Americká krása (1999)

Okrem výbornej sondy do mysle a duše americkej spoločnosti, bezchybných hereckých výkonov, skvostnej réžie aj hudby, mi film poskytol najúžasnejšiu scénu fascinácie človeka. Lester a jeho vízia Angely v školskej telocvični je jednoducho excelentná.

Adéla ještě nevečeřela (1978)

Na tomto filme je dokonalé všetko. Od úvodných titulkov kombinujúcich orchestrálnu hudbu s honkytonky, cez "dokonalé" splynutie Nicka Cartera s domorodým ľudom, exkurziou po pamätihodnostiach Prahy, batmanovskou výbavou už spomenutého detektíva, "babočka generál", vynálezom "přítele Edisona" až po väzenské finále. Každá minúta je nabitá neuveriteľnou imagináciou prevedenou do čistej zábavy. Nick Carter rulez, James Bond sucks.

Princ Egyptský (1998)

Bezchybná animácia, príjemná hudba, historický námet, a nie je to od Disneyho. To sú fakty, ktoré ma nachli pri sledovaní. Znázornenie vyvraždenia novorodeniat pomocou nástenných malieb je bezkonkurenčne najemotívnejšou animovanou scénou.

Ztracený svět: Jurský park (1997)

Vyslovene hlúpe jednanie postáv, ťažko uveriteľná myšlienka dokonale utajeného "voľného výbehu", profesionálni lovci dinosaurov, velociraptor zneškodnený dieťaťom a štvrť-godzilla v podaní T-Rexa v meste. Z takého sajrajtu dobrý guláš neuvaríte a JP2 je toho dôkaz.

Den nezávislosti (1996)

Áno, áno, viem že by som pri pozeraní tohto filmu nemal príliš rozmýšľať, ale, preboha, toto?! Pátos, klišé, vlastenectvo dohnané za hranicu únosnosti, hrdinský prezident, hrdinský ochlasta, hrdinsk pilot aj vedec, proste všetci amíci sú hrdinovia. A toto im má zožrať? Nie a nie, stokrát nie. Z hollywoodskych "veľkofilmov" je horšia už len Godzilla, Armageddon a Pearl Harbor. Emmerich a Bay, hanba vám!

Jurský park (1993)

Mal som rád už Cestu do praveku a ani Jurský park ma nesklamal. Pridal celú kopu príjmného vizuálneho balastu, jednoduchú dejovú líniu, hlavne si však ponechal dobrodružnú povahu a veľa, veľa prerastených jašteričiek. A to je dobre.

Moucha (1986)

Vyčítať Cronnenbergovým filmom úchylnosť je ako mať sex bez orgazmu. Síce je to dobré, ale niečo tomu chýba. Mucha vám však orgazmus neodoprie.

Jako kočky a psi (2001)

Mačky ako úkladní zabijáci snažici sa ovládnuť svet, psi ako neohrození ochrancovia ľudských pánov a Jeff Goldblum ako roztržitý vedec sa nás snažia zabaviť. Podstatne lepšie to však ide kresleným Psom Agentom na Fox Kids.

Dravci (1999)

Veľmi expresívne podaný pohľad na tému kanibalismu prináša mrazivé momenty, strieda ich čiernohumornými chíľkami a zábermi krásnej prírody (slovenskej :-). Celé je to však výrazne úchylné a delirické, slabšie povahy padnú k zemi.

Do naha! (1997)

Viac trpké, ako vtipné, ale o to pravdivejšie. Anglický humor je môjmu srdcu blízky a preto nie menej ako štyri hviezdčky. Hlavne za "tanečnú" scénu na pracáku.