Centurion (2010)

Libový film co se týče jak akce, tak herců. Čas od času to stojí za to.

Fakjů pane učiteli (2013)

Správná komedie na promítání během němčiny s ještě zábavnějším "panem učitelem, či spíše Panem stěračem" a především skvělým hlavním protagonistou děje. Hlášek a srandy přímo kopec a reflexe školních poměrů přímo geniálně podaná formou té pravé, ryzí zábavy. Tlemil jsem se jako nikdá!!!! :-D

Trainspotting (1996)

Nejlepší film o závislosti na drogách a nejlepší Evan McGregor (až odsud jej považuji za jednu z absolutních hereckých špiček; jeho herectví a především ztělesnění drogově závislého se všemi projevy deprese a halucinací při odvykání byly naprosto fenomenální!!!!!). A i Robert Carlyle si nevedl špatně, jeho ztvárnění a projev vyjádření agresora zde byly víc než přesvědčivé. Pecka jak hrom!!!!!!!!!!!!!! 100%

Rána z milosti (2005) (TV film)

Další precizně zpracovaný krimi film se scénářem z pera Josefa Klímy a režie Jiřího Svobody. Precizní herci na čele s Vladimírem Dlouhým, jehož bravurní herecké výkony stejně jako tady jsou dnes, bohužel díky jeho smrti ještě více ceněny. Co víc si od českého krimifilmu přát?

Sametoví vrazi (2005)

Parádní česká kriminálka s velkým množstvím faktů, což ji činí perfektní. K tomu naše herecká špička a to nejlepší, co naše kinematografie může nabídnout. Prostě český film roku 2005. A TV verze je nej, protože perfektně stmeluje celý případ a tím i film samotný. Z českých krimi to nejlepší, co kdy bylo natočeno. U DVD verze 90%, u TV verze nemohu dát míň než 100 %.

Příběh kmotra (2013)

Tak tohle jsem mohl, můžu, a budu moci pořád... :) :) :) jeden z těch ryzích pohledů na naši nedávnou minulost, která je přitom všem tak blízká... pět hvězd, o tom žádná... Petr Nikolaev po Lidicích stále dokazuje, že umí...

Orphan (2009)

Uffff... tak takovejhle nervák jsem už hodně dlouho neviděl... od Mlčení jehňátek a Sedm jsem něco takového dlouho nezažil... tak dlouho mi už neběhal mráz po zádech a nebylo blbě z toho, jak hlavní svini všechno prochází... ovšem a samozřejmě scénu s Rodenem a závěr jsem si pustil dvakrát, to jinak nešlo.Rodena jako vlastenec a závěr stejně jako reklamu na Siestu - uslyšíš to křupnutí... však víte...

Rambo: První krev (1982)

Nejen klasika, ale celkem věrohodně zobrazené další žití amerických vojáků navrátivších se z Vietnamu. Z většiny se stali (dle zákonů) blázni, co skončili v ústavech. Nebyli totiž pochopeni. Peklo vietnamské války je stíhalo minutu po minutě a nikdo jim nedokázal pomoci. Nikdo jim neuvěřil. Každý je měl za blázny. To je jedna z věcí, která vyzdvihuje tento film. Druhá je neskutečný kult postavy Johna Ramba, na které jsem jeden čas ujížděl jak nikdy. A to jsou ty hlavní dva důvody, proč je tento film tak dobrý, jaký je.

Kmotr III (1990)

Nevím, jak vám, ale v poslední době mě nejvíce upoutal tento díl. Ne snad hereckými výkony či režií, ale naprostou poplatností naší době, kdy si v postavě Licia Lucchesiho představíte jakéhokoliv našeho mafiána ve spojitosti s policejní ochranou, propojeností jeho světa s Vatikánem... to prostě duše plesá a okamžitě víte, že takto to chodí a chodit bude. Jediný, kdo se mi v tomto filmu kromě Ala líbil, byl již zde několikrát vynesený na piedestal Andy Garcia aneb Santinův syn Vincent Mancini. Jeho výkon totiž drží film ještě ve vodách, v jakých se plavily první dva díly. Nespoutanost, oddanost a vnitřní gangsterská síla naprosto podtrhuje jeho herecký výkon. V jeho postavě si ihned představíte prchlivost Santina a víte, že film ještě nesklouzl do končin zapomnění. Postava Michaela Corleona film odsouvá k završení staré větve Corleonů a Vincentova zase k vzklíčení nové krve. Ale to už všichni víme. A na závěr? Snad jen pár slov: Coppola tímto filmem úspěšně završil nejlepší mafiánskou ságu, co byla kdy natočena.

Gympl (2007)

Ať si říká kdo chce co chce, mě se tenhle výplod z českého gymplu líbil. A moc. Jelikož studuji, tak mi všechny ty scény přijdou naprosto přesné. Co se týče hlavních postav, je to česká klasa. Borečci typu Vorel a Mádl určitě dělaj filmu to správný jméno. A co se týče hudby, byl jsem překvapený, jak mi sedla. A to ze srdce nenávidím rap, a k tomu ještě český. Ale tady na dokreslení správné pouliční nálady sedl jak prdel na hrnec. Hlavně jsem se už dlouho u českýho filmu tak nepobavil jako právě tady. A to se hlavně počítá!!!