Rivalové (2013)

Howard ukázal, že vo svojom obore je trieda a priniesol nám skutočný pretekársky film o športe, ktorý kedysi aj dnes sleduje obrovské množstvo ľudí a čoraz viac si ich chytá za srdcia. A som si istý, že sa tento film musí zapáčiť aj ľudom, čo Formulu moc nemusia. Taktiež obaja herci zvládli svoje role fakt bravúrne a atmosféra vo filme vás vniesla do filmu a o niekoľko rokov vzad. Skvelá práca !

Kapitán Phillips (2013)

Veľkofilm, ktorý nám aj z otrepaného filmového štýlu a deja, ktorý sme už veľa krát videli dokázal naservírovať naozaj perfektný film s geniálnou atmosférou. Tom Hanks je neskutočný herec a ja žeriem každý jeden jeho film. Posledné minútky som mal pri filme zimomriavky a slzičku na kraji očí. Takto má vyzerať skvelá dobrodružná dráma.

Já, Frankenstein (2014)

Neviem či je to práve to, čo som čakal ale pozerať sa na to vcelku dalo. Nápad zaujímavý, príbeh mi akosi ušiel alebo nič zmysluplné neposkytol no efekty a prostredie boli vcelku fajn. Ak má niekto takéto veci rád pochybujem, že povie nie. Nič svetoborné však nečakajte a do kina choďte iba ak nič iné nedávajú.

Závod s časem (2013)

Nebolo to vôbec také zlé aké hodnotenia si to odnieslo. Uznávam je to otrepané, štýl, ktorý sme už videli v stovke filmoch ale aj napriek tomu som sa bavil. Parádne Shelby, fajn akčné scény s naháňačkami a herci v podstate nemali čo pokaziť. Ak máte radi tento štýl filmov či automobily celkovo nebudete sklamaný. Je to vlastne niečo ako spojený Need for Speed s Driveom a úlohami, ktoré zadávajú vo filmoch ako telefónna búdka.

U Konce světa (2013)

Podľa ukážky som toho naozaj čakal oveľa viac. Nebolo to zlé, miestami to bolo aj zábavné ale čakal som naozaj niečo úplne iné. Herecké obsadenie bolo fajn, humor nechýbal ale príbeh mi akosi nesadol. O hodne viac ma tento rok pobavil podobný no pre mňa o triedu lepší film This is the End.

Pozdravy ze spermabanky (2013)

Nebola to komédia úplne podľa môjho gusta ale zas naopak som sa miestami aj zasmial. Vince predviedol, že mu komédie proste sedia a tak nemal čo vo filme pokaziť. Zatiaľ to vidím na nižšie hodnotenie ale možno až si to časom pozriem zas tak ma to dostane viac a hodnotenie ešte o tú jednu hviezdičku k dobru zdvihnem.

47 róninů (2013)

Vcelku ma tento film dosť priťahoval už len kvôli obdobiu, do ktorého je zasadený ale bol som mierne sklamaný ako to nakoniec dopadlo. Sklamalo ma hlavne to, že bolo okolo filmu priveľa rozprávania a nie akcie, ktorá by k takémuto snímku patrila. Veď je to o samurajoch a toto hovorí samé za seba. Pre mňa nevyužitý potenciál filmu.

Ledové království (2013)

Pekne prepracovaný animovaný film, ktorý však na môj vkus obsahoval priveľa spevu a nevyužil potenciál soba Svena a hlavne skvelého snehuliaka, ktorý mohol byť podľa môjho názoru najväčším ťahúňom animáku. Vo filme sa objavil dosť neskoro a nechali mu dosť málo priestoru avšak aj ten malý priestor dokázal plne využiť a diváka naozaj pobaviť. Inak samotný príbeh nie je zlý ale ak mám úprimne povedať z pôvodného traileru som čakal naozaj niečo iné. Inak však nemôžem nič zlé povedať a je to Disneyovka ako sa patrí.

Plán útěku (2013)

Film sklamať nemohol už len preto, že v ňom hrajú dve žijúce legendy. Nápad je fakt dobrý, akcia je fajn, občas aj nejaký ten dobre mierený vtip. Obaja dokazujú, že aj po rokoch sú stále geniálny herci a majú naozaj vymakané telá. Čo by som dal za to aby som tak vyzeral v ich veku.. ak sa vôbec dožijem. Som rád, že práve tento film nám režisér Håfström priniesol a nemohol si vybrať nikoho lepšieho ako tieto ikony skvelých 80tych rokov.