tvorby. Vyprávění je poutavé, erotično více než přítomné a samozřejmě rovnou takové, aby se o něm chvilku mluvilo a hned tak nezapomnělo a krev projistotu nesmí chybět taky. Neodhalil jsem úplně recept jak Verhoeven točí filmy, ale jeho kouzlem bude určitě velká dávka upřímnosti a "opravdovosti" scén. Co má být hnusné, je hnusné. Co má být krásné je krásné. Benedetta by mohla být víceméně povedenou rozlučkou. Proč by ne? 65%

Skvělí chlapi (2000)

Skvělí chlapi nutně neznamenají skvělý film. Tyhle typy filmů nejsou pro mě. Herecky je vše samozřejmě v pořádku, ale nikdy mě nezajímalo co dělají spisovatelé než vydají svou další knihu. Jedinou vyjímku tvoří Francois Merlin. 50%

Venom 2: Carnage přichází (2021)

Půjdu trošku proti proudu, ale mě se druhý díl líbil více než Jednička. Přichází Harrelson, velmi zajímavá postava. Záporák je daleko silnější než Venom. Samozřejmě přijít s něčím novým v komiksovém žánru by se rovnalo zázraku, ale u Venoma divák tak nějak očekávání nemá a velkým, alespoň pro mě plusem zůstává krátká stopáž. Než nějaké zbytečné odbočky a natahování scén, takhle je to občas fajn. Existují ambicióznější kousky, tady alespoň Hardy sype solidní hlášky. Film mě lezl prvních 20 minut krkem, ale ustál jsem to. 60%