Terminátor 2: Den zúčtování (1991)

Čo povedať, aby to nebola len zbytočná vata? Že je to jeden z najlepších akčných sci-fi filmov? Že je plný kultových scén? Že priniesol efekty na dovtedy nevídanej úrovni? Že to bol vo svojej dobe najdrahší film, s nákladmi cez 100 mil. USD? Nie je to vetko zbytočné? Každý tento film pozná a miluje a žiadne slová to nikdy nezmenia. KULT.

Policajt ze školky (1990)

Pri výchove svojho syna sa asi nechám inšpirovať Arnoldovým príkladom. Takže píšťalka do ruky a Nástup!!! Zábava za 2 1/2*.

Komando (1985)

Pri Arnoldových filmoch sa nikdy neoplatilo rozmýšlať a platí to aj o Komande. Tak nemyslite a nechajte sa unášať vlnou zábavnej a akejkoľvek logiky zbavenej brutality. Klasiku pirátskych VHS buď milujete alebo zavrhnete.

Ničitel Conan (1984)

Mystická atmosféra prvého Conana zmizla, zostal len "barbarský" Arnoldov výkon.

Král džungle (1997)

Nenáročná komédia, bez zbytočnch skrytých posolstiev a morálnych ponaučení, s veľmi zábavnými zásahmi rozprávača priamo do deja. Pobaví.

Kull dobyvatel (1997)

Slabá imitácia Conana, nepresvedčiví Kevin Sorbo a Tia Carrere a to je všetko.

Běžící muž (1987)

Naozaj hlúposť, ktorá kruto ničí literárnu predlohu, ale v dobe pirátskych VHS na prelome 80-90 rokov to bola klasika. Teraz však už nie je dôvod trápiť sa pozeraním tohto kúsku.

Super Mario Bros. (1993)

Prerobiť konzolovú hru bez deja na film si vyžaduje riadnu dávku odvahy. Tvorcovia SMB odvahu mali a mali aj dosť uletenú fantáziu, chýbali im však dobré nápady. A preto sa nečudujme, že SMB nie je dobrý film.

Kostka (1997)

Pre mňa jednoznačne filmové prekvapenie roku, ktoré ma vrazilo do sedadla a nepustilo skôr ako po záverečných titulkoch. Naozaj nemám čo vytknúť; pasce krásne vražedné, postavy správne vystrašené a koniec patrične neočakávaný. Takto ma dokázal až po rokoch dostať The Ring.

Kostka 2 - Hyperkrychle (2002)

Nemôžem povedať, že by som bol sklamaný, to nie. Po chvíli som sa zmieril s tým, že všetky zákerné pasce boli nahradené štvrtým rozmerom a nedočkám sa teda žiadnej gore orgie akou bola povestná úvodná scéna jednotky. Rozhodne by som netvrdil, že dvojka vykráda svojho predchodcu, je určite iná. Keďže matematike nerozumiem, nemôžem pochybovať o teóriách nastolených vo filme a tak si len užívam tie krásne paralely. A kvôli úžasnému českému názvu (kuk na môj profil :-) som ochotný odpustiť aj ten zgurvený koniec. A ešte 1/2* za výbornú minimalistickú hudbu.