Duchové Marsu (2001)

Konanie postáv absolútne "odveci", slabé akčné scény, vizuálne nezaujímavé prostredie a celá tá pochybná záležitosť o nejakých duchoch tvoria gro tohoto slabučkého akože hororu.

Carnivale (2003) (seriál)

Po odvysielaní prvej série môžem konštatovať, že Carnivale ponúka naozaj poriadnu dávku mystického napätia. Každá postava kočovného cirkusu má stanovené svoje miesto v deji, niektorá výrazné, niektorá menej a niekto je len do počtu. Nadprirodzené schopnosti hlavných hrdinov sa prejavujú čoraz intenzívnejšie, ale nie je jednoduché určiť kto je ten "dobrý" a kto "zlý" a či nie je niečo uprostred. Posledných 15 minút záverečnej časti prvej série vystrelilo dej do stratosféy a nám zostáva už len čakať na pokračovanie.

Únosci (2000)

Prekombinovaný a tým pádom neprehľadný dej a nepresvedčivá Juliette Lewis sú negatíva tohto filmu. Benicio a hlavne Ryan v netradičný rolách bezcharakterných únoscov sú výrazné pozitíva. Celkovo je to však len slabý priemer.

Takoví normální zabijáci (1994)

Sklamanie. To je to čo som pociťoval po zhliadnutí tohto filmu a ľutoval som čas, ktorý som strávil jeho pozeraním v tak neľudský čas (pred odovzdávaním Oscarov). Satiru som v tom nenašiel, posolstvo som v tom nenašiel, ani zábavu som nenašiel. Nenašiel som nič okrem toho sklamania.

Žádné boží zprávy (2001)

1) Určite to nie je komédia, na to je vo filme málo humoru. 2) Určite to nie je ani thriller, chýba viac napätia. 3) Nápad z výrazným vizuálnym odlíšením Neba a Pekla (ČB v farba) je dobrý, ale vizuálne málo prížažlivý. 4) Nemohúcnosť agentov Neba a Pekla živí pochybnosti, či sú naozaj tí najlepší na odvrátenie hroziacej vojny nadpozemských mocností. 5) Samotný Šéf pekelnej exekutívy (áno reč je o Satanovi) je neschopný až hrôza a jeho nebeskom proťajšku ani nehovoriac. 6) Mohol to byť dobrý film, potenciál na to má, bohužiaľ zostáva nevyužitý.

Spawn (1997)

Ako je dobrý soundtrack (Happy Walters nemôže sklamať), tak úbohý je film. A filmový Pán Temnôt Satan Himself, je asi najúbohejší a nejmenej desivý vo filmovej histórii.

Blázinec pondělní noci (2002) (TV film)

Prekvapujúco dobrý civilný film a vzniku, vzostupe a vrchole televíznych športových prenosov. Na čele pionierov televízneho športu v roli komentátora stojí charizmatický Howard Cosell v podaní úžasného Johna Torturra.

Třináct rozhovorů o tomtéž (2001)

Nerátal som, či tých rozhovorov bolo naozaj 13, dosť mi dalo zabrať už samotné sledovanie navzájom prepojených, avšak časovo rozhádzaných príbehov a ich do jedného nešastných aktérov.

Kontakt (1997)

Sci-fi netradične takmer bez mimozemšanov, ktoré si nebuduje atmosféru na laseroch, raketách a teleportoch, ale na neznámom tajomne z vesmíru a udskou snahou pochopiť ho. Po pravde som však bol mierne sklamaný samotnou "cestou" a jej výsledkom, predsa len sme mohli zostať na Zemi.

Belphegor: Fantom Louvru (2001)

Správanie sa postáv bolo v niektorých momentoch povážlivé, efekty nie príliš vydarené, a atmosféra sa nedá budovať len na záberoch vychádzajúceho (či zapadajúceho?) slnka a lietajúcom plášti znázorňujúcho fantóma, či čo to má byť.